IT MOM - Khadijeh Sarari-Dassuky

״אני לא הסטייליסטית של המגזר, אני סטייליסטית ערביה, אבל אני לא ׳של הערבים׳״. חדיג׳ה דסוקי מיפו (26), רואה את עצמה כ׳מבטלת מחסומי תרבות׳ כשהיא משתפת אאוטיפיטים לשבועות ולרמדאן וכותבת בעברית, ערבית ואנגלית, ובעיקר מבקשת מכל המגזרים להפסיק ולתייג אותה. ״אני חושבת שכולנו חלקים קטנים שמרכיבים משהו גדול, ואני בוחרת להיות חלק מהמשהו הגדול הזה״. מגיל צעיר מאוד עבדה בחנויות אופנה ולאחר חופשת הלידה של בנה (חסן, 3) התלבטה האם להתקדם בתחום האופנה או לעסוק בתחום מדעי החברה אותו למדה, אך אז סיור שופינג ומהפך לחברה דחף אותה ללמוד סטיילינג ב׳שנקר׳. "כשהתחלתי את הקורס הראשון חשבתי שאני אצא משם סטייליסטית אישית, אבל אז גיליתי את הפקות האופנה ואני מרגישה אמנית-על כשאני ביום צילומים" היא מספרת. כעת היא פותחת ארון ועונה על השאלון הזהה.

 


הפריט הכי ישן בארון/ פריט שיש מאחוריו סיפור מיוחד

"ביום הולדתי ה-19 קיבלתי במתנה מאחותי את נעלי הסירה הראשונות שלי, דגם שמאוד רציתי, אבל יחסית לנעל לא שימושית הייתה עבורי יקרה מדי. אני כבר לא נועלת אותה, אבל לא נפרדת ממנה עדיין"

לעולם לא הייתי לובשת/ נועלת      

"לעולם לא אלבש טייץ! ולא הייתי נועלת כפכפי אצבע ביום יום, אלא רק בים."

חולשה אופנתית

"נעליים ואודם אדום"

עצת שופינג טובה

"לפני שאת יוצאת לשופינג התלבשי יפה, הסתכלי במראה ואמרי לעצמך שאת הורסת. אחרת השופינג לא יהיה מוצלח!"

הפריט הכי יקר בארון

״ז׳קט עור מ- emelda״

קניות באינטרנט

״מכורה! לקנות אונליין זה בעצם לקנות כל מה שרצית לקנות בארץ אבל ביותר זול. האתר האהוב עליי מכולם הוא ASOS כמובן, ואתר הנעליים המושלם SIMMISHOES . לחסן שלי אני אוהבת לקנות ב-NEXT,  בגדים בסטייל ואיכות מעולה ותוך שבוע החבילה בארץ.

לרוב, אני לא מפספסת בקניות האונליין שלי, ופריטים שאני לא בטוחה לגביהם אני קונה רק אם הם במחיר טוב. מעולם לא החזרתי פריט שקניתי אונליין, אם הוא לא טוב לי אני מוסרת אותו. תמיד יש מי שיאהב לקבל פריט במתנה״

צבע אהוב וצבע שלעולם לא אלבש

"אני אוהבת לבן ואדום, אבל אין דבר כזה ׳צבע שלא אלבש׳"

רשת/ מותג אהובים עליי בארץ ובחו"ל

"בארץ, אני אוהבת את הרשתות שקיימות גם בחו"ל כמו זארה, ברשקה וטופשופ ואת המעצבת ישראלית לירון יצחקוב שבעיניי היא הוט-קוטור ישראלי.  

בחו״ל אוהבת מאוד את DOLCE & GABBANA ומאחלת לעצמי שיום אחד אזכה למלא את כל ארוני בפריטים שלהם, ואת MINNA PARIKKA, RAMI KADI, FAKUNKA, ERDEM ״

פריט שהייתי לוקחת לאי בודד

"בגדי התפילה שלי – אני שונאת להיות לבד להרבה זמן, זה לא עושה לי טוב וכשאני מתפללת אני לא מרגישה לבד. תפילה מבחינתי היא תרופה לנפש, אני מאמינה בכוח עליון, שיושב לו שם מישהו שמקשיב לי ולרוב נענה לבקשותיי"

ספר מומלץ

״הברבור השחור״, של נסים ניקולס טאלב. אני אוהבת ספרים פשוטים, לא מסובכים ולא ארוכים, אבל משהו בספר הזה גרם לי לקרוא אותו עד הסוף גם אם לא מעט פעמים חזרתי לעמוד הקודם כדי להבין רגע מה קורה כאן. הספר מלמד אותנו שלא רק מה שברור לנו ומה שמוכר לנו זה מה שיתרחש במציאות. לפעמים אני מרגישה שבני האדם כיום חושבים שהם יודעים הכול, זה נכון לגבי פוליטיקאים, אנשי תקשורת, אנשי חינוך ועוד. הספר הזה מלמד אותנו להסתכל לעבר מה שלא ברור מאליו, לעבר מה שלא ניתן לצפות ושהאקראיות שולטת בחיינו"

בילוי מועדף

״בילוי בים עם חסן הקטן שלי. הכי כיף לי איתו, אנחנו כמו רומיאו ויוליה ויוצאים להרבה ׳דייטים׳ לבד. בים הוא מרגיש בחופש, עיניו בורקות משמחה יותר מכל מקום אחר, הוא מסתכל עליי במבט של ׳תודה שהבאת אותי לכאן׳, וכשכיף לו כיף גם לי"

יעד לחופשה מושלמת

"סרי לנקה, לא סתם היא נקראת ׳פנינת המזרח׳"

עונה אהובה

״חורף. קיץ זה עינוי, ואני ממש מחכה שהחורף יגיע. בחורף יש תחושה של נחת, אני לא עצבנית כי חם לי ולא בלחץ להגיע הביתה להדליק את המזגן. אבל ברור למה אני באמת הכי אוהבת חורף, לא? אופנת החורף משגעת! מעילים, מגפיים, צעיפים, גרביונים ומלא שכבות!״

דמות נערצת

"אני אהיה סופר קיטשית ואומר את אמא שלי, לא יודעת אם קיימות עוד עוצמות כאלה בבן אדם אחד. גם ביונסה, היא סמל לכוח, תעוזה, נשיות, אופנה, שיק ולשבירת חוקים"

גלית כהן, 34, אמא, מאפרת, מדריכת פילאטיס ובוגרת שנקר במגמת עיתונות אופנה. חובבת אופנה וצילום מגיל מאוד צעיר, שהחליטה שהגיע הזמן לעשות עם זה משהו, והקימה את הבלוג שלה stylesketchbook בו היא משתפת את הסטייל האישי שלה בצילומים מושקעים, תוך כתיבת חוויות אישיות ואופנתיות. 

גלית בפייסבוק

גלית באינסטגרם