MINI & ME

אחד משלבי התתפתחות היותר יפים של הילדים הוא השלב שבו הם מחקים. הם מחקים את הסביבה את החברים, וגם אותנו, ההורים, את הדרך בה אנו מדברים, הדרך בה אנו זזים, וכן, גם את הדרך בה אנו מתלבשים. מי לא חוותה בילדותה רגעי התגנבות אל חדר ההורים והשתאות אל מול ארון הבגדים של אימא, ואי אפשר מבלי להיזכר בניסיונות למרוח אודם ולהתאים את המחרוזת לשמלה בדיוק כמו שהיא עושה. היום, טרנד ה"מינימי" שאימץ עולם האופנה מאפשר לילדות שלנו להגשים את החלום, להתלבש ולהיראות קצת כמו אימא.

צילום: ליז כדר 

אסיסטנט: ניר קופרמן

איפור ושיער: שניקה

הלבשה: CASTRO

עדי בשמלת פפלום כחולה וסניקרס מנומרות, ודניאל בשמלת פפלום כחולה ונעלי בלרינה מנומרות (צילום: ליז כדר)

עדי בשמלת פפלום כחולה וסניקרס מנומרות, ודניאל בשמלת פפלום כחולה ונעלי בלרינה מנומרות (צילום: ליז כדר)

השפעה והשראה

טרנד המינימי מושפע, כמו כל טרנד מתהליכים תרבותיים שחלים בחברה, אנחנו כהורים הולכים ונהיים "צעירים יותר" מבחינת סגנון החיים, ואילו הילדים שלנו הולכים ונהיים בוגרים יותר, הכוונה, חכמים יותר, טכנולוגיים יותר, ויש שיאמרו גם יפים יותר. הגבולות המיטשטשים יצרו תהליכים מעניינים, חלק מהם הוא הלבוש, שנדמה שעם השנים פחות מתייחס לעניין הגיל. המגמה מתבטאת בעיקר בקולקציות ופריטים לילדים, אם בעבר אופנת ילדים נשארה בגדר משהו תמים ומתקתק, היום, יותר ויותר קולקציות ומותגים מציעים פריטי יוניסקס, ובגדי ילדים שהם העתק מוקטן של בוגרים. כך גם צצו כפטריות אחרי הגשם מעצבים המציעים קולקציות אדג'יות עם אמירה כמו בגדי פעוטות בגווני שחור, והדפסי גולגלות, שאומצו במהירה על ידינו ההורים, והפכו למיינסטרים של ממש. היתרון של הטרנד הוא באפשרויות הגיוון הרבות, את מאמצת מהסגנון הצעיר של ביתך, והיא מאמצת מעט מהסגנון הבוגר שלך, נוצר מעין איזון אופנתי, ממנו תוכלו ליהנות שתיכן. 

עדי בחולצת בוהו לבנה, מכנסי סקיני כחולים ונעלי בלרינה זמש אדומות, דניאל בחולצה רקומה ונעלי בלרינה אדומות (צילום: ליז כדר)

עדי בחולצת בוהו לבנה, מכנסי סקיני כחולים ונעלי בלרינה זמש אדומות, דניאל בחולצה רקומה ונעלי בלרינה אדומות (צילום: ליז כדר)

מה בקולקציה

עולם האופנה מציע היום פריטים וקולקציות רבות עם מוטיבים שהושאלו מעולם הקטנטנים, החל מהדפסים ילדותיים של סוכריות, שפתיים, ודמויות מצויירות. הגוונים הפסטליים כמו ורוד, תכלת ומנטה הם טרנדיים ואפילו מתבקשים, ומתאימים במדוייק לגוונים המזוהים עם פעוטות וילדים. וכך גם להיפך, היום תוכלו למצוא פריטים דמויי עור לילדים ופעוטות במיטב הקולקציות ביניהם ג'קטי אופנוענים, חצאיות, ואפילו מחוכים קטנים לאירועים, כך גם הדפסי גראנג' שנלקחו מאופנת שנות התשעים. 

עדי ודניאל בטי שירט לבנה וחצאית טול/תחרה בורדו  (צילום: ליז כדר)

עדי ודניאל בטי שירט לבנה וחצאית טול/תחרה בורדו (צילום: ליז כדר)

הג'ינס הוא חלק בלתי נפרד מאופנת הילדים כבר זמן רב, ועכשיו אפילו לוקח צעד קדימה עם פאטצ'ים, קרעים והדפסי רטרו שונים. המגמה הגיאומטרית שמזוהה עם בוגרים הגיעה גם היא אל עולם הילדים, ועימה כוכבים, משולשים, והדפסים מונוכרומטיים. כחלק מהסגנון הבוהמייאני, הרומנטי, המושלם לאקלים ולמזג האוויר הים תיכוני, תמצאו בין היתר טוניקות ושמלות מכותנה, גי'ינס או שיפון. אי אפשר בלי שמלות הפפלום, אותן תמצאו בכל גוון, טקסטורה, במיני, מידי או מקסי, מתאימות לכל עונה, ולכל שילוב אפשרי.

עדי בשמלת ג'ינס פפלום ודניאל בשמלת ג'ינס מסתובבת  (צילום: ליז כדר)

עדי בשמלת ג'ינס פפלום ודניאל בשמלת ג'ינס מסתובבת (צילום: ליז כדר)

כך תאמצי את הטרנד

אתן תמיד יכולות ללבוש שמלה שחורה קטנה או ג'ינס וחולצת פסים קלאסיים כדי לאמץ את הטרנד, אבל במקרה הזה כדאי גם להעז לשלב פריטים עדכניים, כמו למשל חצאיות טול, חלק מטרנד ה"בלרינה" הבולטים אותו הציגו לעולם מעצבי-על והוא פשט הלאה גם לרשתות האופנה, זו לא צריכה להיות חצאית "טוטו" משיעור באלט, אלא חצאית עדכנית אותה ניתן להשיג במגוון גוונים- מורוד, ועד שחור או בורדו, שלבי איתה טי שירט פשוטה ונעלי סניקרס, להופעה קלילה ומעודכנת, ועכשיו דמייני את ההבעה על פניה של ביתך כשתלבשי חצאית טול בדיוק כמו שלה.

קסטרו קולקציה חדשה

הגר טהר לב, 40, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@