Soft Power

היא בוגרת לימודי המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר 2006, ולימודי תואר שני בעיצוב במכון הטכנולוגי בחולון 2012, בת 36, נשואה+ 1, בעשר השנים האחרונות היא עושה דרך ארוכה ליצור את המותג שתמיד רצתה, והיום משיקה ומציגה קולקצית תכשיטים בעיצובה הנעה בין כוח לרוך. הגר טהר לב מראיינת את ענבל שומרוני בן טאטא, מעצבת תכשיטים, צורפת, ובעלת מותג תכשיטי האופנה INBAL, שנוצר לדבריה ״כדי להוסיף יופי לחיים של נשים״.

בתמונה למעלה: מתוך קולקציית 2017-18 INBAL (צילום ענבל שומרוני)

   INBAL   קולקצית סתיו חורף 2017-18

 INBAL קולקצית סתיו חורף 2017-18

לייצר ערך

בעשר השנים שעברו מאז סיימה את לימודיה בשנקר, חוויות החיים והבגרות שינו אצלה את נקודת המבט על החיים ועל עיצוב, כך מספרת ענבל שומרוני בן טאטא (36) מעצבת תכשיטים וצורפת ״רגעים שונים בחיים לימדו אותי איך פרט קטן יכול להוביל למחשבה שיוצרת מציאות. בעיצוב הקולקציות שלי, עבודת המחקר והעיצוב תמיד עוסקים במושג של יופי, מהו יופי, ואיך הוא נתפס בעינינו. חשוב לי לייצר ערך דרך עבודת העיצוב, ולכן, אני משתדלת ליצור תכשיטים שישמשו את הלקוחות שלי כנקודות אור ביומיום, כפרטים קטנים שעוזרים להן להרגיש קצת יותר יפות ושעושים להן טוב כשהן עונדות אותם״.

   INBAL   קולקצית סתיו חורף 2017-18

 INBAL קולקצית סתיו חורף 2017-18

הפרטים הקטנים

בשל הקשיים המלווים כל מעצב עצמאי בארץ, די בתחילת הדרך נאלצה ענבל לשלב בנוסף לניהול העסק עבודות נוספות כשכירה, אבל לפני כשנה וחצי החליטה להתמקד בעסק ״פול טיים״ כדי לעסוק במה שהיא הכי אוהבת ״התכשיטים עדינים ומינימליסטים, הם הפרטים הקטנים שמעצימים את הלבוש היומיומי ועושים טוב קטן בלב. הפריטים מעוצבים ומיוצרים בארץ ועשויים כסף, גולדפילד וציפוי זהב בתוספת  אבני חן״ מסבירה ענבל ״התכשיטים שלי מוגדרים כתכשיטי אופנה, אך כיאה למעצבת שגם צורפת, חשוב לי מאוד להקפיד על חומרים איכותיים. התכשיטים נעשים בטכניקות של צורפות קלאסית, רובם עשויים מכסף מלא, חלקם מצופים בזהב והאבנים הן טבעיות. קולקציית התכשיטים מורכבת מפריטים מעוצבים, מקוריים וייחודיים עם דגש על האסתטיקה והפונקציונאליות של כל תכשיט״. התכשיטים של ענבל מחברים בין שני תחומים שהיא מאוד אוהבת, היא מספרת ״האחד, עולם העיצוב, עולם דינמי שמתחדש ומתפתח עם הזמן, והשני, עולם הטבע עולם יפה ומסקרן, שבו הגילויים אף פעם לא נגמרים. עולם העיצוב מלווה אותי כבר שנים ואני לומדת אותו ומאוד מחוברת למה שקורה בעיצוב בארץ ובעולם ושואבת ממנו השראה. הטבע תמיד מספק לי מקורות השראה ויזואליים רבים ומגוונים״.

   INBAL   קולקצית סתיו חורף 2017-18

 INBAL קולקצית סתיו חורף 2017-18

Soft Power - F/W 2017-18 collection

כל חצי שנה בערך משיקה ענבל קולקציית תכשיטים חדשה שעוסקת בנושא שהוא המכנה המשותף המכוון את עיצוב הפריטים בקולקציה ובחירת החומרים.״קולקצית סתיו/חורף 2017-18 עוצבה בהשראת מקורות מים״ מסבירה ענבל ״הסתיו והחורף מבשרים על סוף תקופת היובש ותחילתה של תקופה בה הכול רטוב, חי וצומח. מים, אחד מארבעת האלמנטים של הטבע, הם בעלי יופי רך ומסקרן אך מאחורי זה מסתתר כוח גדול. לכן הקולקציה נקראת- Soft Power. העיצוב במראה אורגני עם מוטיבים שבטיים, יוצר קולקציה בעלת מראה אתני-מודרני. התכשיטים עשויים כסף, גולדפילד, זהב ואבני אגת, פיריט ואוניקס במראה גולמי״.

   INBAL   קולקצית סתיו חורף 2017-18

 INBAL קולקצית סתיו חורף 2017-18

תקשורת אישית וישירה

מכירת התכשיטים של המותג היא בעיקר דרך האינטרנט ״האינטרנט, לדעתי הוא מקום טוב לקניית תכשיטים והוא מאפשר תקשורת אישית וישירה בין הלקוחות וביני. הלקוחה יכולה לחפש, לשאול, לשתף, להשוות ולחוות את קניית התכשיטים ברמה חדשה. זה מאפשר לספק שירות אישי ומהיר ובאותו בזמן לקבל פידבק ישיר, בזמן אמת מהלקוחות״ מסיברה ענבל.

טווח מחירים 169 ש״ח- 450 ש״ח

להשיג באתר המעצבת: www.inbaldesigns.com

INBAL בפייסבוק / באינסטגרם / בפינטרסט


SHOP THE STORY:

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@