אושר אקספרס

כשמאחוריהן 14 שנות ניסיון בתעשיית האופנה בתחום האיפור ועיצוב השיער, מתוכן שבע שנים הן מנהלות יחד את הסטודיו לאיפור ועיצוב שיער לכלות שבבעלותן, ענת רזמוביץ' ועינת סברלו לא עוצרות לרגע, וכבר מגשימות החלום הבא. לפני פחות משנה הקימו השתיים את המיזם החדשני HAIR&MAKEUP EXPRESS המציע איפור ושיער מהיר במחירים אטרקטיביים, וכבר חולמות על התרחבות הרשת.


אנחנו נפגשות במסעדה הצמודה לסטודיו שלהן בשכונת נווה צדק הקסומה, החצי הראשון של הצמד היא ענת רזמוביץ', 37, נשואה, אימא לשניים (רום 5.5, מתן שנתיים וחצי) המגיעה כשלפניה בטן הריונית ומפוארת של חודש תשיעי, החצי השני היא עינת סברלו, 44, נשואה ואימא לשלושה (אלכס 8, איימי 5, ותאו בן השנה וחצי), תשע שנים עינת חיה בניו יורק שם התפתחה בתחום עיצוב השיער עד שהגיעה השעה לחזור ארצה. הן הכירו במסגרת המקצועית, שתיהן התמחו ורכשו מוניטין רב במסגרת ההפקות ותעשיית האופנה, ענת בתחום האיפור, עינת בתחום עיצוב השיער. ההיכרות והכימיה בין השתיים במסגרת העבודה המשותפת, התגלתה כמוצלחת ומבטיחה, ועם הזמן צמחה לחברות אמת. לאחר שנים של עבודה משותפת ותובענית הכוללת איפור ועיצוב שיער לשערי מגזינים, תצוגות ותכניות טלוויזיה, בשעה ששתיהן נושאות הריון, הן מחליטות לפתוח יחד סטודיו קטן ואינטימי לאיפור ועיצוב שיער בדיזינגוף סנטר, מהלך שיהווה נקודת פריצה בקריירה של השתיים. במהלך שבע השנים בהן הן מלוות כלות, הן חולמות יחד על רשת שתציע שירותי איפור ושיער מהיר לכולן "הרעיון לפתוח את רשת האקספרס התבשל במשך 4 שנים, חיכינו רק לשעת הכושר כדי להוציא אותו לפועל" משחזרת עינת, וההזדמנות לא אחרה לבוא, לפני 8 חודשים נפתחה הרשת עליה חלמו, המונה כיום שני סניפים, האחד בתל אביב והשני בירושלים, כל סניף והייחודיות שלו.

סוד הקסם

ענת ועינת הן "שותפות טבעיות" כך הן מגדירות זאת "ענת היא בעלת החוש העסקי, זו שטובה בטיפול בסחורה וספקים, אני יותר עסוקה בבחירת חומרים ובפן החברתי, אבל אין הגדרה ברורה ומוחלטת, יש הבנה בינינו, שותפות מלאה, ואין חיכוכים טפו טפו"מסבירה עינת

מה סוד הקסם של הזוגיות בין שתיכן?

"אנחנו משתדלות לא לערב בין חברות לעסקים, אבל יש בינינו הבנה גם במה שאינו קשור לעסק, למשל כשאני מביעה בפני עינת דאגה שלא אספיק לסדר חדר לתינוק שבדרך, היא פורקת 17 ארגזים אצלי בבית ומכינה את החדר לתינוק" מספרת ענת. התיאום וההיכרות רבת השנים ניכרת אפילו במנה שהן מזמינות ואוכלות במשותף, הן גם מעידות כי הן מכירות את ההעדפות האחת של השנייה, ומה כל אחת אוהבת.

מה התכונה שהכי עוזרת לכן בעסקים?

"כימיה, ואינטואיציה מאוד חזקה" מסבירה עינת "בעבודה אנחנו משלבות גם אינטואיציות חזקות בהן ניחנו, וגם חשיבה עסקית, פועלות עם הראש ועם הבטן ועד היום לשמחתנו זה עבד"

איך שומרים על שפיות בבית תוך ניהול של מספר עסקים תובעניים?

ענת: "בבית אין עסקים. אנחנו מקפידות שבתוך הריצות במהלך השבוע יהיו יומיים שמוקדשים רק לילדים, בלי פלאפונים והפרעות, מתוך כוונה לתת תשומת לב אמתית לילדים" עינת מוסיפה: "שתינו זכינו בבעלים תומכים ומפרגנים, דבר שתורם מאוד להתנהלות העסקית, הבעלים של שתינו מתפקדים כהורים למופת, אין כל הבדל בין אבא לאימא מול הילדים, בעלי מבשל מנקה, וגם עובד. התמיכה המוחלטת מצד הבעלים מאפשרת לנו להתמיד ולהשקיע בעסק וכמובן גם להצליח, לחזור בלילות כשהילדים מקולחים וישנים זה חלום של כל אימא עצמאית בעלת עסק." ואם לא די בזה כדי שנקנא בשתיים, הן מספרות על הגב הכלכלי שהבעלים מעניקים "לא כל בעל ישתף פעולה וישקיע סכומים לא מבוטלים בסטארטאפ, אבל אנחנו זכינו לתמיכה הזו, ולאמונה המוחלטת שלהם בנו"

   "האקספרס לא בא על חשבון האיכות" עינת סברלו וענת רזמוביץ'

 "האקספרס לא בא על חשבון האיכות" עינת סברלו וענת רזמוביץ'

Hair & Makeup Express

המיזם של השתיים חרט על דגלו לחולל מהפכה בעולם הביוטי באמצעות שירותי איפור ושיער אקספרס, למראה שלם, עדכני, ובזמן קצר. המיזם משלב את כל הטרנדים הלוהטים, הטכניקות המתקדמות, בשילוב מוצרים איכותיים, בעזרת צוות מקצועי בהדרכתן, ובמחיר משתלם הנע בין 50 ₪ ל 250 ₪ בהתאם לתפריט הטיפולים והסגנון המבוקש. AIR BRUSH, אמפולות מושכות, מתיחות, המיזם החדשני פורס בפניך עולם שלם ומקצועני של יופי, הכולל מושגים מקצועיים מהעולם הזה, כשניכר שהשתיים בהחלט מגיעות עם תשוקה לדבר, מבינות בתחום, ובכל חידוש שהוא מביא עמו.

האקספרס לא בא על חשבון האיכות?

"ממש לא, טכניקת האיפור, והשיטות שאימצנו, כמו גם בתחום עיצוב השיער, הן איכותיות והן המילה האחרונה בכל תחום, אנחנו לא מתפשרות, וכל מי שרוצה להתפנק, תצא מהסניפים שלנו הכי מרוצה בעולם. מי שניסתה פעם אחת, לרוב תחזור שוב, בייחוד כשהמחיר הוא אטרקטיבי ושווה לכל כיס"

במה מתבטאת הייחודיות של כל סניף?

"למשל בסניף הירושלמי נקדם את הסגנון החדשני, ה"לא מתאמץ" אנחנו רוצות להביא בשורה מבחינת סטייל לבירה, התאמנו את הסניף למקום, יש עובדים דוברי אנגלית לטובת האוכלוסיה האנגלוסקסית הגדולה בעיר"

השתיים עובדות מסביב לשעון, מגיעות המון לסניפים, משגיחות, מכוונות, ורחוקות מלנוח על זרי ההצלחה. "הלידה המתקרבת ובאה של ענת מדירה שינה מעיניי כולנו" הן מספרות, אך ממתיקות את הבשורה בכך שהיא מתכננת חופשת לידה מקוצרת בת חודש וחצי, אותה ישלים בעלה ויצא לחופשה לחודש וחצי הנוספים, הן רואות בזה עניין טבעי לחלוטין "צביקה בעלי לקח שנת חופש אחרי לידה של כל ילד" מוסיפה עינת "ויש לנו שלושה..."

גבולות אדומים מבחינת תעסוקה ומחויבויות יש?

ענת: "עינת לקחה על עצמה להשתתף באקס פקטור, דבר שאני לא הייתי מוכנה לו, היא גם טסה להודו במסגרת צילומי תכנית, למשך שלושה שבועות והיא נהנתה מאוד ולא הרגישה כל רגשות אשם, מאחר והיא רגועה ובטוחה שהילדים בידיים הכי טובות עם הבעל"

   "שותפות טבעיות" סברלו ורזמוביץ'

 "שותפות טבעיות" סברלו ורזמוביץ'

החיכוך התמידי עם עולם הזוהר, והעבודה רבת השנים עם הסלבס והדוגמניות המובילות בהן בר רפאלי, אניה בוקשטיין, עדי הימלבלוי, מגי אזרזר ועוד, לא משפיע כהוא זה על הדימוי העצמי שלהן, להיפך, הן שלמות עם עצמן, ומייצגות במידה רבה את האימא החדשה, המשוחררת, המסופקת, שמגשימה את עצמה בעבודה, במשפחה ובחיים בכלל, נדמה שהן הגיעו לאיזון, והן לוקחות אותו בשתי ידיים, עם המון חיוכים, צחוק, ואושר שהן מפיצות לכל עבר, ואם לעשות את זה במסעדה טובה, לצד סטייק עסיסי, מה טוב "אנחנו אוכלות מה שאנחנו רוצות", ואולי זה סוד הקסם, תחושת הנוחות והאותנטיות שהן משדרות, התחושה שאתן מכירות משכבר הימים למרות שהכרתן לפני בערך חצי שעה, במחיצתן אין כל מחסום, תוך 10 דקות תרגישו בבית, חלק מהחבורה.

איפה תהיו בעוד 10 שנים?

"אולי בהוואי, אבל בעיקר מאחלות לעצמנו להיות בקרב המשפחה, בבית, נהנות מבריאות והצלחה"

מה התכניות הלאה?

"אנחנו שואפות למצוא זכיינים נוספים לרשת, לפתוח סניפים חדשים בערים שונות ופוזלות גם אל מחוץ לגבולות הארץ"

אניה בוקשטיין ל Hair & Makeup Express, מגוון סגנונות לבחירת הלקוחה (צילום: שרבן לופו)

אניה בוקשטיין ל Hair & Makeup Express, מגוון סגנונות לבחירת הלקוחה (צילום: שרבן לופו)

צילום ענת סברלו ועינת רזמוביץ': איילת רבינוביץ' ארד

הלבשה: LUMINARY I legaloutfit.co.il

תודה לגלידת סבתא בנווה צדק

הגר טהר לב, 40, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@