בית הבובות

"טריסטן בבית חולים, הוא מאד אוהב תמנונים ויושב ומצייר אותם כל יום" כך לשון המכתב שקיבלה יעל אריאלי לפני כמה חודשים מאמא של טריסטן, בו מבקשת האם מיעל להפתיע את בנה השוהה בבית החולים עם בובת תמנון אמתית שתיצור יעל בהשראת ציוריו. יעל נענתה לבקשת האם, והקימה לתחייה את התמנון המצויר, היא הפיחה בו חיים ובראה אותו מחדש בעבודת יד כבובת פליז רכה עם קבלת הציור. את הבובה שלחה יעל לאמו של טריסטן, והחיוך על פניו של טריסטן בעת שקיבל את הבובה אמר הכול. היום טריסטן כבר בבית והוא מרגיש טוב. תכירו את "תופרת החלומות", יעל אריאלי, היא בוראת בובות מציורי ילדים כבר שנה, והיום מקימה פרוייקט חדש ומרגש במיוחד לילדים השוהים בבתי חולים.

מהיכן הגיע רעיון "תפירת החלומות"?

"במהלך מבצע צוק איתן ניסיתי למצוא פעילות שתעזור לבת הקטנה שלי להתמודד רגשית עם המצב. ישבנו וציירנו ואז חשבתי שיהיה נחמד מאוד להפוך את הבובה שבציור לבובה אמתית, וכך נולד לו האיש המצויר הראשון" יעל משחזרת "זו הייתה הפתעה ענקית. הילדה שלי התרגשה מאוד ומיד החליטה שזה התינוק שלה מכיוון שהיא המציאה אותו". מאז יעל מציעה את הבובות באמצעות אתר האינטרנט שהקימה  Dolls ‘n’ All  וכך משמחת ילדים בכל רחבי העולם, מארצות הברית, הונג קונג, נורבגיה, סקוטלנד, אירלנד ובישראל כמובן.

כל ילד הוא אומן

לאחרונה, אחרי שאלפי אנשים אימצו את רעיון הקמת הציורים לתחייה שלה, היא החליטה שהגיע תורה לשמח אחרים, והקימה את פרויקט מימון ההמון החברתי ללא מטרת רווח, במסגרתו היא מזמינה לרכוש בובה לילד/ה המאושפז/ת במחלקה אונקולוגית באחד מבתי החולים בארץ. לא מעט מחקרים מעידים על כך שבכדי שילד יירפא, גם הנפש שלו זקוקה למענה, ילדים מחלימים טוב יותר כשהם רגועים ובסביבה נעימה "הבובה שאכין בעזרת המימון תהיה עם הילד גם בלילה, ויכולה להיות לו/ה מנחמת לדאגות, פחדים, וחששות, ובעיקר תעניק לו תחושת גאווה ותסלול את הדרך להחלמה" כך מסבירה יעל "אני מאמינה שכל ילד הוא אומן. הילדים יכולים לצייר הכול, צמחים, ילדים, דרקונים, מפלצות, וגם ציורים מקושקשים של ילדים ממש קטנטנים".

על היתרונות שמעניק הפרויקט לילדים המאושפזים מספרת יעל "הבובה שקמה לחיים מעניקה לילדים אושר אדיר ותחושת גאווה אמונה שכל ילד הוא אומן" היצירה ערכית וחשובה גם עבור ההורים "עבור ההורים זוהי דרך נהדרת לשמר זיכרון ילדות, להעצים את עולם הדמיון, וחיזוק ההערכה העצמית" מסבירה יעל "החבר הדמיוני של ילדכם מתעורר לחיים, יש משהו יותר מקסים מזה?"

190b7b_e41b14f00ff94904903a575e3b9fce40.jpg

רוצים גם אתם לתרום לפרויקט ולשמח ילד? הקליקו כאן

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@