Catch the Moment

Catch the Moment

השראה, צילום, אומנות, כתיבה, את כל אלו ועוד מספק לנו האינסטגרם, באופן אינטימי, שקט, וחוצה גבולות. העובדה שהאינסטגרם הוא תופעה בפני עצמה ידועה, ואילו היום, לצידה, מתפתחת מגמה נוספת ומעניינת לא פחות, צילומי משפחה ואימהות באינסטגרם. האינסטגרם, כך מסתבר, הפך זירה פורה ומרתקת לאימהות לבטא את עצמן, ותמונות ילדים באינסטגרם הפכו אומנות של ממש. האינסטגרם הפך, עבור צלמי ילדים ומשפחה, או לאימהות  חובבות צילום, לאי קטן של שקט.

עם פריחתו של האינסטגרם, הצילום  בניידים, ותרבות האונליין, איבדנו קצת מהקסם של תמונות שמקבלות חיים, כבר אין לנו אלבומי תמונות, הכל בניידים, הכל ברשת, אך גם לזה הטכנולוגיה מצאה פתרון. היום, כדי לפתח תמונות, כבר לא צריך ללכת לחנויות צילום מתמחות, אפשר לעשות את זה בקליק, ולקבל מגנטים, תמונות בגדלים שונים, ואפילו אלבומים, עד הבית. תמונות הפזורות בבית זה תמיד דבר טוב, מעצב, משרה אווירה, מגבש, ומאחד, מעניק משב של נוסטלגיה, והתרפקות, גם אם התמונות הן ממש מעכשיו.  כדי ללמוד עוד קצת על המגמה, הצבנו אתגר בפני שלוש צלמות בעלות חשבונות אינסטגרם מעניינים במיוחד, וביקשנו שיספרו על עצמן, על החיבור שלהן עם האינסטגרם, ובנוסף, ביקשנו מכל אחת לבחור תמונה אחת מיוחדת, מתוך אלפי תמונות שכבר העלו לאינסטגרם, שהיא מבחינתן מיוחדת במיוחד.

אחרי שבחרו בקושי רב את ה-תמונה, אפשרנו להן גם להדפיס אלבום אינסטגרמי במתנה, וכמובן שנאפשר גם לכן. הפרטים בסוף הכתבה.

(בתמונה למעלה: "תמרה כפרה והשמלה" צילמה גלי אמית. מתוך חשבון האינסטגרם שלה AMITGALI@)

 

שרית סקוברוניק. saRITOOSH79@

בת 36, נשואה באושר לאמיר ואמא לשלושה, אייר בת 11, עופרי בן 7 וחצי, ודניאל בן 3.

ילדיי הם החיים שלי וזה מתבטא בצילומים שלי. אני עובדת כמנהלת משרד/חשבונות במשרד פרסום בנתניה במשרה חלקית, חובבת צילום, למרות שבשבילי זה הרבה יותר מתחביב. אני מקבלת אין סוף של תגובות מדהימות ומחמאות מאנשים ש"יש לי את זה". אני מצלמת בסמארטפון גלאקסי s4 מאז ומתמיד, ואנשים לא מאמינים שהתמונות שלי צולמו במצלמת נייד ולא במצלמה מקצועית. איש יקר וחכם פעם אמר לי: מה שקריטי בצילום זה לא הטכניקה אלא איך אתה מספר את הסיפור שלך דרך המצלמה... מה שקובע בצילום זה העין של הצלם ולא בהכרח הכלי. חובבת גם כתיבה, תחביב שגיליתי ממש לאחרונה דרך עולם האינסטגרם. אני מוצאת את עצמי מעלה תמונה לחשבון שלי והלב פשוט מתחיל להכתיב את המילים שמתייחסות בדיוק לאותה תמונה. הכתיבה הזו משחררת בטירוף ומעצימה את החוויה שלי כאינסטגרמרית. הטקסטים הקצרים שלי באים מהלב שלי ולכן הם אינטימיים ואישיים ובכל זאת אני מאמינה שהקוראים/עוקבים שלי מרגישים שהם נכתבו עבורם. מה עוד אני חובבת? שופינג ולטייל!!! הכי נחשבים נכון...?

על החיבור לאינסטגרם

טוב, אני מהוותיקים ;) פעילה מאפריל 2012 ויש לי היום כ9900 עוקבים (כמעט 10k ). בשבילי האינסטגרם הוא עולם מרהיב של צילום, חוויות וריגושים. בזכות האינסטגרם זכיתי להכיר בתשוקה הכי גדולה שלי ולממש אותה, צילום. הכרתי דרך האינסטה המון אנשים מדהימים ומוכשרים ביותר ואת חברתי הכי טובה ואהובה. אני פעילה מאוד ומעלה פוסט ביום לפעמים אפילו ארבעה! אני עושה מה שבא לי איך שבא לי וטוב שכך. האהבה שלי לצילום ולאינסטגרם מתעצמת עם כל פוסט שאני מעלה. אני גאה בצילומים שלי בכתיבה שלי וב"אני" הכי אמיתית שלי. הגלריה שלי מבוססת בעיקר על תמונות שלי וילדיי, תמונות קסומות שלנו בטבע של ארץ ישראל וכמה מקומות שטיילנו בחו"ל. אני מאוד אוהבת self portraits ואפשר לראות את זה אצלי בחשבון. צילומי שחור לבן דרמטיים ומרתקים הם גם כן חלק גדול מהגלריה שלי. אבל הכי נכון לומר זה שאני פשוט אוהבת לתעד ולצלם רגעים יפים וקסומים מהחיים שלי. הגלריה שלי בהחלט הפכה לאלבום המשפחתי שלנו.

תמונה אחת מיוחדת במיוחד

לבחור תמונה אחת בעלת משמעות עבורי זו משימה בלתי אפשרית, ובכל זאת, החלטתי לבחור בתמונה הזו של בתי הנסיכה אייר. היא זו שהפכה אותי לאימא. היא זו שהכניסה אור טהור לביתנו כאשר אני ובעלי עוד היינו ילדים בעצמנו. התמונה הזו צולמה לפני כמה שנים יפות כשגרנו בצפון בגינתנו הקטנה והצנועה. איירי באותו יום לא הרגישה כ"כ טוב ונשארה איתי בבית. הצעתי לה שאצלם אותה בגינה והיא מאוד התלהבה. פרח אדום בשיערה, קרני השמש מלטפים את פנייה הרכות, עיניה נוצצות מאהבה, ומבטה כובש אותי ו...דממה. התמונה הזו זכתה לשפע של תגובות חמות ופירגונים מדהימים מקבוצות ישראליות ובינלאומיות באינסטגרם.

טיפ אינסטגרמי

בחרתי לתת טיפ אחד פשוט בנושא הצילום. כדאי להאמין בעצמך ולא לפחד להיפתח דרך התמונות שלך. לצלם ולהינות מהצילום בדרך שלך ולא לנסות להיות כמו מישהו או מישהי אחר/ת. לכל אחד יש סגנון ייחודי ומיוחד,  ה"אני" שלו. אני שמחה שמצאתי את ה"אני"שלי.

'הנסיכה אייר' מתוך חשבון האינסטגרם של שרית סקוברוניק

'הנסיכה אייר' מתוך חשבון האינסטגרם של שרית סקוברוניק

גלי אמית. amitgali@

בת 42.5 , אמא לשלושה, אבירם בן 12, אביגיל בת 9.5, תמרה בת 6, משתעשעת לפעמים במחשבה על ילד נוסף.

אני אדריכלית פנים, עובדת כעצמאית משנת 2006. בעלת סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים המתמחה בפרוייקטים מסחריים הכוללים בין היתר מסעדות, חנויות, וחללי מגורים. רוב הזמן בלחץ, מתלוננת על זה, אבל גם מתה על זה. רצה הרבה כתחביב כדי לשחרר אנרגיות רעות ולנקות את הנשמה, לסדר מחשבות ולשמור על גזרה.  

על החיבור לאינסטגרם

התחברתי לאינסטגרם לפני שנתיים בערך, אבל עיקר הפעילות היא בשנה האחרונה. יש לי 427 עוקבים, אבל היי, יש לי עשרות פוטנציאלים. מבטאת שם בעיקר את האהבה הגדולה שלי לאסתטיקה, ולרעיונות שצפים לי בראש, בעיקר דרך הילדים שלי, שהם השחקנים הראשיים בחשבון. האינסטגרם שלי הוא מקום "נקי" עבורי, לא מונע מתוך אינטרס מסוים, או מתוך רצון לקדם את עצמי, או את העבודה שלי ,אלא מתוך תשוקה כנה ואמיתית לחלוק רעיונות מסוימים או ויזואליה שהיא יפה בעיני. אוהבת לשוטט בו בעצמי, משום שזה כה נגיש ורחב להשראה, ומקווה שכמו שאני מקבלת, אני גם נותנת לאחרים. לא אוהבת ששואלים אותי: "מתי יש לך זמן לזה?"...אין לי! אני מפנה זמן, כי זה עונה על צורך אישי שלי. זה ה'רסקיו' שלי. 

תמונה אחת מיוחדת במיוחד

ואוווו, כמה קשה לי לבחור תמונה אחת(!) בחרתי 2 כי כל אחת מבטאת סגנון אחר של צילום בעיני. 

'תמרהכפרה והלוויתן' סדרת לוח גיר סדרה של צילומים שמדברת יותר אומנות. לאבירם בחדרו יש קיר צבוע כולו בשחור לוח גיר, המשמש את דיירי הבית בחופש היצירה. יואב בן זוגי ואני מציירים עליו איזשהו אימאג' ובשילוב צילום אחד מילדי אני מספרת איזשהוא סיפור. בתמונה שבחרתי מצולמת #תמרהכפרה (כן,יש לה האשטג), כשברקע איור של לוויתן מספר הילדים המקסים "הלוויתן ואני", בתמונה שכולה קיץ וחוף ים. 

'תמרהכפרה והשמלה' סדרה של צילומי "אופנה". שבת בבוקר של שלהי יוני החם, שני אירועי "ברמצווה" לפנינו, תמרה ושמלת טול ירוקה יפיפיה, הצטלמנו ,והחלפנו לבגד אחר יותר נח... 

טיפ אינסטגרמי

האינסטגרם הוליד מפגשים חדשים ושת"פים מוצלחים עבורי, אני נהנית לטייל בו ונהנית פשוט לעשות לייק לתמונה שאני אוהבת! לא מתחברת לעוקבים ה"השקטים"-ראיתם תמונה שאתם אוהבים, מגיע לה LIKE. לב של מישהו בצד השני מתרחב.  

"הלוויתן ואני" מתוך חשבון האינסטגרם של גלי אמית

"הלוויתן ואני" מתוך חשבון האינסטגרם של גלי אמית

איטן רשקס. itan_shworts@

בת 30, נשואה לערן, צלמת הריון ומשפחה בטבע ומורה לצילום. 

מקורות ההשראה שלי הם בעיקר מעולם האופנה והלייף סטייל. בלוגים, פינטרסט, אינסטגרם, מקומות יפים שביקרתי בהם, הטבע ותאורה טבעית מהווים לי השראה.

על החיבור לאינסטגרם 

פעילה כבר 4 שנים באינסטגרם, עם 570 עוקבים, עיקר השימוש הוא מעקב אחרי צלמים מכל העולם, בלוגריות אופנה ולייף סטייל. מאוד אוהבת את אינסטגרם כי זה עולם השראה מדהים עבורי והזדמנות להכיר צלמים מכל העולם. נכנסת לחשבון פעם- שלוש פעמים ביום, תלוי מתי. מעלה בעיקר תמונות של ההריוניות והמשפחות שאני מצלמת ופחות תמונות אישיות.  

תמונה אחת מיוחדת במיוחד

תמונה של אור ואמה, אמא ובת שזכיתי להכיר ולצלם לפני מספר חודשים. אני מאוד אוהבת את התמונה הזו כי היא מספרת על הקשר הכל-כך מיוחד שיש ביניהן, האהבה, על אותו רגע קסום שהתרחש ואני הייתי שם לתעד אותו עבורן. הכול פשוט התחבר בצורה מושלמת בצילומים שלהן, הלוקיישנים, התאורה הקסומה, הבגדים שאור בחרה. התוצאה היא מרגשת ואמיתית בעיני.  

טיפ אינסטגרמי 

האינסטגרם הוא יומן ויזואלי שמשקף את הסגנון האישי שלנו. הטיפ הכי חשוב בעיני לצילום בכלל הוא שתהיה טביעת אצבע קבועה לכל התמונות שלכם, קו עיצובי שחוזר על עצמו בכל התמונות. פרופיל עם קו עיצובי ברור ועקבי ימשוך הרבה יותר עוקבים, אם זו צבעוניות מסוימת, מסגרות לכל התמונות, הנושאים אותם אתם מצלמים, זוויות צילום ועוד. חשוב שהפיד כמכלול יהיה לא פחות אסתטי מכל תמונה בנפרד. 

'אור ואמה' מתוך חשבון האינסטגרם של איטן רשקס

'אור ואמה' מתוך חשבון האינסטגרם של איטן רשקס


Ready Set Print

ואחרי כל הטיפים וההשראה שקיבלתן למה שלא תתנסו גם אתן באתגר ותזכו באלבום מצולם מתנת צ'יקיפיק, אפליקציה חדשנית להדפסת תמונות בקלות, במהירות, ובאיכות מקסימלית ממכשיר הסלולר, אלבום תמונות, תמונה מודפסת, מגנט ועוד, ניתן גם להוסיף הקדשה אישית.

להשתתפות באתגר, כל מה שצריך לעשות זה:

להוריד את האפליקציה CHICKYPICAPP 

לבחור תמונה אחת מהאינסטגרם להעלות ולתייג בהאשטגים: Chickypic #imahotmag#

ולסיום, כתבו בקצרה מדוע בחרתן בתמונה הזו דווקא.

ניתן להשתתף גם בפייסבוק: להעלות בתגובה לפוסט האתגר תמונה עם כיתוב ולשתף את הפוסט.

שלוש הזוכות שתיבחרנה, תקבלנה במתנה עד הבית אלבום 32 תמונות בכריכה קשה במתנה.

הכרזה על הזוכות בעמוד האינסטגרם והפייסבוק שלנו ביום ראשון ה 24.7, ההשתתפות פתוחה לכל הקוראות הרשומות שלנו (הרשמה לאתר כאן).

 

חפשו את הארנב

אם חשקה נפשכן בתמונות או אלבומים בלי קשר לאתגר, אולי אפילו כמתנה מיוחדת, הורידו את צ'יקיפיק CHICKYPICAPP והזמינו בקליק.

צ'יקיפיק ניתנת להורדה גם למכשירי אנדרואיד וגם למכשירי אייפון. ההזמנה מגיעה במהירות והמשלוח חינם.

קישור להורדת האפליקציה באנדרואיד
קישור להורדת האפליקציה באייפון
 

 

 

הגר טהר לב, 40, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@