COOLY TULI

לפני 7 שנים בגואה שבהודו, נולד המותג טולי ברט. בלי ידע מקצועי רשמי בעולם העיצוב, ליאת יקיר, מעצבת המותג, יוצרת אופנת ילדים בועטת, מעניינת, שדוברת את שפתם של הילדים. והיא לא לבד, גם לילדיה יש אמירה בקולקציה, ובמיוחד לעילאי, בנה הבכור בן ה- 10, שמאייר את ההדפסים, מדגמן בנאמנות, ובעיקר מייצג את רוח המותג. בזמן שתיעדנו את המשפחה הפוטוגנית בסטודיו, ביקשנו מעילאי להמליץ לנו על פריטים נבחרים מהקולקציה, וערכנו את חמשת הפריטים שעילאי אוהב במיוחד.

צילום: אורטל אקרמן

הפקה ועריכה: הגר טהר לב

tulibert_(11).jpg

אילו ערכים מייצגים את המותג טולי ברט?

"מיום הקמתו שואף המותג טולי ברט לפשטות, חופש, שמחת חיים, בטחון ואהבה המתבטאים עד היום בגזרות, בבחירת הבדים, הגוונים, ובאיורים המודפסים, כשהמטרה שעומדת בבסיס יצירת הקולקציה של המותג" מסבירה יקיר "היא ליצור בגדים לילדים שמאפשרים להרכיב ארון בגדים בסיסי ופרקטי לכל שעה של היום ולכל מטרת בילוי".

מיהו טולי ברט?

"'טולי ברט' היא דמות הארנב השובב, כוכב רוקנרול פרי דמיונו של עילאי" מספרת יקיר, והארנב בהחלט מייצג את הקולקציה. השובבות הרוקנרול וגם הדמיון של עילאי בדיוק כמו הארנב המדליק הם לב הקולקציה, כך גם התמימות הילדותית, והבינלאומית שבני המשפחה כולה ספגו. ליאת ובעלה עזבו את העולם החומרי ביום בהיר אחד, ויצאו להרפתקת חייהם, הם חיו שנים בכפר הדייגים ווגאטור שבגואה הודו, ממש כמו בחלום, שם ילדו וגידלו את שני בניהם ואת המותג כאמור. לדברי ליאת המחסור בבגדי ילדים מגניבים בכפר בו חיו, גרם לה לצאת יום אחד לקנות בשווקים המקומיים כמויות של חולצות ובגדים מערביים, בשובה היא מוצאת את עצמה ימים שלמים גוזרת ותופרת אותם, כך היא מייצרת בדיעבד את ה"אבטיפוס" למותג, שקוצר מחמאות מכל עבר, ומבינה שזהו ייעודה.

מה מייחד את הקולקציה הנוכחית?

יקיר: "הקולקציה היא קולקציית יוניסקס עשויה מבדי 'פרנץ' טרי' רכים ומשלבת פרינטים סטייל גרפיטי ואיורים ייחודיים של הבן עילאי, יחד עם כיתובים בעלי מסרים פילוסופיים ורוחניים. דגש רב הושם על איכות ייחוד ופרקטיות בשימוש, כמו למשל שטיפות מים איכותיות, "פאצ'ים" במכנסיים ותפירה של התווית לבד."

איזה פריטים ומוטיבים נמצא בקולקציה?

יקיר: "הקולקציה הנוכחית מציעה מכנסיים, עליוניות, חולצות, ג'קטים בגזרות שונות, כובעים, וצעיפים בצבעי בסיס של אפור, אפור מלאנג', שחור ולבן, ונגיעות מנטה וחרדל. בקולקציה מוטיבים רבים ביניהם פרינטים של כנפי מלאכים ואמרות: let me be  ו there are angels on earth, והיא מגיעה בטווח מידות פעוטות עד 12".

חמישה פריטים שעילאי אוהב במיוחד

הוא אייר, יצר, לבש, צולם בה, וכמו כל יוצר, יש כמה פריטים מתוך הקולקציה שנכנסו לו במיוחד ללב. עילאי יקיר בוחר להמליץ על חמישה פריטים קלאסיים ומלאי אמירה מתוך הקולקציה, וברור שמדובר בילד שמבין דבר אחד או שניים על קוליות וסטייל.

 

כיום נמכרת הקולקציה בארץ ובעולם, החל מבוטיקים נבחרים ברחבי הארץ ועד לבוטיקים ב"סוהו" בניו יורק, ובמונטריאול, קנדה.

הקולקציה מוצעת למכירה גם אונליין באתר www.tulibert.com ובetsy.

טווח המחירים:

סווטשרטים וחולצות - 159 ש"ח. מכנסיים 169-199 ש"ח ג'קט 219 - 239 ש"ח. אקססוריז: 89 ש"ח.

הגר טהר לב, 40, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@