it Mom: Bat Ella Birnbaum

היא בת 51, נשואה+4 ומתגוררת בתל-מונד, בעלת תואר ראשון במזרחנות ומדעי המדינה, ותואר שני בחינוך עם התמחות במוסיקה ותעודת הוראה במוסיקה. הזמרת בת אלה בירנבאום יוצרת ושרה מוסיקת נשמה ישראלית, ומוכרת גם בזכות המראה והסגנון הייחודי לה, ״כבר 15 שנה עם צבע כחול בשיער, הרבה לפני שהפך להיות פופולארי. זה הפך להיות סימן הזיהוי שלי״ היא מספרת. וכעת פותחת את הארון ועונה על השאלון הזהה שלנו.

צילום: סשה פרילוצקי.

סטיילינג: מירי רחימי. הלבשה: sevenseventy, סווינגר- אלונה ינקו. עיצוב שיער: אריאלה רג׳ואן.

תכשיטים: אריאלה פשדנובק. איפור: קרן אור קישון.

bat ella birnbaum בת אלה בירנבאום

על החיבור לעולם האופנה

״מאז ומתמיד הייתה לי מודעות לענין המראה והאסתיטיקה״ מספרת בת אלה ״כבר כילדה קטנה, אבל המשיכה היתה משמעותית יותר לכל עולם האקססוריז. נעליים, משקפיים, תיקים... נועזות במראה הכללי היתה תמיד אבל בצורה מינורית. בשנים האחרונות הביטחון העצמי שהתעצם לו (ממקום טוב כמובן) נתן את אותותיו גם בסגנון הלבוש שאימצתי לעצמי. היום אני מתלבשת בסגנונות, שילובים ובחירת צבעים שלא העזתי בעבר. מרגישה טוב יותר עם הגוף שלי, יודעת לקבל את מה שנראה טוב ומה שפחות ובהתאם לזה להעיז, לנסות ולהיות פתוחה לדברים חדשים.  מצחיק שהרבה פעמים אנשים שלא מכירים אותי, מנחשים שהעיסוק שלי הוא דווקא בעולם האופנה. תמיד זה גורם לי לחייך ולקבל את העובדה שאולי בכל זאת עברתי איזה תהליך מסויים בעניין האמירה האופנתית שלי. בעניין מחמאות על ״look" שלי -מודה שהכי כייף לקבל אותן מהאפרו-אמריקאיים ה״מגניבים״ ברחובות ניו יורק״ כמי שבחרה לעצמה עיסוק המפגיש אותה מול קהל כל הזמן, קיבל עניין הנראות מבחינתה משמעות יתרה ״עכשיו יש לי גם ״תירוץ״ טוב ל״בזבז״ ולהשקיע בעולם שאני אוהבת ומאוד. ובנימה רצינית, כמובן שזו לא חובה אבל בעמידה מול קהל בכל צורה, צריכה להיות חשיבה ותשומת לב לעניין האסתטיקה. הרבה יותר נעים לצפות במישהו מטופח ואסתטי, לא חשוב מה הסגנון. באותה נשימה גם כדאי שזה העניין המישני ולא העיקר. זה לא רק קהל שמגיע פיזית להופעה, אני פוגשת את הקהל גם ברשתות החברתיות רצוי להיות מעניינת, מגוונת, עם אמירה אופנתית, להפתיע לפעמים״.

bat ella birnbaum בת אלה בירנבאום

פריט שיש מאחוריו סיפור מיוחד

שרשרת עם תיליון שמצידו האחד מופיעה חלק מברכת הכוהנים: ״יברכך ה׳ וישמרך״ ומצידו השני- השמות של 4 ילדיי. קיבלתי אותו מחברה טובה מאוד, הסטייליסטית האישית שלי, ששינתה את חיי בתחום הזה מהקצה אל הקצה. היא  העניקה לי אותו שניה לפני שעליתי על הבמה בקיסריה, בדיוק ביום הולדתי ה -50.

לעולם לא אלבש

חולצת בטן. מה לעשות, יש חלקים בגוף שלי שה׳ לא ברך אותם.

חולשה אופנתית

אקססוריז: נעליים, משקפיים, תיקים. אם צריך לבחור אחד: נ ע ל י י ם !!!

bat ella birnbaum בת אלה בירנבאום

עצת שופינג טובה

ללכת לקניות לבד!!  רצוי גם להפטר מהטלפון לכמה שעות, שממש לא יציקו לך.

פריט חובה בארון

זוג נעליים שאת מרגישה בהם מלכה!

כמה בארון?

זוגות נעליים: מה באמת צריך לנקוב במספר? זה ממש ממש הרבה. אולי בערך 100.

משקפיים: 30 בערך

ג׳ינס: 15 אולי, לא סגורה על המספר, ואלו רק הכחולים כמובן.

הפריט הכי יקר בארון

שרשרת יהלומים שקיבלתי מבעלי ליום הולדתי

קניות אונליין כן או לא?

ממש לא! רוצה לראות במו עיניי. מזמן הפסקתי להאמין לתמונות

רשת/ מותג/ מעצבים אהובים

בארץ: Michaela, Sax’s . בחול: Aldo , Steve Maiden.

bat ella birnbaum בת אלה בירנבאום

ספר מומלץ

הספר "עמודי תבל" מאת הסופרת קן פולט. באופן כללי אני מאוד אוהבת את הז׳אנר של רומנים היסטוריים. דרך העלילה אתה יכול להתחבר לתקופה ולהרגיש שאתה ממש חווה אותה. מעבר לעובדה שהעלילה של ״עמודי תבל״ מרתקת, סוחפת ומעלה בליל עצום של רגשות, התקופה שבה הסיפור מתרחש- המאה 12 באנגליה - היא אחת התקופות בהיסטוריה המסקרנות אותי באופן מיוחד.

בילוי מועדף

הופעה (מוסיקה), סרט.

יעד לחופשה מושלמת

איטליה- קודם כל השפה האהובה עליי ביותר , האנשים , האוכל והמנטאליות של האיטלקים .

עונה אהובה בשנה

עונת מעבר - אביב או סתיו.

דמות נערצת/השראה

בתחום המוסיקה: היוצרת והמוזיקאית היהודייה-אמריקאית דבי פרידמן. היתה סוג של ״קרליבך בלבוש אישה״.  השראה הן במהות והמסר של שיריה והן ברמת האנרגיות והחיבור שלה לקהל.  

דמות נערצת באופן כללי: ברטה סינגר, חברת משפחה בת 102, אשה פשוטה, שופעת טוב, באישיות המופלאה שלה מצליחה להוציא ממך את הטוב והנעים שבך. למרות שהחיים התאכזרו אליה לא פעם, בחרה אף פעם לא לוותר ופשוט לחבק את החיים ולחגוג אותם.

bat ella birnbaum בת אלה בירנבאום

הגר טהר לב, 40, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@