Hair Style Secret: הסוד לרעמת תלתלים טבעית ומלאת סטייל

Hair Style Secret: הסוד לרעמת תלתלים טבעית ומלאת סטייל

מתולתלת? יש לבעלות שיער חלק סיבה טובה לקנא בך, כי העולם מוכן לתלתלים. על הסוד לטיפוח רעמת תלתלים מלאת סטייל, טיפים, מוצרים מומלצים, וגם, ספר המעודד קבלה עצמית בקרב ילדים מתולתלים >>>

תמונת השער: הדוגמנית לילה דופין לפני תצוגת לואי ויטון SS19 שבוע האופנה פריז צילום chrissmart (אינסטגרם)

אמצו את הזיכרון ונסו לספור כמה מפורסמות מתולתלות אמיתיות אתן מכירות? אולי מלבד יובל דיין, עדן פינס, ויוליה פלוטקין, רוב המפורסמות הן חלקות שיער. והשאלה הנשאלת היא מדוע? נכון, תלתלים מאז ומתמיד היו שנויים במחלוקת, אולי בגלל המרדנות שהם מייצגים, ואולי בגלל הקושי שבטיפוח שיער מסולסל. אך אם תשאלו כל מעצב שיער, הוא יגיד לכם שתלתלים זה ה-דבר! ושהחלקה זה ממש לא. הדעות הקדומות לפיהן תלתלים מושכים יותר מידי תשומת לב, ושהם למעשה מייצגים פראיות ועממיות, הן כבר ממש פאסה. דוגמניות על בינלאומיות כמו מיקה ארגנרז, או ארבל קינן שלנו, מוכיחות שהעולם מוכן היום לתלתלים. ובל נשכח שאייקונת הסטייל הגדולה של כל הזמנים, הלא היא שרה ג׳סיקה פרקר, היא אם כל המתולתלות. אז מי הן האמיצות שמסתובבות בקרבנו עם רעמת תלתלים בגאווה? אחת מהן היא אלינור ברש, מאפרת מובילה, שכמעט בכל מפגש נתקלת בתגובה ״התלתלים שלך מהממים שלי ממש לא כאלה!״ ואיתה גם השאלה ״איך את עושה את זה?״. במיוחד בשביל המתולתלות שעדיין תוהות, היא מגלה את כל הסודות, כולל טיפים, הצעות, והמלצות.

ארבל קינן והתלתלים בשמלת כלה של שלומית אזרד, באירוע הכלות Celebride במתחם האירועים לאגו (צילום: לנס הפקות)

ארבל קינן והתלתלים בשמלת כלה של שלומית אזרד, באירוע הכלות Celebride במתחם האירועים לאגו (צילום: לנס הפקות)

תלתלים זה אופי

כיום, כשעולם היופי והאופנה שואף למראה טבעי ולא מתאמץ, התלתלים פורחים. ״תלתלים זה אופי, אך הם גם דורשים השקעה ותחזוקה יומיומית״ מסבירה אלינור ברש ״יש מגוון סוגים של תלתלים, ולכן חשוב לאבחן את סוג השיער שלך לפני שאת ניגשת לעבודת עיצוב התלתלים. השוק מוצף בחומרים, והצעות שמוכרים לך את הנוסחה לשליטה בשיער מתולתל וסורר. אני מקבלת כל כך הרבה שאלות על התלתלים שלי ובקשות לעזרה ולעצה. מבחינתי תלתלים זה אופי, זה כייף, זה גיוון ואינסוף אפשרויות, צריך לאהוב אותם אחרת זה לא יעבוד. אבל כן, חשוב לומר שתחזוקה של תלתלים זו עבודה, וצריך להשלים עם העובדה הזו לפני שבכלל מתחילים. ברגע שתמצאי את השיטה והחומרים הנכונים והמתאימים לך אז התוצאה שווה את ההשקעה״.

לפני שבכלל את חושבת לקנות מוצר כלשהו, או לאמץ טכניקה ששמעת עליה, חשוב ביותר בעיניי שתעני על השאלות האלו:

האם השיער שלך עבה/דק? יש חומרים שונים מתאימים לכל סוג שיער

האם השיער שלך דליל או מלא?

האם התלתלים שלך גדולים ופתוחים או קטנים וסגורים?

איך את אוהבת את השיער שלך ? נפוח/בלי נפח

לכל אחת מהתשובות מתאימים חומרים שונים ודרך טיפול אחרת. ולכן לפני שאפרט את שיגרת טיפוח התלתלים האישית שלי אענה על השאלות: יש לי שיער דק מאוד, הוא השתנה בשנים האחרונות בלל כל מיני שינויים הורמונאליים כמו הריונות, לידות וכדומה, כן  זה קורה, והפך מגלי פתוח למתולתל מאוד. ועם כל זאת אציין שאני אוהבת את השיער שלי נפוח.

(תמונות: אלינור ברש אינסטגרם)

שגרת הטיפוח של אלינור

חופפת את השיער יום כן יום לא- אני תמיד חופפת בבוקר כי לא עובד לי ללכת לישון עם שיער רטוב, אני מתעוררת עם שיער מעוך!

מיבשת את השיער עם מגבת.

מסרקת עם מברשת להתרת קשרים שאני אוהבת, היא פשוטה וניתן להשיג במספרות, ושימו לב לרכוש את זו עם השיער יש אחת זהה בלי שיער.

מספיגה את השיער במגבת לוקחת כמות נדיבה של קרם לעיצוב תלתלים בכף היד שלי, מעסה את הקרם בין שתי הידיים, מורידה את הראש ומכווצת את השיער לתוך היד עם הקרם.

מרימה את הראש, ומורחת את שאריות הקרם בעזרת האצבעות בתנועות של סירוק. 

כדי שהשיער יתייבש מתולתל ועם נפח אני מכווצת אותו בעזרת האצבעות כל כמה דקות, מכניסה את האצבעות צמוד לקרקפת ועם האצבעות מרחיקה את השיער מהקרקפת ומנפחת אותו, אחרת הוא יתייבש צמוד לקרקפת ולא יהיה לו את הנפח שאני אוהבת.

ביום השני, בו אני לא חופפת, ארטיב את השיער במקלחת, אסרק אותו ואחזור על כל הפעולות כמו ביום החפיפה רק בלי השמפו.

בגלל שיש לי שיער דק אני לא אוהבת להשתמש במוס או גלייז, שימוש בחומרים האלו מחבר קווצות שיער לתלתלים מוגדרים אבל יוצר מראה של מעט שיער על הראש ומוריד את הנפח. לכן אני משתמשת בקרם לעיצוב תלתלים ובוחרת בקרמים העדינים יותר על בסיס מים שהם לא שומניים מדי. קרם שומני או כבד מדי יפיל את השיער ואני אוהבת את הנפח אפילו אם זה בא על חשבון זה שהשיער נראה מעט יבש. לאחרונה אני מערבבת יחד עם הקרם גם מעט סרום או שמן לשיער וזה עובד לי טוב.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שאחרי זמן מה, השיער מתרגל לחומרים ומגיב אליהם פחות טוב מבהתחלה, לכן כדאי להחליף מדי פעם את חומרי עיצוב השיער וגם השמפו. גם אם הקרם לא נגמר אני שומרת אותו לפעם הבאה שאצטרך להחליף.

אני יודעת, זו השקעה, והיא לא תמיד משתלמת כי בכל זאת לתלתלים יש את הרצון שלהם בכל יום מחדש, אבל ברוב הימים היא כן.

תלתלים מספרים על יבש

לילי פסקינו, מומחית שיער ומבעלי מרכזי פתרונות השיער "דורון פסקינו" מנדבת מספר טיפים מעניינים אף היא: ״סירוק השיער- הזמן הנכון לסרק את השיער הוא בזמן המקלחת, תוך כדי שימוש בחומר מרכך. בצורה זו המסרק יחליק על גבי התלתלים בקלילות ובעדינות הרצויה, הקשרים יפתחו במהירות ולא תהיה תלישת שיער. רצוי להתחיל בהברשת הקצוות באמצעות מברשת רחבה ולאחר מכון לעבור לכיוון השורשים. לאחר החפיפה- בסיום חפיפת השיער מומלץ ורצוי להשתמש בזרם מים קרים, אשר סוגרים את השערה, כך שתיראה מבריקה יותר ומלאת חיים. לספר את השיער על יבש- תספורת של שיער מתולתל היא אומנות בפני עצמה, כאשר מעצבי שיער רבים המציאו שיטות שונות להתמודדות עימה. בניגוד לכמעט כל סוגי השיער האחרים, הדבר הבסיסי ביותר בתספורת שיער מתולתל הוא להקפיד לספרו על יבש. בצורה זו התכווצותו הטבעית של השיער נראית לעין ולא צפויות הפתעות לא נעימות בסוף התספורת כאשר השיער מתייבש״.

מתוך תצוגת אביב קיץ 2019 אוסקר דה לה רנטה באדיבות " מרוקנאויל".   עיצוב שיער קווין היוג', שגרירה הבינלאומי של חברת מ רוקנאויל .  צילום: ג'ייסון קארטר למרוקנאויל

מתוך תצוגת אביב קיץ 2019 אוסקר דה לה רנטה באדיבות "מרוקנאויל".

עיצוב שיער קווין היוג', שגרירה הבינלאומי של חברת מרוקנאויל.

צילום: ג'ייסון קארטר למרוקנאויל

התלתל של טל

״התלתל של טל״ סגול הוצאה לאור, איורים נטע אור, 54₪

״התלתל של טל״ סגול הוצאה לאור, איורים נטע אור, 54₪

״התלתל של טל״ מאת יעל כהן לב, ספר ילדים הכתוב בחרוזים, עוסק בדימוי עצמי ובקבלת עצמנו, דרך הרפתקאותיו של תלתל מבולבל. לטל גיבורת הסיפור יש רעמת תלתלים מפוארת, ותלתל אחד סורר, עצמאי ושוחר הרפתקאות. לאורך הסיפור היא מתלבטת מה לעשות עם תלתליה וחושקת בצמה חלקה כמו של חברתה נעמה. מחברת הספר: "כל חיי חלמתי על עצמי כמתולתלת ובגיל 30, חגגתי בתלתול שיערי במספרה. חודשים הרגשתי כמי שמתהלכת וכתר לראשה. לאחרונה, באחת מתכניות הבוקר, ראיתי ילדה מקסימה בת שש ולראשה אותו ״כתר״. היא הוחרמה ע״י כמה מחברותיה בשל התלתלים...! וסירבה לחזור לכיתתה, אלא אם אמה תעשה לה קרחת או פן. מייד רצו בראשי מילים מעודדות בחרוזים. זו הייתה ההשראה לכתיבת הספר.אני מקדישה את הספר לששת נכדי ולכל המתולתלות והמתולתלים באשר הם".

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@