רוח סער

היא הפכה לאימא בגיל 31, "בול בזמן" לדבריה, יום בהיר אחד הרגישה שהיא ממש רוצה, עם זאת חששה מן השינוי מבחינה אישית ומקצועית בעיקר. "חוויתי מלחמת היגיון ברגש, היו חששות מכך שילד זה אתגר גדול כשאת עובדת, זה דורש זמן וכסף, עם זאת מאוד מאוד רציתי, וההיגיון לשמחתי הפסיד. נשטפתי בגל של אופטימיות והחלטתי ללכת על זה". גילי סער, נשואה לאריאל, ואימא ללאו בן ה 3, בראיון על יצירה בלתי פוסקת כמתקלטת, מוסיקאית, דוגמנית, ושחקנית.

(גילי סער, צילום: רותם רייצ'ל חן, שמלה: acne לבוטיק ורנר, נעליים giulia taddeucci לעמנואל)

(גילי סער, צילום: רותם רייצ'ל חן, שמלה: acne לבוטיק ורנר, נעליים giulia taddeucci לעמנואל)

גילי סער (34) למדה פסנתר מגיל צעיר, בוגרת מגמת מחול, למדה משחק בסמינר הקיבוצים, ומשלבת כיום בין המשחק למוסיקה, לדוגמנות, ולתקלוט. מאז היתה חברה בהרכב "טרי פויזן" לא הוציאה סינגלים, אולם בימים אלו ממש היא לקראת הוצאת סינגל חדש ראשון שכתב והפיק בעלה, והיא והחברה הטובה חן יאני מבצעות. בימים אלו היא מככבת על מסך הטלויזיה בתפקיד קארן, בת הזוג הלסבית של אחת האחיות בסדרה המדוברת "האחיות המוצלחות שלי" אותה ביים גורי אלפי ומשודרת ב YES קומדי.

"פחות נלחצת מדברים"  גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)

"פחות נלחצת מדברים" גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)

להיות אימא לילד בן 3 כשאת גם מולטי-טאלנט עסוקה ועובדת, עלול להיות אתגר לא קטן, איך משפיע העיסוק הלא שגרתי עליך כאימא?

"אני מניחה שאם נשווה לאימהות אחרות בעלות עבודה קבועה, העבודה שלי יוצאת דופן. שעות העבודה אינן קבועות, ליליות, אך יש לי גם הרבה ימים פנויים, למרות שאני תמיד עובדת ועושה. לאו יודע מה זה ללכת לעבודה, מתעניין, כבר מבין שכשאני מתאפרת אני הולכת לעבודה. הוא מתעניין במחשב, בלפטופ, באוזניות, והוא אוהב מוסיקה, מאוד נחרץ לגבי הטעם שלו, אם אני מכינה סט לתקלוט ועוברת על המוסיקה הוא או רוקד או מבקש לכבות."

חוויית ההורות והאימהות דומה למה שציפית ודמיינת?

"החוויה היא מעל ומעבר לכל הציפיות. בשנים הראשונות, למרות האתגרים, חוויתי קסם שלא יכולתי לדמיין, לא תיארתי את עוצמת האהבה שאחוש, עד כמה זה יעשה טוב לחיי. זה נותן פוקוס, בהירות, אני יעילה יותר, מתייחסת לזמן בצורה שונה, פחות נלחצת מדברים. אם בעבר אודישנים היו עניין של חיים ומוות, ולחץ, היום זה שונה. לאודישן הראשון אחרי הלידה לסדרה "הפרויקט של עומרי גורדון" הגעתי בהרגשה של שמחה מעצם היציאה מהבית, מלראות אנשים, לשחק. עשיתי את האודישן הזה עם המון חדווה ואושר, בלי חרדות, מלאת הכרת תודה על ההזדמנות, ולשמחתי גם קיבלתי את התפקיד. מאז אני מגיעה בגישה אחרת ובריאה יותר לכל העניין."

"היום אני לא מרגישה שאני צריכה להוכיח"  גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)  חולצה: נומרו 13, אוברול: בל אנד סו, נעליים: אלדו   

"היום אני לא מרגישה שאני צריכה להוכיח" גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)

חולצה: נומרו 13, אוברול: בל אנד סו, נעליים: אלדו

 

התואר אימא הוא תפקיד עם דרישות משלו, איך את מתמודדת עם כובד האחריות או עם דילמות חינוכיות?

"אני אימא רגועה, מנסה להיות אני, לא להתנשא מעליו, אבל לזכור שאני המבוגר האחראי, אני מחפשת את המקום לתת חופש, אך גם שמה גבולות. המקום של שימת גבולות פחות מובן מאליו עבורי, כי מטבעי אני אדם שמעניק חופש, גם במערכת יחסים וגם עם חברים, אני נוטה לתת לדברים לקרות בלי לחץ. למשל ללאו יש נטייה לרוץ ולהתרחק, אני מנסה לא 'להתחרפן' מזה, ולסמוך עליו שיעצור בזמן, ולא יתפרץ לכביש, אנחנו מטיילים המון, ולא היתי רוצה לריב אתו כל הזמן על זה, זה  מתבטא בדברים הקטנים, גם באוכל למשל, עם ממתקים, אם הוא אוכל יותר ממה שצריך, אני מחפשת את האיזון בלי יותר מידי איסורים, ובלי מלחמות, שומרת על התזונה שלו. אני לא אימא היסטרית, אני שומרת על פרופורציות, חינוך זה דבר מאוד חשוב, אבל אסור לשכוח הוא ילד, כולנו הינו ילדים. גיל 3 זה גיל מדהים, לאו הוא ילד אינטיליגנטי, מצחיק, יש בינינו שיחות מדהימות, הוא מספר מה קורה בגן, על כל האינטריגות ולא חוסך בתיאורים, הוא איש קטן".

את משחקת תפקיד מאוד פורץ דרך ולא שגרתי בסדרה "האחיות המוצלחות שלי", איך את מתחברת לדמויות וטקסטים כאלו?

"הסדרה מאוד משקפת את הדור הזה, היא קולחת, כתובה טוב, מצחיקה, יש בה המון דמויות נשיות חזקות ומרשימות. מבחינתי זה 'תפקיד מתנה', מעולם לא שיחקתי לסבית, וזה מבחינתי אדיר, בכל פעם שנתקעתי בסיטואציות זוגיות, ומאחר ואני בת הזוג הדומיננטית, פשוט שיחקתי את אריאל בן זוגי. אני מאוד גאה בפרויקט הזה".

בעבר שיחקת בדרמה היומית "בובות", סוג של טלנובלה, את מרגישה שעברת כברת דרך מקצועית מאז?

"לסדרה "בובות", הגעתי עם סיום ביה"ס למשחק, זה התפקיד הראשון ששיחקתי בטלוויזיה, והיה בי המון רצון להוכיח שאני יודעת לשחק, ויכולה להיות לא רק יפה, או לא רק דוגמנית, בהחלט עברתי דרך ארוכה מאז, היום אני לא מרגישה שאני צריכה להוכיח, זה כבר לא רלוונטי. היום אני רואה כל דמות באור חיובי, כטובה, יפה, אחרת אני אעשה עוול לדמות, צריך לאהוב את הדמות כדי להוציא אותה במיטבה".

"כאן זה לא הוליווד"  גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)   חולצה: נומרו 13

"כאן זה לא הוליווד" גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)

 חולצה: נומרו 13

בין שלל התחומים בהם את עוסקת יש אחד שאת מעדיפה או היית רוצה להתמקד בו?

"אני מאוד אוהבת את תחום המשחק, קשה לומר איזה תחום אני מעדיפה, אני כותבת מוסיקה ותסריט, שזה חלום שאני ממש מקווה להגשים. הרבה פעמים חשבתי להתמקד בתחום אחד כדי להגיע אתו יותר רחוק, אבל זה לא אני, זה אולי משהו במבנה האישיות שלי. בעולם המשחק לצערי אין מספיק עבודה, השוק בארץ קטן, יש מעט אודישנים ופרויקטים להשתלב בהם, זו תעשייה קטנה, היצירה הישראלית קטנה, וכרוכה כל הזמן במאבקים, וקיצוצים, המצב קשה, לכן גם יש הרבה "מולטיטלנטים" שעוסקים בכמה תחומים, כולם רוצים להתפרנס, כאן זה לא הוליווד. המולטיטלנטיות התאימה לאופי שלי ולסגנון החיים, לא יכולתי אחרת".

בין חיי המשפחה, למשחק, לכתיבה, לתיקלוט ולמוסיקה, נשאר גם זמן לעצמך או לבילויים?

"הבילוי העיקרי שלי הוא בילוי משפחתי, בילוי זוגי לא קורה הרבה, אני מנסה לצאת לדייט עם אריאל בן זוגי פעם בכמה זמן, אבל זה די נדיר. אוכל חביב עליי, פיקניק משותף בים, סה"כ אנחנו מאוד עסוקים, נוסעים לא מעט, בן הזוג אריאל הוא מפיק מוסיקלי, מפיק אירועים, ארט דירקטור גם בחו"ל."

איך חיים שני בני זוג עם עיסוק דומה, משיק? יוצא לכם לעבוד יחד?

"מידי פעם יוצא לנו לעבוד ביחד, וזה מומלץ, אריאל לימד אותי הכול על תקלוט, הכרנו בלונדון כשהוא היה די ג'י, כשתקלטתי במסיבות. בזמן שלימד אותי היה עומד לא קרוב מידי, ומסמן  לי בעיניים על כל טעות, קולט גם את הדברים הכי קטנים. הוא קשוח, פרפקציוניסט, מעניין, מה שהוא חושב ומרגיש על היצירה שלי זו הביקורת הכי טובה."

על קריירה בחו"ל יש מחשבות? לעשות את זה כמו גל גדות אולי, ולהיות הדמות הנשית לצד כוכב-על?

"תפקידים בסרטים כמו סופרמן ובטמן הם חלום, אבל זה מאוד תלוי בתסריט, בשביל תסריט טוב 'מתאבדים'. קיבלתי בחיי הצעות שונות ומשונות, גם כאלו הכרוכות בערום וכדומה, אני מחכה לתפקידים טובים, לרוב ההסכמה שלי נופלת על כתיבה לא מדויקת."

היית משתתפת בריאליטי? זה משהו שמדבר אליך?

"אני לא שוללת, 'מחוברים' פנו אליי, זהו פורמט אהוב, אבל לצערי זה לא עבד. אני מתקשה להיות בתוך הרגע בסיטואציות כשמולי מצלמה. 'האח הגדול' פחות מדבר אליי, ב'מירוץ למיליון' היתי משתתפת ובוודאי רצה עם חן."

"היתי 'טום בוי'"  גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)   חליפה: מנגו, נעליים: אלכסנדר וונג לעמנואל

"היתי 'טום בוי'" גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)

 חליפה: מנגו, נעליים: אלכסנדר וונג לעמנואל

חן יאני היא חברתה הטובה, כבר שנים שהן מזוהות זו עם זו, שמה של סער נקשר בשמה של יאני, ולהפך. יאני גם היא שחקנית, דוגמנית, ומוסיקאית.

מה מהות הקשר הצמוד שלך עם חן?

"אם אריאל הוא בעלי, חן היא 'אישתי', יש בינינו קשר מיוחד, ובגלל התפקיד שאני מגלמת ב"אחיות המוצלחות" מתבלבלים וחושבים שאנחנו זוג, אנחנו חברות טובות, יש בינינו המון קווי דמיון, גם אישיים וגם מקצועיים".

גילי החלה את דרכה כדוגמנית, בגיל 15.5, די במקרה, נשלחה לאודישנים במסגרת לימודי התיכון בסטודיו של הצלם בן לםשגילה אותה למעשה, "זו היתה חוויה חיובית ומאוד לא צפויה" היא נזכרת "היתי 'טום בוי' בילדותי, ופתאום אני עם איפור, שמלות, שיער, זה היה מפתיע". משם הגיעה לסוכנות דוגמניות, זכתה בתואר תגלית השנה, ובתחרות העולמית של ELITE.

איך הגעת אל עולם המשחק? תמיד ידעת שבזה תרצי לעסוק יום אחד?

"במסגרת העבודה שלי כדוגמנית לא חשבתי מה הלאה, אני זוכרת ששנה אחת כדוגמנית בלונדון, יצא שעבדתי פחות, ובזמן הזה הרגשתי שאני חייבת למצוא עיסוק שלא עוסק רק בגוף, במראה ובהיקפים. באותו זמן גם נשלחתי לאודישן לסרט "אלכסנדר" של הבימאי אוליבר סטון, לתפקיד נבחרה אמנם אנג'לינה ג'ולי, אך הפגישה אתו היתה מרגשת מאוד. לאחר מכן, דרך פרסומת בה השתתפתי הגעתי לשחק בסרט הישראלי 'המנגליסטים', כך שהפנייה אל עולם המשחק קרתה די בטעות, אך החוויה גרמה לי להבין שאני צריכה ליזום ולא להיות 'עלה נידף ברוח', התגעגעתי לארץ והתחלתי ללמוד משחק."

אחרי ביקורים בכל שבועות האופנה ובירות האופנה, נשארה בך אהבה לעולם הזה?

"אני מאוד אוהבת אופנה, כשדגמנתי נפתחתי לעולם הזה, שהיום אני פחות חיה אותו כמו בעבר, כי כיום אני עוסקת פחות בדוגמנות. הורדתי הילוך, אני פחות מתעסקת בזה, פחות קונה, אבל מאוד חשוב לי בהופעות לתת דגש על אופנה, ולשתף פעולה עם מעצבים, אני מתאימה את הבגדים למוסיקה, ויש לי המון חברים מעצבי אופנה."

"מרשה לעצמי לוותר גם על העקבים"  גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)   חולצה: אמריקן וינטג'

"מרשה לעצמי לוותר גם על העקבים" גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)

 חולצה: אמריקן וינטג'

איך את מגדירה את סגנון הלבוש שלך?

"בשנים האחרונות הסטייל שלי הוא בעיקר נוח. הלוקים שלי פחות מתאמצים, פחות עקבים, היום אני מעדיפה סגנון משוחרר ונעליים שטוחות, סניקרס, מוקסין, זה סגנון שנע בין גבריות ונשיות. זה קשור לאימהות ולהתבגרות, אני מודה שבעבר היה חשוב לי מאוד להיות רזה, ולכן גם הקפדתי לנעול נעלי עקב, היום כבר אין לי את הצורך להוכיח שאני רזה, ולכן מרשה לעצמי לוותר גם על העקבים. זה יתרון כי היום באירועים כשאני אנעל נעלי עקב זה יהיה מיוחד ויעורר תגובות, מה גם שעל נעלי עקב, כשאת נישאת לגובה של מטר ושבעים ושבעה סנטימטר, נקודת המבט גבוהה ומעניינת."

את עוסקת ביצירה במספר תחומים במקביל, מה שבוודאי דורש מאגר עצום של השראה, מנין את שואבת אותה?

"קראתי את הספר 'דרך האמן' שכתבה ג'וליה קמרון, ודרכו הבנתי שעליי להיות כל הזמן ביצירה, כך שגם שאני לא עובדת אני מקפידה על זרם של יצירתיות בחיים, ספר מומלץ."

מה השאיפות והתכניות המקצועיות והמשפחתיות שלך הלאה?

"קיים רצון להרחיב את המשפחה בקרוב, אנחנו מרגישים בשלים, אני מאוד ארצה בת. יש לי המון חלומות, ודברים שאני עובדת לקראתם, במוסיקה אני מאוד רוצה לשתף פעולה עם בן הזוג אריאל, הייתי שמחה לקבל עוד תפקיד לא פחות מדהים מהתפקיד בסדרה "האחיות המוצלחות שלי", ומתכוננת כבר לעונה השנייה של הסדרה."

"אני מאוד ארצה בת"  גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)   ג'ינס: בל אנד סו   

"אני מאוד ארצה בת" גילי סער (צילום: רותם רייצ'ל חן)

 ג'ינס: בל אנד סו

 

צילום: רותם רייצ'ל חן

איפור ושיער: מיכל פוסמן במוצרי "איל מקיאג' ניו יורק"

סטיילינג: יובל רז

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@