קפסולת מלתחה ב 5 צעדים

לרוב אין קשר כלל בין יציאה למסע קניות ובין צורך ממשי, תסכימו כי לרוב, מסע קניות קשור לדחף רגעי, תשוקה, הנובעים משינויים במצב הרוח, וכמובן משינויי מזג האוויר. זה האחרון, מזמן לצידו גם את צמד המילים סוף-עונה, משום מה, כשאותו צמד מילים מתנוסס בגאווה על חלון הראווה של חנות הבגדים האהובה עלינו, נוצרת אוטומטית התניה בין אושר לכרטיס האשראי. פריטי סוף עונה הם "פריטי אושר", לכולנו בארון יש כאלו, פריטים שיכולנו להישבע כשקנינו אותם, שהם הם הקניה הכי שווה שעשינו, אך משום מה הם נותרו בארון כלעומת שנרכשו, ולא נוצלו עד לרגעים אלו ממש. אם גם אתן מזדהות עם התסריט, תשמחו להכיר קונספט אופנתי חדש שלאחרונה תופס תאוצה ועשוי לסייע לכל חובבת אופנה, ולא רק לה, לסגל הרגלי קנייה נכונים ומאורגנים יותר, וכך גם לחסוך זמן וכסף מיותר. מדובר בטרנד חדש שכובש את העולם האופנה, המתייחס למינימליזם אופנתי וקרוי בשם האטרקטיבי "קפסולת מלתחה".

(בתמונה עליונה: שמלת ג'ינס ז'קט בגוון זית מתוך קולקצית GOTA (צילום ערן לוי)
 חולצת פסים וחצאית ניוד כפתורים של "אפרתה" (צילום תום מרשק)

 חולצת פסים וחצאית ניוד כפתורים של "אפרתה" (צילום תום מרשק)

מהי קפסולת מלתחה?

הרעיון שעומד מאחורי קפסולת המלתחה הוא לצמצם את כמות הבגדים בארון בהתאם לעונות השנה, סגנון החיים והעדפות אישיות, תוך התייחסות לפרטי לבוש ורסטילים המתכתבים זה עם זה. כך השילוב בין הפריטים השונים במיני מלתחה שנבנתה יהיה הרמוני ויאפשר הרכבה של אאוטפיטים רבים ככל הניתן. המטרה היא להיגמל מהנטייה הטבעית שלנו לדחוס עוד ועוד פריטים לא שימושים לארון הבגדים מתוך מחשבה שאולי יהיה בהם צורך באיזה נקודת זמן מאוחרת יותר. קפסולת המלתחה מצריכה מאתנו לשקול כל פריט לפני רכישתו, כלומר מה מידת תרומתו למלתחה הנוכחית ועם כמה פריטים מהקפסולה אוכל ללבוש אותו, כשההעדפה היא להשקיע בפריט איכותי אחד, על פני מספר פריטים באיכות ירודה.

לרבות מאתנו מדובר במשימה לא פשוטה, שכן היא דורשת ארגון וסדר מופתי, וכן הפחתה בכמויות השופינג, כי מאז שבנית קפסולה למשך עונה, אין צורך במסע קניות נוסף. מצד שני, באורח החיים העמוס והמודרני, המשלב אימהות וקריירה, היכולת לקצר את משך הזמן בו אנו מתלבטות מה ללבוש, הינו חיוני ביותר, מה גם שבניית מלתחה באופן כזה מפתחת את הסגנון האינדיווידואלי של כל אחת ואחת ומבטאת סטייל אישי.

(בתמונה: ווסט בגוון אבן של גולף סתיו חורף .2015-16 (צילום יריב פיין וגיא כושי)

(בתמונה: ווסט בגוון אבן של גולף סתיו חורף .2015-16 (צילום יריב פיין וגיא כושי)

5 צעדים בדרך לקפסולת מלתחה:

צמצמי את הפריטים בארון לעד כ- 40 פריטים

לבשי את אותם פריטים במשך 3 חודשים

אל תצאי לשופינג במהלך העונה (לפחות עד לתקופת הסיילים)

בתקופת הסיילים, קני פריטים עבור מלתחת הקפסולה הבאה שלך

זכרי שפחות זה יותר, וקני רק את מה שאת באמת צריכה או במילים אחרות הגדירי תקציב ריאלי, והפעם, גם תעמדי בו

1.  עליונית זמש דפנה לוינסון 199ש"ח (צילום אבי ולדמן)  2.  ג'ינס סקיני "אריסטו שמט" 480 ש"ח (צילום: ניר יפה)  3.  סניקרס לבנות "VANS" 349 ש"ח (צילום דניס ריצ'מן)  4.  חולצה לבנה קלאסית "פולקה" לבוטיק "מיילוס 1,200 ש"ח (צילום יחצ)  5.  מגפון דגם "צ'לסי www.LOLFASHION .co.il (צילום קובי לוי)  6.  מעיל עור שחור LAUREL לבוטיק "מיילוס" 2,200 ש"ח (צילום יחצ)  7.  וסט פרווה "אריסטו שמט" 400 ש"ח (צילום דניס ריצ'מן)

1. עליונית זמש דפנה לוינסון 199ש"ח (צילום אבי ולדמן) 2. ג'ינס סקיני "אריסטו שמט" 480 ש"ח (צילום: ניר יפה) 3. סניקרס לבנות "VANS" 349 ש"ח (צילום דניס ריצ'מן) 4. חולצה לבנה קלאסית "פולקה" לבוטיק "מיילוס 1,200 ש"ח (צילום יחצ) 5. מגפון דגם "צ'לסי www.LOLFASHION .co.il (צילום קובי לוי) 6. מעיל עור שחור LAUREL לבוטיק "מיילוס" 2,200 ש"ח (צילום יחצ) 7. וסט פרווה "אריסטו שמט" 400 ש"ח (צילום דניס ריצ'מן)

השאיפה הינה להגיע לעד כ-40 פריטים שיתפרסו על פני תקופה של שלושה חודשים ויכללו פריטים אהובים הקיימים אצלנו בארון בשילוב עם פריטי סתיו נחשקים. חולצות בייסיק, ז'קטים וסריגים קלילים, שמלה קלאסית, מכנסי ג'ינס, מכנסים אלגנטיים, וחצאיות בהתאם לטעם האישי ולמבנה הגוף.

הגוונים שיתאימו ליצירת הקפסולה הם גוונים טבעיים, נייטראליים, בהם השחור ולבן הקלאסיים, יחד עם צבעי ניוד, בז', חאקי, ירוקים, חומים וג'ינס. פריטים שכל שילוב ביניהם יצליח, ולכן על הקולקציה להיות מדויקת. התייחסי אל בניית המלתחה כתהליך, רכשי לך עם הזמן פריט קלאסי שישמש אותך לתקופה ארוכה של שנים אפילו, חשוב שיהיה לך נוח בפריטים שבמלתחה, ושאלו שישמרו תמיד על מראה איכותי ועדכני.

8.  חולצת ג'ינס קלאסית "חגית טסה" 529 ש"ח (צילום טל טרי  9.  מכנסי ג'ינס מתרחבים VANS. מחיר 229 ש"ח (צילום דניס ריצ'מן)  10.  עליונית ברדס "נועה ירון" 749 ש"ח (צילום: מלכה ניהום)  11.  מגפוני זמש ניוד "ספרינגפילד" למשביר לצרכן, 278 ש"ח (צילום יחצ)  12.  עליונית קלילה "דפנה לוינסון" 99 ש"ח (צילום אבי ולדמן)  13.  חולצה בגוון ניוד של נועה ירון 440 ש"ח (ציום: מלכה ניהום)  14.  סניקרס בגוון כסוף נייטראלי SCOOP 99 ש"ח (צילום: עמירת בן ישי)  15.  קרדיגן מקסי סרוג "ברשקה" 160 ש"ח (צילום: יחצ)

8. חולצת ג'ינס קלאסית "חגית טסה" 529 ש"ח (צילום טל טרי 9. מכנסי ג'ינס מתרחבים VANS. מחיר 229 ש"ח (צילום דניס ריצ'מן)

10. עליונית ברדס "נועה ירון" 749 ש"ח (צילום: מלכה ניהום) 11. מגפוני זמש ניוד "ספרינגפילד" למשביר לצרכן, 278 ש"ח (צילום יחצ) 12. עליונית קלילה "דפנה לוינסון" 99 ש"ח (צילום אבי ולדמן) 13. חולצה בגוון ניוד של נועה ירון 440 ש"ח (ציום: מלכה ניהום) 14. סניקרס בגוון כסוף נייטראלי SCOOP 99 ש"ח (צילום: עמירת בן ישי) 15. קרדיגן מקסי סרוג "ברשקה" 160 ש"ח (צילום: יחצ)

30 פריטי חובה ליצירת קפסולת מלתחה:

 1. חולצת אוברסייז בצבע בסיס
 2. חולצת כותנה מכופתרת לבנה
 3. טי שירט שחורה
 4. חולצת ג'ינס מכופתרת
 5. חולצת משפצות גראנג'ית מכופתרת
 6. חולצת פסים (אחת או יותר)
 7. ז'קט  ג'ינס
 8. ז'קט צבאי
 9. ז'קט דמוי עור
 10. בלייזר בגוון בסיסי (אפור/שחור)
 11. ז'קט דמוי עור
 12. עליונית סריג דקה
 13. סוודר מחבק אוברסייז
 14. קרדיגן בגוונים נייטראלים
 15. ווסט נייטראלי (ג'ינס/דמוי פרווה/זמש)
 16. ג'ינס סקיני
 17. ג'ינס בויפרינד
 18. ג'ינס קצר
 19. חצאית גבוהה
 20. חצאית עיפרון
 21. חצאית מידי בגוון נייטראלי (חאקי, בז', אבן, אפור או ג'ינס)
 22. שמלה שחורה קטנה
 23. שמלת אוברסייז אחת מקסי או מידי
 24. מגפיים גבוהים
 25. מגפוני קרסול על עקבים
 26. מגפוני קרסול שטוחים
 27. נעלי בובה שטוחות
 28. סניקרס
 29. נעלי מוקסין
 30. נעלי עקב סירה     
*בדקי את עצמך! אם יש לך לפחות 20 מהפריטים הבאים את בדרך ליצירת קפסולת מלתחה משלך.
 קרדיגן אוברסייז 170 ש"ח www.cubica.co.il (צילום תום מרק)

 קרדיגן אוברסייז 170 ש"ח www.cubica.co.il (צילום תום מרק)

לאלו תוכלי להוסיף כמה פריטי טרנד עונתיים, שעשויים לשמש אותך במשך כמה עונות לפחות:

 

1. מכנסיים רחבים בהם גם מכנסי חצאית

חלק מטרנד שנות ה 70' שמלווה אותנו העונה, מכנסיים בגזרה זו, הקיימים במבחר בדים ביניהם גם בבדי ג'ינס, יעניקו מראה נשי ואלגנטי וישתלבו היטב במלתחת הקפסולה שלך.

2. חצאית זמש

חצאית וורסטילית בסגנון בוהו שיק, משתלבת מעל טי-שרט, סריג או חולצות מכופתרות תתאים עם מגפים, נעלי פלטפורמה ואפילו עם נעלים שטוחות.

בתמונה: חצאית זמש טוונטיפורסבן 250 ש"ח (צילום: אלעד חיזקי)

בתמונה: חצאית זמש טוונטיפורסבן 250 ש"ח (צילום: אלעד חיזקי)

3. ז'קט צבאי

ז'קט חאקי אורבני, מזוהה עם הטרנד הצבאי שיככב, כשירוק על כל גווניו הוא בגדר צבע חובה העונה, על הטרנד בהרחבה כאן

4. עיטורי פרנזים

 הבוהו שיק, אותו סגנון שסחף את כל המעצבים ורשתות האופנה העונה מתאפיין בבדים הטבעיים ביניהם הזמש והדמוי עור, אחד הפרטים המעניינים שמעטרים מגוון פריטי לבוש ואקססוריז כחלק מהמגמה, הם הפרנזים, היוצרים אשליה של אורך ותנועתיות להופעה. שווה לאמץ בווסט, במגוון ז'קטים, במגפיים, בתיקים ובתכשיטים למיניהם.

5. שכמיית פונצ'ו

שכמיית אוברסייז נטולת שרוולים המעניקה סטייל חדשני וכובש להופעה עם שיק אירופאי, מה גם שהיא נוחה ממעיל, גמישה ומחמיאה.

"בניית מלתחה באופן כזה מפתחת את הסגנון האינדיווידואלי של כל אחת ואחת"  בתמונה מתוך קולקציית "אריסטו שמט" 2015-16 (צילום: שי יחזקאל)

"בניית מלתחה באופן כזה מפתחת את הסגנון האינדיווידואלי של כל אחת ואחת"

בתמונה מתוך קולקציית "אריסטו שמט" 2015-16 (צילום: שי יחזקאל)

ליאת נוימן, בת 39, בעלת תואר ראשון בחינוך. בלוגרית אופנה ויועצת סטייל. ואמא לשני בנים מקסימים ושובבים. ישראלית המתגורר בשנים האחרונות בטורונטו, קנדה. חיה ונושמת אופנה מאז שזוכרת את עצמה. לפני כארבע שנים החליטה לממש את התשוקה האמיתית, ולהפוך את התחביב למקצוע והקימה את הבלוג Yomanchic, מתוך מחשבה לשתף בו את אהבה שלה לאופנה, אסתטיקה ולייף סטייל, בתוך מן סוג של יומנציק (יומן קטן). המטרה העיקרית של הבלוג שלה היא להראות שלאופנה אין גיל וכל אחת יכולה לאמץ את הטרנדים השונים ולהיראות במיטבה, בהתאם לסגנון ואורח החיים, תוך התייחסות למבנה הגוף.