הפאשניסטה שלנו בטורונטו
 משמאל- ליאת נוימן, הפאשניסטה שלנו בטורונטו.YomanChic

במקביל לחגיגת שבוע האופנה הפרטי והקטנטן שלנו בתל אביב, התקיים אי שם בקנדה שבוע האופנה של טורונטו. אמנם הוא אינו שבוע אופנה הדומה בסדר גודלו לזה של מקביליו בבירות האופנה האירופאיות והמשפיעות פריז או מילאנו, וגם לא לזה שבניו יורק, אך עדיין מדובר באירוע אופנה בעל ערך ומשמעות שבו כל אנשי תעשיית האופנה המקומית, כולל פאשניסטות מנוסות, סלבריטיז, וכמובן מעצבים נחשבים מתכנסים יחדיו באוהל ענק במרכז העיר שנבנה במיוחד עבור האירוע החגיגי, ונפרס לאורך חמישה ימים.

אופנת רחוב בשבוע האופנה טורונטו   Photo credit:  Asian with a camera

אופנת רחוב בשבוע האופנה טורונטו

Photo credit: Asian with a camera

סיפור סינדרלה

יש משהו באווירה הגלאמרית הזו, שהיא לגמרי ממכרת. עבורי מדובר בסוג של גן עדן המחבר בין מכורות לאופנה כמוני שבאו לגעת בתהילה מקרוב, ולהרגיש ולו במעט כמו סינדרלה, גם אם מדובר רק בנגיעה נטולת דאגות ונטולת ילדים, שעוברת מתצוגה לתצוגה ומתחככת באושיות אופנה, כולל ראיונות אישיים עם מעצבים נחשבים וביקור מאחורי הקלעים.

מתוך התצוגה של  Lucian Matis בשבוע האופנה טורונטו    George Pimentel / Getty Images

מתוך התצוגה של Lucian Matis בשבוע האופנה טורונטו

George Pimentel / Getty Images

המעצבים הבולטים

טורונטו נחשבת למובילה בין הערים הרב תרבותיות מבחינה דמוגרפית, מה שמשפיע ישירות גם על העיצובים, המתאפיינים ברבגוניות עשירה, הנובעת מכך שהמעצבים המקומיים מגיעים ממקומות שונים בעולם.

העיצובים השונים נעו בין אלגנטיות מאופקת לאופנה אוונגרדית וצבעונית.

טורונטו נחשבת למובילה בין הערים הרב תרבותיות מבחינה דמוגרפית, מה שמשפיע ישירות גם על העיצובים, המתאפיינים ברבגוניות עשירה, הנובעת מכך שהמעצבים המקומיים מגיעים ממקומות שונים בעולם.

העיצובים השונים נעו בין אלגנטיות מאופקת לאופנה אוונגרדית וצבעונית.

כך למשל, מותג האופנה המוערך Mackage השייך לערן אלפסי ועליזה דהן, מעצבים יהודים מאוד מוכרים בקנדה, הציג קולקציה נינוחה ומונוכרומטית עם נגיעות צבעוניות של אדום, קורל וטורקיז. לעומתם מעצב האופנה הותיק יליד רומניה Lucian Matis- הציג קולקציה קסומה ורומנטית בגווני פסטל, עם השפעות פלוקלוריסטיות. המעצב היפני TATSUAKI BY DAN LIU הציג קולקציה ססגונית ונשית, המושפעת מאופנת רחוב יפנית, כשברקע התנגנה מוסיקת פופ יפנית. Preloved, חברת אופנה קנדית אקולוגית, המייצרת דגמים מפריטי לבוש ממוחזרים, חגגה לא מזמן 20 שנה להיווסדה, והציגה בשבוע האופנה קולקציה היפית מגניבה, המושפעת ממראה של נערת רוק אמריקאית.

ליאת נוימן בשבוע האופנה טורונטו (צילום: MNF 85)

ליאת נוימן בשבוע האופנה טורונטו (צילום: MNF 85)

ברחובות שלנו

אופנת הרחוב, שהיא למעשה האינטרפטציה האישית לטרנדים שנקבעים על ידי מעצבי האופנה, הפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעולם האופנה, ונראה שהיא איננה פוסחת גם על אופנת הרחוב בטורונטו. נוכחתי לגלות שגם בטורונטו נתח גדול מתשומת הלב מופנית דווקא למה שמתרחש מחוץ לכותלי האירוע, כלומר ברחוב עצמו, עוד לפני הכניסה לאוהל הענק. פאשניסטות ובלוגריות אופנה מתחרות על תשומת ליבם של  הצלמים ויעשו הכל, אבל הכל, כדי ללכוד את עדשת הצלם, גם אם זה דורש שהייה בחוץ ביום גשום במיוחד או הגעה בלבוש מנימליסטי וקייצי ביום חורפי למדי.

מניסיון אישי יש להודות, הרבה יותר נחמד להיכנס לאולם התצוגה כשצלמים עטים עלייך מכל עבר, מאשר לזכות בהתעלמות מוחלטת מהם, גם אם זה כרוך בהופעה שעלולה להתפרש כביזארית למדי בחיי היום יום. אחרי הכול, פעמיים בשנה, באוקטובר ובמרץ, החודשים בהם מתקיימים שבועות האופנה בטורונטו, מגיע לי לטעום מאור הזרקורים ולהרגיש קצת מפורסמת, בעיקר לאור העובדה שבבית מחכים לי שני זאטוטים שובבים, בעלי דרישות גבוהות. סיפור סינדרלה, כבר אמרתי?

הפאשניסטות של שבוע האופנה טורונטו   Photo credit:  Asian with a camera

הפאשניסטות של שבוע האופנה טורונטו

Photo credit: Asian with a camera

ליאת נוימן, בת 39, בעלת תואר ראשון בחינוך. בלוגרית אופנה ויועצת סטייל. ואמא לשני בנים מקסימים ושובבים. ישראלית המתגורר בשנים האחרונות בטורונטו, קנדה. חיה ונושמת אופנה מאז שזוכרת את עצמה. לפני כארבע שנים החליטה לממש את התשוקה האמיתית, ולהפוך את התחביב למקצוע והקימה את הבלוג Yomanchic, מתוך מחשבה לשתף בו את אהבה שלה לאופנה, אסתטיקה ולייף סטייל, בתוך מן סוג של יומנציק (יומן קטן). המטרה העיקרית של הבלוג שלה היא להראות שלאופנה אין גיל וכל אחת יכולה לאמץ את הטרנדים השונים ולהיראות במיטבה, בהתאם לסגנון ואורח החיים, תוך התייחסות למבנה הגוף.