החיים בסרט: סרטי השיער עושים קאמבק והם שיקיים מתמיד

בנדנות, מטפחות, סרטים מגומי או מלייקרה, עבים או דקים, בשחור-לבן ובצבעים, סרטי השיער חוזרים והם שיקיים מתמיד. מדריך-טרנד חדש מאת: הגר טהר לב


סרט-שיער הוא כבר ממש לא פריט המזוהה עם סטייל של עקרות-בית נואשות או עם מיזעים לחדר כושר, אם לשפוט לפי אופנת הרחוב סרט-השיער הפך לטרנד-על מוביל. תמצאו אותם בצורת פס לייקרה עבה או דק, בנדנה מקופלת או מלופפת שעוטפת את הראש, או מטפחת ראש קצרה או ארוכה הקשורה לקוקו. הפריט שזכור לנו בעיקר משנות ה 60׳ וה 80׳ בין אם קשורים לשיער, או לפרק היד. סרט-שיער הוא גם אחד מהפריטים המזוהים עם אייקונות אופנה כמו קארי בראדשו מ״סקס והעיר הגדולה״ שהתקשטה במגוון מטפחות ראש, בשנות ה 50-60׳ סרטי שיער נחשבו אלמנט קלאסי ומעודן, ועיטרו בין היתר את ראשן של גרייס קלי, ושל ג׳קי קנדי, טוויגי אייקונת הסיקסטיז אף היא נהגה לעטר את ראשה במטפחות עבות בסגנון היפי-שיק, אך אולי יותר מכל זכורה אודרי הפבורן וסרט הראש הקלאסי בלבן ושחור שנהגה לקשור בקו שבין הפוני לשאר השער.

כיום סרטי-שיער, מטפחות, ובנדנות הן פריט המזוהה עם ״רטרו-שיק״ היפסטרי, מתוחכם, העונה בדיוק על ההגדרה: פריט קטן שמשדרג הופעה. תמצאו אותם בכל הרשתות והחנויות, וגם מוכנים לשימוש בצורת קשת קשיחה עטופת בד או כגומיות בד שמדמות קשירת מטפחת או פפיון שאפשר פשוט להשתמש כגומיית שיער לכל דבר. מטפחות משי קלאסיות אפשר לגלגל או לקפל לעובי הרצוי, לקשור, ולהשאיר את הקצוות הנותרים מתנפנפים ללוק עדכני ולא מתאמץ.

להלן הצעות הגשה, ודוגמאות עדכניות מאינסטגרם לאיך עושים את זה במקסימום שיק.

הפריטים המוצגים בכתבה הינם בגדר הצעה בלבד, אין למגזין it כל אחריות בנוגע לאיכות המוצרים ו/או התנהלות הספק, מחירים, עלויות משלוח, מיסוי וכו׳

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@