Must Have: Cross Body IT-Bag

קומפקטיים, פרקטיים, וסופר- אופנתים. תיקי ה״קרוס-בודי״, תיקי הצד, כובשים את המלתחה. הכירי את ההשראות לתיקי החובה שאת חייבת לאמץ העונה.

בתמונה למעלה: מתוך קולקציה של רשת האופנה Bershka

LASTER תיק צד 149 ש״ח (צילום רוני כנעני)

LASTER תיק צד 149 ש״ח (צילום רוני כנעני)

אחד הטרנדים הבולטים בעולם האופנה לאחרונה הוא טרנד תיקי ה״קרוס-בודי״, תיקי צד הנישאים בהצלבה על הגוף, תיקים בגודל בינוני שמכילים רק את מה שצריך. הפופולאריות שלהם צמחה בעיקר מהיותם נוחים, מאז עבר עולם האופנה מעקבים לסניקרס, נדמה שהפאשניסטות והמעצבים עברו גם מתיקי יד, קלאץ׳, ו״שופר״ גדולים, לתיקי הקרוס-בודי השימושיים. עם עיצוב נכון, צבעוני וסופר טנדי, הפכו תיקי הקרוס-בודי של שאנל, קלואה, גוצ׳י, פראדה, ולואי ויטון לתיקים אייקוניים של ממש המוצעים מידי עונה בצבעים חדשים ועם פיתוחים חדשים כמו החלפת רצועה לרצועה מעוצבת, פאטצ׳ים, ואפילו בעיצוב אישי עם ראשי תיבות על התיק. אחרי מעצבי העל הגיעו גם הפרשנויות והרפליקות של רשתות האופנה, והתוצאה נגישה, צבעונית במיוחד, ומשדרגת משמעותית כל אאוטפיט.


ההשראה: GUCCI

בית האופנה האיטלקי המוערך GUCCI מציג מידי עונה את התיק ״it" שלו. את התיקים של המותג תראו ברחבי הרשת על כל פאשניסטה והם בין התיקים המבוקשים מבין תיקי המותגים. העונה זכה למעמד של אייקון דגם ה״דיוניסוס״ תיק עם אבזם חגורה דמוי פרסה. בדומה לאלו גם דגם ה״ברודווי״ מעוטר פפיונים וחרקים, זבובים ליתר דיוק, בצבעים הבוהקים האופיניים למותג- אדום, ירוק, כחול, דגם ה Sylvie המשמש גם כתיק יד, כל אלו הפכו להיסטריה של ממש ומהווים השראה לעיצובי התיקים ברשתות האופנה המובילות העונה.

גוצ׳י תיק, דגם ״דיוניסוס״ (תמונה מאתר המותג)

גוצ׳י תיק, דגם ״דיוניסוס״ (תמונה מאתר המותג)

ההשראה: CHLOE

בית האופנה הצרפתי, חביב כוכבות האינסטגרם, פאשניסטות וסלבריטאיות, הוא גם סמל לרוח בוהמיאנית משוחררת והרפתקנית. מידי עונה מכתיר המותג את ה it girls הזוכות לתואר chloe girls, והן מבססות את תיקי המותג ואת עיצוביו בכלל כמובילים בעולם האופנה ובעיקר בקרב מובילות הדעה ברשתות החברתיות. העונה מככב תיק אייקוני של קלואה, בעיצוב הלולאות, והוא בהחלט משגע את הרשת וזוכה לעשרות עיצובים בהשראתו. הדגם המוכר בשם FAYE מצטרף אל דגם ה Marcie הקלאסי של המותג, תיק עור בעל רקמות וגדילים, בצבעוניות מעולם הטבע, המבוססת על חום-בורדו-אבן. 

Jennifer Neyt בדגם ה NILE BRACELET (תמונה מאתר המותג)

Jennifer Neyt בדגם ה NILE BRACELET (תמונה מאתר המותג)

ההשראה: PRADA

בית האופנה האיטלקי הותיק פראדה, מזוהה עם אופנה גבוהה, בעיצובים מדוייקים ופנומנאליים, שמציגים פעם אחר פעם פריטים אייקוניים. ביניהם גם תיקי הצד, הקרוס-בודי, בסגירת החגורה המוכרת, תיק קלאסי, בעל עיצוב משובח שזכה לאינספור פרשנויות ורפליקות לאורך הזמן. הדיוק בפרטים, באבזמים ובדיטיילים הם חלק מטביעת היד של המותג, ואם לשפוט על פי הרשתות, באינסטגרם בעיקר, נדמה שאין פאשניסטה שלא אימצה את הקלאסיקה, סמל הסטטוס, למלתחה. 

פראדה קיץ 2017 (תמונה מתוך אתר המותג)

פראדה קיץ 2017 (תמונה מתוך אתר המותג)

ההשראה: CHANEL

המותג ובית האופנה שאנל, הוא הקלאסיקה של כל הקלאסיקות יש יאמרו. גם בתחום התיקים ובייחוד תיקי הקרוס בודי, לשאנל יש אמירה. לצד הג׳קט האייקוני של בית האופנה ועיטורי הפנינים, נמצא גם הקווילט, בד בתפירת אלכסונים, המזוהה עם המותג ועם המייסדת עצמה קוקו שאנל. כמו שטבע המותג את המונח שמלה שחורה קטנה, כך גם קעקע את מעמדו של הקרוס-בודי, תיק הצד בעל תיפורי הקווילט, שנחשב סמל לסטייל, יוקרה, וטעם משובח. למרות שבכל עונה מציג המותג חיבור לטרנדים ולסיפורי הקולקציה- מתיק רובוט בקולקציית החלל, ועד תיק קרטון חלב או אריזת עוף קפוא בקולקציית ה״סופר-מרקט״ הבלתי נשכחת, בית האפנה ומי שנמנה עם מעריציו, שומרים אמונים לתיקי הצד העל-זמניים.

שאנל קיץ 2017 (תמונה מאתר המותג)

שאנל קיץ 2017 (תמונה מאתר המותג)

הגר טהר לב, 40, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@