We are the Children

We are the Children

מה לא נעשה בשביל הילדים, כשמדובר בילדים שלנו, בהשקעה בהם, בטיפוח שלהם, כמובן שאין לנו גבולות, אך מסתבר, שגם כשמדובר בילדים של אחרים, אנחנו לא חוסכים, ומוכנים לתת ולהעניק, ליזום, להירתם, ולתרום. ערכנו עבורכן רשימה מרשימה של מגוון פעילויות ומיזמים חדשים, איכותיים ומיוחדים שנוצרו ומיועדים בשביל הילדים, אבל גם קצת... בשבילנו.

בתמונה למעלה: קיץ במוז"א מוזיאון ארץ ישראל תל אביב (צילום: ליאוניד פדרול)

 

קליפ וקלאפ

"קליפ קלאפ" מציעה שירות מנוי חודשי למשלוח עד הבית של קופסת הפעלה לילדים בגילאי 3 - 6 ומפתיעה בכל חודש עם פעילויות יצירה חדשות ומעניינות בנושאים משתנים ומגוונים, בתחומים כמו סקרנות ויצירתיות, יכולות מוטוריות והתפתחות חושית, משחקי דמיון ועוד.

הערך המוסף: CLIPCLAP שמה לה למטרה לתמוך בעמותת "ילדים שלנו" הפועלת לרווחתם של הילדים המטופלים במרכז שניידר לרפואת ילדים, אחד בשבילי. אחד בשבילך. כל רכישה באתר = ערכת פעילות לעמותת "ילדים שלנו" הפועלת במרכז שניידר לרפואת ילדים. 

מנוי לחודש (או הזמנה חד פעמית): 89₪, מחיר ערכה במנוי לחצי שנה: 74 ₪

להשיג באתר: www.clipclap.co.il לפרטים נוספים טל: 058-7860865

קליפ קלאפ- ערכת יצירה חודשית

קליפ קלאפ- ערכת יצירה חודשית

חיבוק ראשון

בשבת הקרובה, 30.7.16, יתקיים ערב התרמה מיוחד לגיוס 100,000  שקלים עבור המשך פעילותה של עמותת "חיבוק ראשון" בגלריה לאמנות נשים "ארטמיסיה".

יעל גולדמן, שחיברה בין הגלריה לבין העמותה על האירוע: "מדי שנה ננטשים מאות תינוקות במחלקות  היילודים של בתי החולים בישראל תינוקות אלה זקוקים כמו כל תינוק לחיבוק חם, למגע ולאהבה,  לדברים הבסיסיים להם זוכים תינוקות בחודשים הראשונים לחייהם. הצוות הרפואי המופקד על חדר עמוס תינוקות דואג לטיפול הפיזי בתינוקות אך מתקשה למלא גם את צרכיהם הרגשיים."

באירוע יוצגו למכירה עבודות אמנות שיצרו עשרות ילדים עד גיל 12 . איסוף העבודות נעשה בחלקו דרך קול קורא שהופץ באינסטגרם ביוזמתה של יעל גולדמן, ובחלקו בעזרת אמניות הגלריה שעוסקות בהוראת אמנות לגילאים שונים. 100 % מהכנסות מכירתן של עבודות הילדים ייתרמו לעמותה. כמו כן, עבודותיהן של עשרות האמניות הישראליות שמציגות בגלריה יעמדו למכירה כש 20%- מההכנסות שלהן יועברו לעמותה.

האירוע יתקיים ב"ארטמיסיה"                           

30.7 שעה 18:30

אברבנל 31 , פלורנטין, תל אביב

054-6070803 , 03-5745524

אומנות ילדים שכולה תרומה. ציירה: נועם אורן, בת 9, חיפה

אומנות ילדים שכולה תרומה. ציירה: נועם אורן, בת 9, חיפה

הידעת?

את פרויקט "הידעת?" יצר רואי אבני (36) עבור ביתו הבכורה נועה, שהחלה ללמוד בכיתה א'. מדובר בסדרת קלפי ידע כללי להם ניתן להוסיף מסר אישי אותם אתם מוזמנים לצרף לקופסת האוכל של הילד או לשקית. בכל בוקר מניחים קלף הידעת? בקופסת האוכל של הילדים, ליד הסנדוויץ' והפרי הילדים יחכו בציפייה להפתעה היומית שלהם ועל הדרך יעשירו את הידע הכללי בתחומים מעניינים.

רואי על הפרוייקט: "כמו כל אבא, עם כניסת הילדים לביה"ס, הכנת ארוחת העשר הופכת למשימה חשובה, ואנחנו מנסים להשקיע ולגוון עם כריכים טעימים ובריאים. אז לקחתי את זה ברצינות והוספתי לה פתקים לקופסת האוכל. בכל יום חקרתי, בדקתי, קראתי, ובכל יום מצאתי עובדה מעניינת ומסקרנת ואפילו איירתי לה איורים קטנים ליד הטקסט. הפתקים עניינו את נועה עד כדי כך,  שאפילו המורה חיכתה כבר לפתק והקריאה אותו לכל הכיתה בהפסקת האוכל כמנהג. השנה, כשנועה כבר בכיתה ב', ואחותה הקטנה עולה לכיתה א', החלטתי לשדרג את הכרטיסים, להוסיף להם איורים מדליקים ומושקעים ולהדפיס אותם כך שישמרו. ואז עלה בדעתי שאולי הורים וילדים נוספים ירצו להשתתף בחוויה הכיפית הזאת. אני מזמין אתכם ליהנות מסדרה הראשונה של קלפי הידעת? - אני בטוח שהילדים שלכם ייהנו, אבל הסנדביץ' לארוחת העשר - עליכם!"

הסדרה הראשונה מוצעת למכירה מוקדמת באתר www.lunchboxtime.com

הידעת? ידע כללי ומסר אישי

הידעת? ידע כללי ומסר אישי

האבירים חוזרים למגדל דוד

משימות מאתגרות ומשתה אבירים בימים שני ורביעי במהלך חודש אוגוסט, באתר מוזיאון מגדל דוד בירושלים.

פעילות לכל המשפחה מלווה במדריך, מסע הרפתקאות ומשימות לקבלת תואר "אביר". במסלול ההכשרה המיוחד מתחילים "פשוטי העם" במסלול שכולל ירי בחץ וקשת, משימת אומץ, אתגר שאיבת מים, משימות כוח ועוד. טקס הכתרה של האבירים החדשים יתקיים במשתה אבירים שבו נהנה מטעמם של כדורי כוח, טבעות כישוף אכילות, ומשקאות קסם ועוצמה.

משך הפעילות: שעתיים, ימים: שני ורביעי במהלך חודש אוגוסט

תאריכים: 1/8, 3/8 ,8/8, 10/8, 15/8, 17/8, 22/8, 24/8, 29/8.

הפעילות מודרכת. שעות התחלת הפעילות: 16:00, 17:30

 מתאים למשפחות וילדים בגילאי 5-12, מחיר:  ילד 30 ₪, מבוגר 40 ₪ , מחיר מיוחד לממשיכים לחיזיון הלילי: 40 ₪ לכרטיס

למידע נוסף: www.tod.org.il  ובדף הפייסבוק

שעות פתיחה: ראשון-חמישי ושבת 09:00-16:00 שישי 09:00-14:00

מסע אבירים במגדל דוד

מסע אבירים במגדל דוד

לונדע

הלונדע, מוזיאון הילדים של באר שבע, הוא מוזיאון חדשני בקונספט ייחודי המעודד למידה חווייתית באמצעות משחקים מקוריים ואינטראקטיביים, התנסות וחישה, בילוי לילדים והורים. המוזיאון מציע מרחב עצום של למידה חווייתית, רכישת ידע דרך סקרנות טבעית, כייף והנאה, ומבטיח שעות של בילוי משפחתי. זהו המוזיאון הראשון בארץ בו המתחמים הם רב-גילאיים ותוכננו במטרה לספק עניין משותף למשפחות שלמות יחד, על מנעד הגילאים הרחב של ילדיהן. על פני 3 קומות גדולות וממוזגות, בשטח כולל של 4,000 מ"ר, פזורים שמונה מרחבי ידע בהם למעלה מ-50 מייצגים ומתקנים שונים ומפתיעים, וכוללים משחקי חוץ ופנים. בקיץ יפעל הלונדע במתכונת מיוחדת. מה-24/7, מציע המוזיאון פעילות אחר הצהריים שונה ומיוחדת.

המרחבים בלונדע מחולקים לפי נושאים ופעילויות ביניהם, מרחב רואים עולם, אמנות ומוזיקה, רגשות וביטוי עצמי, שפות ועוד.

כתובת: רחוב דוד הראובני 25, באר שבע

שעות פעילות:

יולי: ימים א’-ה': 09:00-13:00, 16:00-19:00. יום שבת: 09:30-18:30

אוגוסט: ימים א'-ה' ושבת – 9:30-18:30

מומלץ להזמין מקומות מראש דרך אתר האינטרנט www.lunada.co.il, 08-6226926

יש להצטייד בגרביים, הכניסה למקום ללא נעליים.

מתחם רב- גילאי, לונדע באר שבע

מתחם רב- גילאי, לונדע באר שבע

מבלים את הקיץ במוז"א

סיורים חוויתיים, משחקים ויצירה, ספארי, מסע אל העבר, אל גלקסיות רחוקות במהלך יולי-אוגוסט במוזיאון ארץ-ישראל, תל אביב.

מגוון פעילויות בימי חול ושבת, ביניהן, פעילות ספארי , אירוח חוויתי ומשחקים מהנים, גילוי פרטים חדשים על חפצים ישנים ושונים בתצוגות הקבע במוזיאון, מסע אל העבר, סיור עששיות,  וגם סיור למבוגרים בתערוכה החדשה "רטוב-שרוף".

שעות פתיחה: ראשון עד רביעי 16:00-10:00, חמישי 20:00-10:00, שישי 14:00-10:00, שבת 16:00-10:00 ***שעות פתיחה מיוחדות למהלך חודש אוגוסט: ימים שלישי וחמישי 10:00-22:00 

למידע נוסף: אתר המוזיאון www.eretzmuseum.org.il

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@