The Modest Fashionista

The Modest Fashionista

היא נולדה, גדלה והתחנכה בבית דתי לאומי במושב תקומה שבדרום, למדה באולפנא ותמיד אהבה אופנה. מגיל קטן מאוד נמשכה לבגדים ואקססוריז, ועם כל האהבה לאופנה ידעה שעליה לעשות זאת בצניעות, מה שלא היה פשוט וקל בכלל בעבורה. הכירו את אביה ביטון, רק בת 23 וכבר עוסקת בסטיילינג ובהפקות אופנה, היא חולמת לפרוץ כמעצבת אופנה צנועה, ועד שתצא לדרך ולפני שתהפוך לדבר החם הבא, הגר טהר לב שהתרשמה מהפקת האופנה המרעננת שהפיקה וסגננה אביה, כמו גם מהאמביציה, הכישרון, והבגרות, מראיינת אותה וממליצה לעקוב ולזכור את השם.

הפקה וסטיילינג: אביה ביטון

צילום: הודיה טולדנו איפור: קורל וקנין. שיער: אוריה סודרי. דוגמנית: עופרי שוורץ

״לשלב אופנה וצניעות יחד״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

״לשלב אופנה וצניעות יחד״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

חישוב מחדש

אחרי ששנים כה רבות חשה כי הצניעות מגבילה אותה וכי והשוק לא מעניק מספיק היצע למגזר הדתי, החליטה אביה ביטון (23) ללמוד סטיילינג מיד עם השלמת השירות הלאומי ״למדתי במשך חצי שנה באקדמיה לאופנה של אייל חדד, ולאחר הלימודים פתחתי קבוצה שהייתה אני חושבת הראשונה בפייסבוק לעשות את זה, לשלב אופנה וצניעות יחד״ מספרת אביה ״לא האמנתי אבל תוך לילה אחד בלבד לקבוצה התווספו 1000 בנות, וזה רק הלך וגדל עם הזמן, עם הזמן החלטתי שאני צריכה לעשות חישוב מחדש, שעד שלא אוכל לשלב חומר ורוח יחד אני מעדיפה לעזוב את העיסוק באופנה לרגע בצד למרות כל הקושי״.

_D3A2552.jpg
_D3A2564.jpg
״  מאוד קשה לי עם לבוש צנוע מגזרי״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

״מאוד קשה לי עם לבוש צנוע מגזרי״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

להיות דתייה לא בא עם איזה טייפקאסט

אחרי כמעט שנה חזרה אביה לפייסבוק אבל עם בלוג אופנה משלה בשם  dossit beshic בבלוג היא מציגה את העולם שלה, את האמת שלה, על כל הקשיים וההתלבטויות שבו ״מאוד קשה לי עם לבוש צנוע מגזרי, שהבגד מראה עלייך שאת דתייה״ היא מספרת בכנות ״אני מאוד מתחברת לאופנה צנועה שהיא לא כזאת במכוון, לאו דווקא תמיד חצאית וחולצה, או שמלה רגילה, אני אוהבת מאוד לקחת בגד שלא תמיד יראה צנוע בהתחלה ולהצניע אותו, אף פעם כמעט לא קניתי בגד מחנות של דתיות או ממעצבת דתייה כי אני פחות מאמינה בזה, בא לי להראות שלהיות דתייה לא בא עם איזה טייפקאסט לבוש מסויים״.

״  כמה בגדים בודדים הופכים למשהו שלם״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

״כמה בגדים בודדים הופכים למשהו שלם״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

כמו סיפור

כיום מצפה אביה לסיים את לימודי החינוך ולעצב קולקציה משלה בהשראת אופנה בינלאומית ולהביא משהו אחר ושונה לעולם האופנה הצנועה ״בגלל שאני חולמת בלי הפסקה וחיה אופנה אני אוהבת מאוד להביא את זה לידי ביטוי בהפקות אופנה, משהו בהן מרגיש לי כמו סיפור שאני היא זאת שמספרת אותו מההתחלה ועד הסוף, כמה בגדים בודדים הופכים למשהו שלם״ מסבירה אביה.

_D3A2807.jpg
״  מתה על מרחבים ושקט״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

״מתה על מרחבים ושקט״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

בשדות של המושב

כילדת מושב שאוהבת מרחבים ושקט חלמה לערוך את ההפקה האחרונה בטבע ״אני מתה על מרחבים ושקט והטבע הוא אחד המקומות שאני יותר אוהבת ומתחברת אליהם״ מספרת אביה ״אז החלטתי לצאת לשדות של המושב, ולהביא אליהם את העולם שלי, לחבר את הילדות שלי עם העולם העכשווי שלי. ידעתי שלטבע יש את הנקיון שלו ובגלל זה אני יכולה לתת לבגדים ולאקססוריז לדבר ולהביע את עצמם, משהו בלוקיישן גרם לי להרגיש את הסתיו״.

״  החורף הקרוב מביא איתו טרנדים ייחודיים ומגוונים״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

״החורף הקרוב מביא איתו טרנדים ייחודיים ומגוונים״ (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

כאן כדי להישאר

ההפקה סתווית לגמרי, ומחברת בתוכה את מגוון הטרנדים לחורף הקרוב, ביניהם טרנד כובעי הברט שהוא אחד הטרנדים שאביה מעידה כי היא יותר אוהבת, ואחריו טרנד הנקודות שעשה קאמבק וחזר אלינו בדרך מפתיעה ״באקססוריז הלכתי כמובן על טרנד עגילי הסטייטמנט שהוא אחד הטרנדים החזקים, ולגמרי כאן כדי להישאר״ היא מסבירה ״בחרתי להוסיף גם את טרנד הפאוצ'ים שבחורף הקרוב יהיה להיט, ושמלת וינטג' בצבע אדום שהוא ה-צבע לעונה הקרובה, וידעתי שאני חייבת להרכיב אאוטפיט מג'קט המשבצות האפור שהוא ג'קט חובה העונה. ללא ספק החורף הקרוב מביא איתו טרנדים ייחודיים ומגוונים שהכי כדאי לאמץ ואני מחכה לו כבר בקוצר רוח״.

The Modest Fashionista  (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

The Modest Fashionista (הפקה וסטיילינג: אביה ביטון, צילום: הודיה טולדנו)

עוד מההפקה:

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@