מה נזכור ומה נעדיף לשכוח מחודש האופנה שהסתיים זה עתה

מה נזכור ומה נעדיף לשכוח מחודש האופנה שהסתיים זה עתה

חודש האופנה המציג את אופנת אביב-קיץ 2020 שהחל בניו יורק וננעל בפריז, הצליח לייצר לא מעט כותרות. ממיחזור הלוקים של ורסאצ׳ה, ועד להתפרצות למסלול של שאנל, הגר טהר לב בוחרת את הקולקציות והרגעים הבלתי-נשכחים

בתמונה למעלה קאיה גרבר לשאנל, שבוע האופנה פריז 2019

שאנל אביב-קיץ 2020, שבוע האופנה פריז 2019

שאנל אביב-קיץ 2020, שבוע האופנה פריז 2019

גוצ׳י: לגזור ולשמור

ללא ספק התצוגה הטרנדית והמשמעותית במהלך שבועות האופנה בניצוחו של אלסנדרו מיקלה, המעצב הראשי של בית-האופנה גוצ׳י, במסגרת שבוע האופנה מילאנו. גם העונה, ממשיך בית האופנה את הקו ״הקוטור החצוף״, ומשמר את גישת ״הבוטות העילית״ כשהוא מכתיב אינסוף טרנדים ומגמות ומתקשר עם הרחוב בצורה מושלמת. התעוזה, החשיבה מחוץ לקופסה מוכיחה עצמה עונה אחר עונה, תגזרו ותשמרו את כל מה שראיתם כאן, בקרוב כל המגמות באפליקציית זארה וביתר רשתות האופנה.

ורסאצ׳ה: דונאטלה ממחזרת

דונאטלה ורסאצ׳ה עושה זאת שוב, והפעם משחזרת, או יש יגידו ממחזרת, את רגע השיא של ג׳ניפר לופז לובשת את שמלת המחשוף הסנסציונית המפורסמת. אחרי שבשנת 2017 שחזרה בהצלחה רבה בשבוע האופנה מילאנו תצוגה משנות ה 90 הכוללת גיחה של חמש הטופ-מודלס האייקוניות של אותה תקופה ביניהן סינדי קראופורד, נעמי קמפבל, קלאודיה שיפר, וקרלה ברוני, מנסה גם השנה דונאטלה למקד תשומת לב תקשורתית על ידי מחווה נוספת לרגע אופנתי אייקוני מן העבר בדמות שמלת המחשוף של ג׳ניפר לופז איתה הגיעה לטקס הגראמי בשנת 2000 ועוררה סערה. בית האופנה ורסאצ׳ה בראשו עומדת דונאטלה מאז נרצח בפתח ביתו אחיה, המעצב הגאון ג׳יאני ורסאצ׳ה, ידע עליות ומורדות עם השנים, וכנראה עדיין לא מצליח ליצור רגעי אופנה משובחים שיצליחו להתעלות על רגעי העבר. מעניין מה תשחזר דונאטלה בשבוע האופנה הבא?

שאנל: קומדיה או טרגדיה?

בדומה לורסאצ׳ה, גם בית האופנה שאנל נחשד ב״חטא היח״צנות״. מיני-דרמה מתרחשת על המסלול במהלך התצוגה של בית האופנה בשבוע האופנה פריז, כשהקומיקאית מארי בן-אוליאל mariesinfiltre פורצת למסלול בתחפושת ״קוקו שאנל״ וצועדת על המסלול. את הסיטואציה המביכה מצילה הסופר-מודל ג׳יג׳י חדיד שמגלה כישורי אבטחת אישים, ומנטרלת את בן-אוליאל בנחישות ורגישות. גם כאן כאמור, השאלה המתבקשת היא האם מדובר במהלך יחצ״ני מבוים או בדרמה קומית בתצוגה די בנאלית וצפויה.

ג׳יג׳י בפעולה: הקומיקאית שהתפרצה למסלול ונחסמה על ידי דוגמנית העל בתצוגת האופנה של ״שאנל״

ג׳יג׳י בפעולה: הקומיקאית שהתפרצה למסלול ונחסמה על ידי דוגמנית העל בתצוגת האופנה של ״שאנל״

מקס מארה- מקסימום מונוכרום

הטופ מודלס ג׳יג׳י ובלה חדיד, קאיה גרבר, דוטסן קרוז ועוד שורפות את המסלול בקולקציית בית האופנה מקס מארה לעונת אביב-קיץ 2020 בשבוע האופנה מילאנו. סטייל מונוכרומטי בצבעי אפור-שחור-לבן והתוספת המרעננת לילך, סטיילינג מדוייק, איפור משובח, מראה שיער מרענן, אחת התצוגות הטובות והמדוברות .

מוגלר: שובר מוסכמות

בית האופנה מוגלר עושה בודיפוזיטיב, והרבה טוב על הלב של כולם. את התואר התצוגה מנפצת המוסכמות של שבועות האופנה קוטף ללא ספק בית האופנה מוגלר שהציג תצוגה מופתית בשבוע האופנה פריז. את התצוגה האקסצנטרית והמדויקת להפליא הובילה בלה חדיד, כשלצידה מודליסטים המייצגים קשת רחבה של סגנונות, גילאים, מידות גוף, ומגדר, המאתגרים את אידאל היופי ושוברים מוסכמות. הלוק שכלל סטיילינג ועיצוב שיער בשילוב שרשראות מתכת, ואיפור שכלל עיצוב גבות מופלא וייחודי, השלים את החוויה המתכתית הגיאומטרית, המנוכרת משהו, והעל-אנושית, אותה אף העצימו פריטי לבוש המדמים ציור מכחול חד-ממדי. זו לא תצוגה ראשונה בה משולבים מודליסטים שפורצים את אידיאל היופי המוכר, ההישג בתצוגה זו הוא היכולת לשלב את כל מגוון המציגים לכדי סיפור אחד קוהרנטי, בלי גימיקים ובלי קלישאות. בדיוק בשביל זה קיימת אופנה, הנאה צרופה. 

עוד בין התצוגות הבולטות

ג׳יבנשי- חביב הפאשניסטות, התצוגה שהיטיבה להגדיר את הטרנדים של אופנת הרחוב ביניהם שימוש רב בבדים דמויי עור, דנים, שרוולים תפוחים, הדפסי פרחים, מחוכים, וחזרה לגזרות נשיות ומחמיאות.

סלין- תצוגת הבוהו הטובה של שבועות האופנה, דוסי-שיק אוריינטלי מוקפד, עם שילוב של רפליקות מרהיבות בזהב וכסף, הימור- קשירת המטפחת בסגנון מזרחי-ערבי שמזכיר אייקונות תרבות בסגנון ׳לורנס איש-ערב׳ בדרך לככב ברשת, ובגדול.

בלמיין- תצוגה מושלמת שנאמנה לסגנון של בית האופנה מזה שנים. בית האופנה מצליח לשמור על דיוק להישאר מעודכן, אוליבייר רוסטינג, המעצב הראשי, מצדיק שוב ושוב את המעמד שלו, האיש גאון.

דיור- בית האופנה הותיק, שהתצוגה שלו היא סוג של ״מקדש״ מציג קולקציה מעניינת ומרעננת, בגוונים טבעיים חמים, הכוללת שימוש ניכר ברשתות, ברקמה, ובקש. 

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@