Girl Power

הן בוגרות "תיכון הדרים" במגמת מוזיקה ותיאטרון, לירון שירתה בצבא כמש"קית חינוך, טלי שירתה כזמרת ומפקדת בלהקה צבאית של חיל החינוך הייצוגי. ״המוזיקה אצלנו תמיד הייתה בבית, אמא פסנתרנית שהשמיעה לנו מגיל מאד צעיר יוני רכטר ומתי כספי וגרמה לנו להתאהב בדבר הנפלא בעולם, המוזיקה״ ומה לגבי אבא? ״אבא שלנו לעומת אמא, הזייפן הכי גדול בהיסטוריה״ הן עונות. האחיות כרקוקלי לירון (25) וטלי (22) מהוד השרון, מוציאות קליפ חדש שמחכה לכן כאן בסוף הכתבה, ועונות על שאלון הסטייל שלנו. כמה סטייל? עד הבוקר.

למעלה: האחיות כרקוקלי מתוך הקליפ החדש (צילום: עמית סליקטר)

 ״המוזיקה תמיד היתה בבית״ האחיות כרקוקלי

״המוזיקה תמיד היתה בבית״ האחיות כרקוקלי

סוג של צוות בידור

״למרות שהמוזיקה תמיד הייתה בבית, לא למדנו פסנתר דרך אמא, לימדנו את עצמנו וכשהגענו לחטיבה היה לנו מורה שהשפיע עלינו ובזכותו הלכנו ללמוד גם תיאוריה של המוזיקה״ מספרות השתיים על תחילת הדרך המוסיקלית. על שם המשפחה המיוחד ושובר השיניים שלהן, ועל השילוב המשפחתי המיוחד הן מסבירות ״אנחנו חצי עיראקיות חצי גרמניות, אבא עיראקי אמא גרמניה, וגדלנו עם השילוב הזה על כל גווניו. בין אם זו התרבות ובין אם זה באופי. גם במוזיקה אנחנו משלבות בין הסגנונות, לוקחות את מה שגדלנו עליו ומכניסות את האתניות, הסלסולים והמערביות. בתור ילדות בילינו אצל סבא וסבתא ב"ישיבות הפרלמנט" העיראקיות של כל הדודים שעלו לארץ והיינו סוג של צוות בידור, עולות לשיר "חביבי יעני" מתלבשות כמו רקדניות, משם הרעב לבמה התחיל״.

 ״עושות הכל לבד״ האחיות כרקוקלי מתוך צילומי הקליפ

״עושות הכל לבד״ האחיות כרקוקלי מתוך צילומי הקליפ

ה״אקס פקטור״

לירון החלה לשחק במחזות זמר והופיעה לראשונה בפסטיגל 99 בתפקיד ראשי ומשם בכל הצגת ילדים בארץ קטנטנות, עמי ותמי, ספר הג'ונגל, ובהמשך בסדרות כמו ״זומזום״ בערוץ הילדים, ״מה שנחוץ לרווק״ ו״בלו נטלי״. טלי היא הנחבאת אל הכלים מבין השתיים והפעם הראשונה בה באמת השתתפה בטלוויזיה הייתה בתכנית ה״אקס פקטור״ ״חברה של לירון מהצבא הזמינה אותנו לאודישן בנפרד, עד אז לא היינו צמד״ הן נזכרות ״ניגשנו לשלבי ההפקה וכל אחת עברה בפני עצמה. לאחר כמה שלבים ההפקה ביקשה מאתנו סתם לנסות לעשות משהו יחד. התיישבנו בבית על הפסנתר וזה פשוט קרה, היה שם משהו שנפל לשתינו באותו הרגע, הבנו שזה מה שצריך להיות״ התכנית שהביאה אותן לתודעה היתה עבורן מסע מטורף לדבריהן, מדהים וקשה בו זמנית ״התבגרנו ונשרו לנו כמה שיערות מהמתח אבל ללא ספק קיבלנו מקפצה מטורפת. מאז התכניות הספקנו להופיע המון ולעבוד על אלבום הבכורה שלנו שיצא לפני כחודש בכל רחבי הארץ. עבדנו על האלבום הזה 3 שנים״. הן עבדו לא רק על האלבום, גם על כל מה שמסביב ״זה איך אנחנו רוצות להשמע ולהראות, כי מוזיקה זה הכל ביחד, זה אופי וזה סטייל, זה כל החבילה. אנחנו שתי בנות שעובדות נורא קשה ועושות הכל לבד. יש לנו מנהל מדהים ואנחנו עושים דרך ארוכה וקשה יחד. אנחנו עושות הכל מהכתיבה וההלחנה של השיר ועד לתליית פליירים להופעות שלנו באמצע הלילה.״

אחת בשביל השנייה

קשה שלא לתהות על אופי היחסים בין השתיים ״תמיד היינו חברות טובות וחינכו אותנו שאחים ואחיות זה חשוב, אבל אין ספק שה״אקס-פקטור״ קירבה בנינו, עברנו יחד חוויות מטלטלות ומה שהחזיק אותנו היא הידיעה שאנחנו אחת בשביל השנייה לא משנה מה. ברור שיש לפעמים ריבים מטופשים יותר ומטופשים פחות אבל אנחנו יכולות להעיד על עצמינו שאנחנו יודעות לעשות קאט ולהיות מקצועיות, וגם לא יכולות לא לדבר יותר מעשר דקות, לא גדלנו עם כפית של זהב בפה ותמיד עבדנו בשביל הכסף שלנו״. 

  ״תמיד צריך לחדש ולהיות אמיתיות״ האחיות כרקוקלי מתוך הקליפ

״תמיד צריך לחדש ולהיות אמיתיות״ האחיות כרקוקלי מתוך הקליפ

עולם של כרישים

על אף גילן הצעיר השתיים הספיקו להכיר את שוק המוסיקה הקשוח בארץ ״אין ספק שצריך חסינות נפשית בתחום המוזיקה . זה אף פעם לא רק המוזיקה, זה מי שאנחנו. תמיד צריך לחדש ולהיות אמיתיות. זה עולם של כרישים וצריך לדעת לשחות. אנחנו עברנו דרך מאד ארוכה ואנחנו מודות עליה כי עם הזמן למדנו ממה לא להתרגש וממה לא להיפגע. אתה מקבל המון לא, בעיקר לא, אבל אנחנו לא התייאשנו, אנחנו תמיד האמנו בדרך שלנו וממשיכות להאמין, זה עולם שצריך בו התמדה ואמונה ענקית בחלום, זה לא קורה ביום, אתה לא הולך לריאליטי וזהו הפכת לכוכב המאה. אנחנו כבר שלוש שנים מייצרות את הקהל שלנו. לאט לאט הוא גדל וזה הדבר האמיתי, הדרך״. העיניים של האחיות נשואות גם אל מעבר לים ״היה לנו חלום לפני שנתיים לפנות לחברת תקליטים ענקית בלוס אנג'לס שמייצגת את האומנים הכי גדולים שם. שנתיים שלחנו מיילים ולא התייאשנו, עד שיום אחד ענו לנו. טסנו להיפגש עם כמה חברות ועם אחת מהן ממש התחלנו לעבוד על שירים באנגלית. הם מאד נדלקו שאנחנו לא חלק מהנוף האמריקאי השגרתי ואנחנו בקרוב טסות שוב להקליט כמה מהשירים. שתי בנות שבחיים לא טסו לבד ובטח לא לדבר כזה, פשוט לא ראינו בעיניים ויש להן גם טיפ לכל מי שחולם או חולמת להצליח בתחום ״אם אתה מאמין במשהו, תאמין בו עד הסוף. דרך היא המסע הכי חשוב בחיים וצריך להנות מהתהליך, גם אם הוא קשה ומייגע״.

עד הבוקר

לאחר הצלחת השיר האחרון באלבום "כאילו כלום" הקליטו שיר נוסף "עד הבוקר", השני מתוך הפרויקט המיוחד עם צאלון, הסינגל הראשון מתוך האלבום השני שבדרך. ״השיר ממשיך את הקו הצעיר והמגניב שהתחלנו ב"כאילו כלום" ועולה מדרגה בתוכן, במילים, בלחן, בעיבוד ובהפקה המוזיקלית״. השיר משלב בין ביט הבועט ועדכני של צאלון לבין האקורדים המיוחדים, הראפ מפתיע והיכולות המוזיקליות של האחיות מצליחות להציג את הסינגל הזה כדבר הבא בפופ. הקליפ המושקע גם מביא לידי ביטוי את יכולות הריקוד של האחיות והסטייל שלהן, ומשדר כולו Girl Power.

הקטע המגניב

הסטייל של האחיות כרקוקלי הוא חלק גדול מהמוזיקה שלהן ״אנחנו כמעט באותה המידה, טלי לקחה את הגובה בבית, ואנחנו חולקות את הארון שלנו. חשוב לנו להתלבש סטייל אבל גם חשוב לנו לא למכור את הגוף שלנו אלא ללכת על הקטע המגניב״. על שאלון הסטייל שלנו הן עונות כל אחת בנפרד.

 ״לא אתלבש חשוף מידי״ טלי כרקוקלי

״לא אתלבש חשוף מידי״ טלי כרקוקלי

הפריט שאני הכי מחוברת אליו רגשית בארון

טלי : החליפה שלבשתי בבת מצווה. כיום היא אומנם נראית לי מחרידה ביותר, מכנסיים בצבע זהב בוהק עם חגורת כסף וחולצה כתומה (חליפה עיראקית אין ספק). אפשר וחשוב להגיד שסטייל אז לא היה, אבל זה אירוע שכל כך חרוט לי בזיכרון, שאני לעולם לא אזרוק את החליפה הזו.

לירון : ג'קט של סבתא שלנו ז"ל שלקחתי לה יום אחד ו"נשבעתי" שאחזיר יום אחריי. הוא ג'קט שרואים שהגיע מעיראק חח לבן עם עיטורים זהב .אני שומרת אותו לאירועים מיוחדים כי הוא נורא דומיננטי.

 ״לא מתחסדת״ לירון כרקוקלי

״לא מתחסדת״ לירון כרקוקלי

לא אלבש בחיים

טלי : קשה לי לחשוב על משהו שלעולם לעולם לא אלבש, אבל אם אני ממש אתאמץ אז בכל זאת יש משהו שאני ממש לא אוהבת, מכנסים קצרים וחולצת בטן. אני תמיד אוהבת לשלב עם מכנסים קצרים, אני אלבש חולצת "טומבוי" גדולה, ולהיפך, עם גופיית בטן צמודה אני תמיד אשלב מכנסים סטייל שיאזן. כשהכל צמוד וקצר זה לא מגניב.

לירון : אני לא לעולם לא אלבש כלום, אני לא אתלבש חשוף מידי. אני לא מתחסדת אבל לעולם לא אלך בצורה שתביך אותי. מעבר לזה אני מאד פתוחה לנסות וללכת עם פריטים מיוחדים. אולי לא אלך עם פריט בצבע ירוק זוהר.

 ״טלי מעיל שחור״ טלי כרקוקלי

״טלי מעיל שחור״ טלי כרקוקלי

חולשה אופנתית

טלי : יש לי שתי חולשות אופנתיות שחזקות ממני. בחורף כולם מכנים אותי "טלי מעיל עור שחור" ואכן זה ככה, יש לי מעיל עור שחור מזארה שאני פשוט חורשת עליו בכל חורף וכל החורף. אני זורקת עלי משהו למטה ומוסיפה את המעיל מעל, תמיד זה נראה טוב איתו. החולשה האופנתית השנייה שלי היא פסים. אני מאוהבת בפסים: חולצות פסים, מכנסי פסים, הכל פסים! זה תמיד מחמיא ונראה טוב.

לירון : חצאיות ועקבים. אני חולה על חצאיות קצרות. אני אוהבת שהן יחסית גבוהות מעל לפופיק וטיפה מתרחבות. בגלל שאני לא כ״כ גבוהה זה מחמיא ומוציא את הרגליים שלי טוב, במיוחד ליד טלי שיש לה את הרגליים הכי ארוכות בהיסטוריה ! הגובה שלי הוא 1.61 מטרים וטלי 1.72 מטרים לצורך ההמחשה.

 ״פריט טוב הוא כמו מוזיקה״ לירון כרקוקלי

״פריט טוב הוא כמו מוזיקה״ לירון כרקוקלי

הפריט הכי ישן בארון 

טלי : הפריט הכי ישן שלי בארון הוא חולצת טי שרט שהדפיסו לנו בגן בגיל 4 עם תמונה של עצמינו. היום החולצה יכולה לעלות לי אולי על האצבע, אבל אני לא יכולה לזרוק אותה, היא מרגשת אותי ומעלה בי זיכרונות ילדות.

לירון : הבגד שלי מהבת מצווה. חולצה מבריקה נצנצים ורודה וחצאית ורודה לבנה תואמת שקניתי ב״נועה״ ברשפון. אני זוכרת שלקחתי את ההורים מכפר סבא לשם, זה היה נראה להם חו"ל במרחק. בגלל שאני יחסית קטנה ודי נשארתי במראה בכיתה ו' זה עדיין עולה עלי. יש לי הרבה פריטים מגיל צעיר יותר שחידשתי ואני עדיין לובשת. פריט טוב הוא כמו מוזיקה, תמיד רלוונטי.

עד הבוקר-

מילים: גילי וינגרטן, טלי ולירון כרקוקלי

לחן: טלי ולירון כרקוקלי

עיבוד והפקה מוסיקלית: צאלון בוחבוט

בימוי צילום ועריכת קליפ: ולאדי סקוריק

סטיילינג: לירז ליאופולד

איפור שיער: שי אברג׳יל

ניהול וייצוג בלעדי: אור מרמלשטיין

יחסי ציבור: נתנאל מויאל

 הגר טהר לב, 39, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@