הגר טהר לב

IN and OUT: הטרנדים שניפרד מהם בשמחה והטרנדים שנקבל השנה בברכה

הגר טהר לב
IN and OUT: הטרנדים שניפרד מהם בשמחה והטרנדים שנקבל השנה בברכה

המחליף של הפאוץ׳, הפרידה מהנחש והנמר, ומה יעלה בגורל כובעי הבייקר? IN and OUT הטרנדים שניפרד מהם בשמחה, והטרנדים שנקבל השנה בברכה

בתמונה: Jacquemus aw18 לרשת FACTORY54 (צילום יח״צ)


OUT: חגורות לוגו / IN: חגורות אמירה

הגיע זמנן של חגורות הלוגו הענק של גוצ׳י בעיקר, אך גם של שאנל ושל לואי ויטון לומר שלום ולהיפרד. חגורות הלוגו הפכו להיט שממש שבר את הרשת, כבר שתי עונות ברציפות שהן השתלטו על אופנת הרחוב, ועשו ללא ספק יופי של עבודה ושדרגו אינספור לוקים משעממים, אך גם מהן נדמה ששבענו. העונה החגורות ממשיכות להיות פריט חובה בארון, אך את מקומן של חגורות הלוגו תופסות חגורות אמירה מתוחכמות יותר, חגורות הענק הרחבות, וחגורות עם אבזמים מיוחדים, בעלי פיתוחים ובדוגמאות שונות, עשויות פלסטיק או דמוי עור, מעוטרות בפנינים או באפליציות מעניינות. טרנד חגורות המותן משתלב נפלא עם טרנד החליפות המחוייטות שממשיך איתנו לאביב או לפחות עד שמזג האוויר יאפשר ללבוש שרוול ארוך, וכן עם סגנון הוינטאג׳ והרטרו שימשיכו העונה. בקיץ, נראה את החגורות גם על שמלות, מכנסיים וחצאיות, ללא ספק אקססורי חובה במלתחה העונה.

OUT: פאוצ׳ / IN: תיק צוואר

כשטרנד הפאוצ׳ים הגיח לעולם ונצפה על המסלולים של שאנל וגוצ׳י, כולנו הרמנו גבה. טרנד תיק החגורה מהניינטיז, הזכיר לנו תקופה אופנתית ולוקים שיצרנו שהיום אולי אנחנו פחות גאים בהם, אולם עד מהרה, באופנה כמו באופנה, הצליח הפאוצ׳ לכבוש את לב הפאשניסטות, ועשה את כל הדרך אל קולקציות רשתות האופנה, והפך פריט מאסט במהלך 2018. כמו כל טרנד טוב, ולמרות שהוא הוא עדיין כאן, כבר נמצא לו מחליף. עוד אלמנט יוניסקס אדג׳י ובלתי צפוי, שמוביל בית האופנה היוקרתי Jacquemus. תגידו היי לדבר החם הבא: תיקי צוואר או תיקי שרשרת, מעין נרתיק קטן ומעוצב שנתלה על הצוואר.

FACTORY54 Jacquemus aw18 צילום יח״צ

FACTORY54 Jacquemus aw18 צילום יח״צ

״תיק-שרשרת, הדבר החם הבא״ באתר  המותג   Jacquemus

״תיק-שרשרת, הדבר החם הבא״ באתר המותג Jacquemus

OUT: הדפסי ג׳ונגל / IN: נורמה-קור בגווני טבע

נחשים, זברות, קרוקודילים, ונמרים (הרבה יותר מידי נמרים) השתלטו על אופנת החורף הזה. הדפסי החיות ששטפו את כל הקולקציות העונה, חוזרים עכשיו בחזרה למקומם, בג׳ונגל, ומפנים את מקומם להיפך הגמור. אולי זה השקט שכה התגעגענו אליו אחרי מתקפת חיות הג׳ונגל, והוא אכן מגיע בצורת קולקציות ״נורמה-קור״ נקיות, בגווני טבע ובהם הרבה ניוד-חום- אפור-תכלת. את הרוגע ישלימו טונים של צבעים זוהרים כמו גוונים של ירוק וורוד רגועים, והרבה מאוד דנים. ענקית אופנת האונליין ASOS כבר מקדישה לסגנון החדש קולקציה שלמה הנקראת Earth tones, וגם בקולקצית האביב של Urban Outfitters ניתן לראות פרשנות מדוייקת למה שצפוי לנו בעונת אביב-קיץ 2018.

urbanoutfitters
נורמה-קור עם נגיעות של זוהרים״ מתוך אתר המותג  Urban Outfitters

נורמה-קור עם נגיעות של זוהרים״ מתוך אתר המותג Urban Outfitters

OUT: כובעי״בייקר״ / IN: כובעי ״דלי״

רבים מאיתנו נשמו לרווחה לאור ההבנה שהעונה נאמר שלום ותודה לטרנד ״כובעי הבייקר״ שחזרו אלינו משנות ה 50׳, ביקרו שוב בשנות ה 90׳, והעונה שוב השתלטו על תחום האקססוריז. עוד טרנד שנוי במחלוקת, שתפס חזק ותם זמנו. את כובעי הבייקר יחליפו העונה כובעי ״טמבל״ כלשונם בעברית, או ״כובעי הדלי״ Bucket Hats בעולם האופנה. עוד על הטרנד, כאן בסרטון .

מתוך אתר בית האופנה  PRADA.COM

מתוך אתר בית האופנה PRADA.COM

 
 

OUT: תיקי קש / IN: תיקי פנינים

תיקי קש, במבוק, ותיקי דלי הם כבר ״אולד ניוז״, העונה, אחד הלהיטים הגדולים בתחום האקססוריז, הוא ללא ספק תיק היד עשוי הפנינים. אינספור אינטרפרטציות, אינספור לוקים שהציגו הפאשניסטות המוכרות ביותר לתיק הפנינים בסגנון הוינטאג׳ המודרני. קולקצית התיקים המקורית של מותג העילית Shrimps היא תאווה לעיניים, ולחובבות האופנה. סדרה מדוייקת של תיקים בשלל צבעים וסגנונות, כולם על טהרת טכניקת החרוזים, שמשתלבת עם הטרנד הרומנטי שנראה העונה הכולל תחרות, שמלות קלילות בגוונים בהירים, ומשחקי שקיפויות. תיק מקורי של המותג יעלה מאות דולרים, אולם פרשנויות חביבות למדי תמצאו בכל רשתות האופנה העונה.

מתוך אתר המותג  SHRIMPS

מתוך אתר המותג SHRIMPS

IN and OUT כל הטרנדים מרחבי הרשת:

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@