Couples Nine-to-Five

ט״ו באב, יום האהבה העברי מתקרב ובא, מה שגורם לנו לחשוב על כך שמעבר ללבבות, האהבה והרומנטיקה, זוגיות היא שותפות לכל דבר, והיא בהחלט מרתקת, מאתגרת ומורכבת. אם זוגיות היא עניין מורכב בתוך הבית איך מנהלים אותה מחוצה לו? כשהזוגיות היא גם חלק מעסק, הכירו שבעה זוגות שלקחו את הזוגיות צעד אחד קדימה, איתם לעבודה. הם מספרים על ההחלטה, השגרה, על איך שומרים על זוגיות שכזו? והאם זה מומלץ?

בתמונה למעלה: הילה בלילתי וניר מוסקוביץ׳ לבית האופנה ״ברטה״.

גינת וישגב רותם

HOTCROWN

הם בני 32 גרים בתל אביב, הורים לנרולי בת השנה, כשנפגשו גינת עבדה כקופירייטרית וישגב רואה חשבון. שניהם עבדו שעות ארוכות ובמשרות תובעניות, לאחר שהתאהבו והקשר התחזק הם גילו ששניהם רוצים לעצמם עתיד אחר שבו הם יתוו לעצמם דרך חדשה ומרגשת. הם עזבו את העבודות שלהם ויחדיו הם הקימו את HOTCROWN מותג תכשיטים צעיר שמציע תכשיטי זהב, יהלומים ואבני חן בסגנון לביש שמשלב קו מודרני עם נגיעות וינטג'.

״כל אחד מאיתנו תורם בתחומים שבו הוא חזק והסינרגיה בינינו היא שיצרה את הייחוד של המותג. ישגב שלמד צורפות בשנקר אחראי על עיצוב התכשיטים ועל יצירתם בסטודיו. גינת עוסקת בתחום המיתוג והשיווק. יחד נהנים ליצור משהו חדש ובעל משמעות וגם אוהבים מאוד לפגוש את הלקוחות ולרגש אותם מידי יום.״ מספרים בני הזוג.

פייסבוק

אתר

 

 

 

הילה בלילתי וניר מוסקוביץ׳

ברטה עיצוב שמלות כלה

הילה היא בתה של מעצבת שמלות הכלה הבינלאומית ברטה ומנהלת חנות הדגל של ברטה בישראל, בעלה ניר מוסקוביץ', מנהל הפעילות הבינלאומית של המותג. ״אנחנו עובדים יחד מאז שניר הצטרף לחברה, כשהקים את המערך הבינלאומי של ברטה בשנת 2013״ מספרת הילה, היא עצמה עבדה בחברה הרבה לפני כן, משנת 2005 כמנהלת המקום וכדוגמנית של המותג במשך מספר שנים. ״אמנם אנחנו עובדים יחד, אבל חשוב להבין שהחפיפה היום יומית אינה כה גבוהה״ היא מספרת. הילה מנהלת את חנות הדגל שבישראל, ולכן נמצאת שם עם כל צוות הסטייליסטיות, המודדות והכלות, בעוד שניר מנהל את המערך מהמשרדים של החברה ונמצא על הקו בנסיעות תכופות לחו"ל.

״בזמן שששנינו יחד בארץ, ישנם יתרונות רבים לעבודה יחד כמו למשל העובדה שאפשר לנסוע יחד לעבודה וכמובן האפשרות לאכול ארוחות צהריים יחד״ מסבירה הילה ״דבר חשוב נוסף הוא העובדה שיש לשנינו הבנה ומחויבות מלאה לאותה חברה, כך שאם אחד משנינו נדרש לעבוד בשעות לא קונבנציונליות (כפי שקורה לא אחת), בן הזוג מבין לחלוטין, שכן שנינו חברי הנהלה ומבינים בדיוק מה עומד מאחורי ההיעדרות וההקרבה הזאת״ קשה שלא לתהות לגבי חסרונות אם ישנם בעבודה המשותפת, אולם הם לא באמת רואים כאלה ״הדינמיקה אצלנו בבית האופנה היא שהמקום כה רחב ידיים ולכל אחד יש את הספייס שלו, יתכנו ימים רבים ששנינו במקום העבודה ואפילו לא נראה אחד את השני״.

פייסבוק 

אתר

IMG_2679.jpg

עידן ומיכל סרי

אמנויות התנועה

עידן (39), מיכל (38), ממושב תעוז, הורים לשלושה.

״הכול התחיל מזה שלמדנו ביחד״ הם מספרים ״שנינו בוגרי וינגייט, B.ed  בחינוך גופני, בעלי עסק משותף לחוגי תנועה, מחול ואקרובטיקה לילדים ונוער. אנחנו מנהלים ביחד את העסק, על כל מה שכרוך בכך: העלאת מופעים, ליווי המדריכים, פגישות משותפות עם מוסדות ולקוחות פוטנציאליים, שיטוט אינסופי לצורך קניית ציוד מקצועי וחומרים, ואף מלמדים יחדיו בחלק מהשיעורים. אנחנו מקדמים בעיקר שני ענפי תנועה יחודיים: טריקינג ואקרודאנס, כאשר עידן לוקח לידיו בעיקר את קידום הטריקינג, ומיכל את קידום האקרודאנס, אבל כל אחד מעורב מאוד גם בחלקו של האחר, והענפים משתלבים יחדיו בעשייה המשותפת בעזרתם של צוות מדריכים מנוסה ומיומן״. הטוטאליות הזוגית של השניים נמשכת גם בחיי המשפחה ״אנחנו לוקחים ביחד את הילדים למסגרות, עורכים קניות וסידורים ביחד, מבלים ביחד עם הילדים, ועל הדרך שואבים את הילדים לתוך עולמנו המקצועי. הילדים מתאמנים בחוגים שלנו, מתרגלים ומשתפרים ביחד אתנו, ומעורים מאוד בכל הנעשה בחוגים״.

אתר

פייסבוק

שלי וקובי דהרי.jpg

 

שלי וקובי דהרי

"שלי דהרי" מעצבת תכשיטים ואקססוריז

שלי וקובי, בני 43, מתל אביב עובדים יחד במשותף ״מבוקר עד לילה״ הם מספרים ״כל החלטה הנוגעת לעסק מתקבלת על ידינו פה אחד״ חלוקת התפקידים אצלם ברורה ״קובי אחראי על כל המערך העסקי, לרבות: ניהול הייצור, ניהול מול חנויות, הצד הפיננסי, וכדומה, שלי אחראית על עיצוב התכשיטים, אך גם בצרכים אחרים של העסק, אם לדוגמה הגרפיקאית שלנו בחופשה לידה, שלי מטפלת גם בגרפיקה: ניוזלטרים, גרפיקה לאתר, פייסבוק וכדומה, כך היא מטפלת גם בשיווק וכל הצד הקריאטיבי בעסק״. 

פייסבוק
אתר

שוקי וקובי עברי

סטודיו שוקילי המרכז לעיצוב בר קיימא בדרום

הם בני 45, מבאר שבע. הורים לשניים, אמנים רב תחומיים עם התמקצעות ודגש על נגרות מעולם המיחדוש של רהיטים וחפצים.

על ההחלטה לעבוד יחד הם מספרים: ״לפני כשלוש שנים ולאחר שיחות רבות החלטנו טנקס גאד שקובי יעזוב את מקום עבודתו מזה 16 שנה בחברת מחשבים ויחבור לעסק. יחד הקמנו מייזם סטארטאפ יחיד ומיוחד שזוכה לשבחים. בנוסף, הקמנו יחד כיתת קיימות, קיר בוץ שמספר סיפור בכניסה לתאטרון הפרינג' בב״ש, ואנו מעצבים ומקימים יחדיו כל פרויקט״.

״אנחנו מוצאים סיפוק רב בעבודתנו כזוג, משלימים אחד את השנייה״ מספרת שוקי ״שנינו מבצעים, וכמו בכל זוגיות בריאה ישנן חילוקי דעות שיכולים להימשך גם מס' ימים. מתוך כך החלטנו על זמן שניתן להן לצאת, לפרוח, לשקוע טוב טוב על מנת שמזה נצמח. ההסכם שלנו הוא ולא משנה מה, ״חוק שלושת הימים״ שאומר קדימה לישיבת צוות. נכנסים לסטודיו, שם כל אחד מאתנו כותב את שעל ליבו, מטרה, רעיון, דרך ביצוע ומשם הכול מתחיל״. 
רגע אהוב על הזוג בתהליך עבודה/יצירה הם רגעים של בלת"ם, הרגע הזה של "בעיה בהפתעה". ״כשאחד כזה קורה, נולד לו רעיון מופלא תוך כדי ובהתאם למצב הנתון באופי וסגנון העבודה. מתים על זה״ מסבירה שוקי ״הטיפ שלי לזוגיות מוצלחת במקום עבודה הוא יכולת פירגון הדדי, עידוד והתמדה מהמומלצות ביותר, בגדר מאסט״.

פייסבוק

עידן ורוני רגף

רוני ועידן רגף

REGEF

רוני (33) ועידן (32), הם הבעלים של REGEF, מתפרת ברזנטים במקור, שמייצרת גם את תיקי האופנה שמעצבת עידן. רוני הקים את המתפרה עם ניסיון שצבר בתחום בעשור שקדם לפתיחה, ואילו עידן מגיעה מעולם האופנה, קניינות ושיווק, והתאהבה מייד במכונות תפירה, וכך הרחיבה את פעילות המתפרה לייצור תיקים בסגנון בוהמייאני השואב השראה מעולמות של ים, בעיצובה. ״רוני מנכ"ל ואחראי על ניהול שוטף של העסק, שימור לקוחות, לוגיסטיקה, ניהול עובדים, התקנות, עידן אחראית על השיווק והפיתוח של המתפרה״ הם מספרים את חלוקת התפקידים ביניהם. 

״בעבודה אנחנו נפגשים המון״ מספרת עידן ״יושבים באותו משרד ובשעה 12:00 מגיעה כל יום אותה ההצעה: אפשר להזמין אותך לצהריים? ברור לנו במשך היום שאנחנו מדברים עבודה, מדי פעם עם בדיחה וקריצה וכל אחד עסוק ומפרה את השני מקצועית, בארוחת הצהריים כאילו הכול נעצר ואנחנו חוזרים לקשקש ולצחוק יחד ממש מנגנון טבעי עד שנפגשים בבית״ .

״עידן תורמת לאווירה, לפיתוח והשראה, העבודה ביחד מאתגרת ומעניינת״ אומר רוני ״ההשפעה של העבודה המשותפת מאוד חיובית ומעצימה״ שניהם מסכימים ״אני חששתי שיהיה מוזר אבל רוני תמיד חיזק אותי ונסך בי שייכות למקום, וכשהתחלתי מייד הבנתי שזה בינגו, מאוד מחבר, אני מרגישה שיש בשביל מי להיות הכי טובה מלבד עצמי והתחושה שזה הדדי ומדרבן גם אותו״ מוסיפה עידן.

פייסבוק

אתר

שרון1.jpg

שרון ועינבל שוורץ

עינבלים, גלריה לעיצוב הבית

הם בני 49, נשואים 27 שנים, חברים כבר 32 שנים, הורים לשלושה. יחד, הם מנהלים את ״עינבלים״. גלרייה במושב בשדמות דבורה, חנות שהיא בעצם בית.

״לאחר כ-15 שנים של נדודים ומגורים בבסיסי חיל האוויר בהן שרון שימש כקצין בקבע ועינבל ניהלה את מערכות הגיל הרך בבסיסים, התמקמנו במושב והקמנו את החנות בשנת 2010 בסטודיו בעליית הגג שלנו.״ מספרים בני הזוג ״העסק שלנו הוא עסק של שניים. אנחנו היחידים שנמצאים בחנות ואחראים על כל מה שקורה בה״ לגבי חלוקת התפקידים הם מפרטים ״עינבל מעצבת פנים ולכן אחראית על בחירת הקולקציות שמגיעות לחנות, עיצוב החלל, מתן ייעוץ ללקוחות, עבודה מול ספקים ומעצבי פנים, ופרסום במדיות השונות  שרון, בעל ידי זהב ולכן באחריותו כל הנושא הטכני של הרכבה, סידור ותליית המוצרים, פירוק והרכבת התאורה, הנהלת חשבונות ומתן פתרונות יצירתיים״.

פייסבוק

חנות אונליין

 

 

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@