White MeDusa

קולקצייה לבנה, נקייה ושקטה מאד, שכל כולה על טהרת הצבע הלבן. מותג התיקים מדוזה חוגג 7 שנים, ולכבוד המאורע מציגות צמד המעצבות עדי גל וגילי רוזין-טמם העומדות מאחורי המותג המצליח, קולקציית קפסולה במהדורה מוגבלת ומיוחדת. בין ההתרגשות וההכנות תפסנו אותן לראיון מיוחד לרגל חגיגות גיל 7, בו הן מספרות על הקולקציה, על עצמן, על המותג הותיק, ועל התכניות לעתיד. מזל טוב MEDUSA !

המותג מדוזה נולד ב- 2009. קולקצית התיקים הראשונה התאפיינה בקו הקלאסי של המותג, משם הלכו והתפתחו הקווים ויחד איתם גם הטכניקה והגבולות של החומר הפלסטי, עליהם מושתת המותג. מדוזה הוציאה קולקציות שונות וממשיכה להתפתח עם דגמים חדשים, שיתופי פעולה מעניינים ומקומות חדשים בגלובוס. הפלסטיק והעבודה עם חומרים ממוחזרים שהם גם %100 ויגן- נשארו תמיד בבסיסן של הקולקציות, אולם השראות שונות ובדיקות של הטכניקה הצליחו להרחיב את המנעד ולהציע אופי שונה וחוויה אחרת בכל קו חדש שנוסף למשפחת מדוזה. הרצון לחדש נמצא בבסיס כל תיק חדש שיוצא ממדוזה יחד עם רצון לשמור על השפה המוכרת והאהובה של המותג. 

מתוך קולקציית הקפסולה SE7EN לרגל חגיגות ה 7 של "מדוזה" (צילום: מזל חסון)

מתוך קולקציית הקפסולה SE7EN לרגל חגיגות ה 7 של "מדוזה" (צילום: מזל חסון)

עדי וגילי

עדי גל, הרצליאנית במקור, אמא לתמר (4) ולאיתן (2.5), נשואה לדרור, מתגוררים בתל אביב מאז ומתמיד, אבל עוזבים אותה ממש בקרוב. גילי רוזין-טמם היא חיפאית, אמא של יאיר (4) ואבנר (שנה), נשואה לגיא טמם ( @otiyot), הם חיים בתל אביב ולא הולכים לשום מקום בקרוב.

גילי על ההיכרות בין השתיים "עדי ואני הכרנו בשנקר במחלקה לעיצוב תכשיטים, נהיינו שכנות -שולחן ליד שולחן בשנה הראשונה- כי רציתי להיות ליד הבחורה שנראית שהיא מבינה מה צריך לעשות, ובשנה השנייה נהיינו גם חברות ממש ממש טובות. בשנה השלישית התחלנו לעבוד יחד על כל מיני פרויקטים ובשנה הרביעית- מקביל לפרויקט גמר הגשנו מועמדות לתחרות ITS#- international talent support ועלינו לגמר. סיימנו את השנה באיטליה- בגמר של תחרות מעצבים מכל העולם עם מפגשים עם שופטים מחברות כמו סברובסקי ודיזל. אומנם לא זכינו במקום הראשון בתחרות אבל כן זכינו בידיעה שאנחנו עושות משהו טוב יחד. ואז נהיינו שותפות, חברות, אחיות, רווקות, נשואות, אמהות ושותפות כל הזמן".

בימים אלו חוגגות עדי וגילי 7 שנים של עשייה ויצירה משותפת, עליהן הן מספרות "זה לא מובן מאליו וזו מערכת יחסים נוספת לזו שיש לכל אחת עם בן זוגה, אבל לשמחתנו נשים חכמות יותר אז זה עושה את הכל להרבה יותר קל. אנחנו עובדות יחד על על החלק של העיצוב- בתחילת כל קולקציה או קו חדש שיוצא אנחנו מנהלות מין פינג פונג השראה, כל אחת מביאה את העולם שלה לנושא שבחרנו יחד, נושא שלשתינו יש עניין להתעסק איתו ולפתח אותו לקוקלציה- זה המקום בו אנחנו אוהבות דברים דומים אבל שונים- אנחנו יכולות לבחור נושא בקלות- ואז הדברים שכל אחת תתחיל מהם יהיו שונים לחלוטין, ואז מתחיל הקסם, הלא צפוי ולא ידוע שכל פעם מחדש מפתיע אותנו, אנחנו נכנסות או צוללות יותר נכון לעולם שנברא לאט לאט בסטודיו עד שנהיים הדגמים והטקסטורה והסיפור מקבל יותר ויותר צורה וצבע וגודל. מיד אחרי זה למעשה אנחנו נפרדות- לכל אחת מאיתנו יש את התפקידים שלה, עדי מנהלת את הסטודיו, את הייצור, את האתרים והחנויות אונליין ואני-גילי מנהלת את השיווק, רשתות חברתיות, תוכן, יח״צ ושיתופי פעולה, שזה נקודה אהובה עלינו במיוחד ובקרוב נוכל לספר על מה שמתבשל עכשיו...".

"קצת יותר אומנותי" מדוזה קולקציית הקפסולה הלבנה (צילום: מזל חסון)

"קצת יותר אומנותי" מדוזה קולקציית הקפסולה הלבנה (צילום: מזל חסון)

העתיד של המותג בהחלט נראה מבטיח, מה התוכניות? 

גילי: "הדבר הכנה ביותר שאני יכולה להגיד זה להצליח להמשיך לנהל ולג׳נגל בין כל הילדים והמשפחות והתיקים. אנחנו כל הזמן עובדות וכל הזמן עובדות קשה, לחדש, להוציא דגמים חדשים, להשתפר, לעדכן, לרגש אותנו ואת העשייה שלנו, לשמח לקוחות ותיקות וחדשות, לפעול וליצור. תוכנית העל, מיד אחרי ההשתלטות על העולם, היא להצליח להוציא את הקולקציה החדשה בקרוב, את שיתוף הפעולה המטורף שנמצא בקנה עכשיו והוא טופ סיקרט ולעבור את היומולדת בשמחה".

מה עומד מאחורי קולקציית יומולדת בכלל וקולקציה לבנה בפרט ל"מדוזה", המותג שכה מזוהה עם צבעוניות עזה?

"כבכל שנה הכוונה בקולקציית היומולדת היא יצירה של מוצר ייחודי שאינו חלק מהקו המסחרי של המותג, חופשי להיות קצת יותר אומנותי, ונותן לנו כמעצבות את המקום לתת קול חד פעמי למוצרים מיוחדים, מאתגרים יותר לייצור, פחות מסחריים, שיוצרים יחד עם כל שאר הדברים את הקול של מדוזה. השנה, כחלק מתהליך ההתבגרות של המותג עצמו הוחלט לעשות ניסיון ולנטרל את הצבע שכה מזוהה עם התיקים של מדוזה ולייצר קו לבן ונקי שבו הפלסטיק מקבל תחושה אחרת לגמרי והתיקים בעלי ניראות פחות מבריקה עם מין גימור פורצלני. האתגר היה לשמור על חזות שתהיה חלק מהשפה של המותג אבל עדיין תרגש ותצליח לחדש. התיקים הלבנים שבקולקצית היומולדת הם כולם דגמים קיימים שיוצאים בשילוב נקי של לבן על לבן בפעם הראשונה. מדובר על סה"כ 6 דגמים שייוצרו לכבוד הקפסולת יומולדת בלבד. בינהם קלאצ'ים, תיק גב, תיקי צד ותיק יום יום".

כל צילומי הקולקציה הלבנה נעשו בשיתוף פעולה מלא עם הסטייליסטית הותיקה והמוערכת מזל חסון, שבנתה את הסיפור והסטיילינג וצילמה את כל התמונות. הקולקציה תושק באתר ובאירוע מיוחד בסטודיו מדוזה- דיזינגוף 110 בחצר 10:00-14:00 יום שישי ה- 16.12.16.

טווח מחירים: 590-349 ש"ח לכבוד היומולדת מתוכננות הנחות מיוחדות בסטודיו בלבד ומתנות בכל קנייה, כל הפרטים נמצאים בדף הפייסבוק, או באתר.

לפרטים נוספים: gili@me-dusa.com גילי 0526202628.

קלאץ' XL מתוך קולקציית הקפסולה הלבנה של "מדוזה" (צילום: מזל חסון).  להגרלה הקליקי כאן >>>

קלאץ' XL מתוך קולקציית הקפסולה הלבנה של "מדוזה" (צילום: מזל חסון). להגרלה הקליקי כאן >>>


SHOP MEDUSA


הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@