ISTANBUL STYLE:  כוכב הכלה מאיסטנבול אייקון אופנה

בירקאי הארדל הלא הוא מוראט בוראן מסדרת הקאלט ״הכלה מאיסטנבול״ בדרך לישראל, ויככב בקמפיין האופנה של רשת ״קסטרו״ לצד הפרזנטורית רותם סלע. כל הפרטים על המהלך והסטייל >>>

(תמונות: אינסטגרם)


אם אתם לא מכירים את משפחת בוראן, ואת מוראט בוראן בפרט, אתם כנראה לא גרים בישראל בחודשים האחרונים. כוכבי הסדרה התורכית ״הכלה מאיסטנבול״ המשודרת בערוץ ויוה, וביניהם פארוק המגלם אוזקאן דניס ה״ג׳ורג׳ קלוני התורכי״, וסורייה הבוהמיאנית אותה מגלמת אסלי אנוור שכבר קוטפת שערים, הפכו לבני בית ומתארחים ערב ערב בבתים בישראל, ונדמה שמאז ימי אנטונלה, ובובה פראית לא נרשם כזה רייטינג לדרמה יומית, או בשמה העממי ״טלנובלה״. 

״חמוש בלוק ים תיכוני וחיוך ממיס״ בירקאי הארדל (תמונה: אינסטגרם)

״חמוש בלוק ים תיכוני וחיוך ממיס״ בירקאי הארדל (תמונה: אינסטגרם)

מוראט בוראן, הדמות שמגלם השחקן הצעיר והכובש ברקאי הארדל, הוא האח הצעיר במשפחה, בחור חמום מוח, שבורך בחום, רגש וקסם אישי. הוא הבחור שיודע להילחם על שלו, לשבור מוסכמות (וגם כמה לסתות), ולומר מילות אהבה כמו שרק בז׳אנר הטורקי יודעים לומר. כן, הוא גם נולד למשפחה הנכונה, אך מה קורה כשמוראט הצעיר מתאהב בבחורה הלא נכונה מבחינת המשפחה? אתם יכולים רק לדמיין. מוראט מתאהב במשרתת הצעירה והיפה, באדה, אותה מגלמת השחקנית הירה קיונקוגלו. סיפור אהבתם של מוראט ובאדה הוא אמנם לא הסיפור המרכזי, כי אי אפשר להאפיל באמת על סיפור האהבה הענק של האח הגדול פארוק ובחירת ליבו סורייה, שהם הסנטר של הסדרה, וגם הם סוג של רומיאו ויוליה לייט. אבל הסיפור של הזוג הצעיר, מצליח לגנוב את הפוקוס לפרקים, ובייחוד כשמוסיפים לכל זה את העובדה שהשניים הם זוג גם במציאות, חברו את כל הנתונים ותקבלו את כל החומרים שמהם בנויים כוכבים. 

לא רק הסיפור גונב את ההצגה מסתבר, אלא גם הלוק של השחקן הארדל, שכבש את עיניי הצופים והמעריצות, ולא רק, בימים אלו נודע כי השחקן יככב בקמפיין של רשת ״קסטרו״ הישראלית, שגם היא כמובן זיהתה את הפוטנציאל. הארדל, חמוש בלוק ים תיכוני וחיוך ממיס, קולע בול לקהל של הרשת, ויככב בקמפיין לצד הפרזנטורית רותם סלע. אביב אלוש ועומר דרור, הפרזנטורים  של ״קסטרו״, ממשיכים כרגיל עם הרשת, ומתוכננים להם קמפיינים נוספים אחרים להמשך העונה. 

האסלי אנוור. ״סורייה״ מ״הכלה מאיסטנבול״ על השער של ״לאופיסיאל״

האסלי אנוור. ״סורייה״ מ״הכלה מאיסטנבול״ על השער של ״לאופיסיאל״

הקמפיין בכיכובו של הארדל הוא רק חלק מההיסטריה סביב הסידרה, בימים אלו ממש, נוהרים צופי הסדרה האדוקים לתורכיה, שבהחלט מצטלמת נהדר, ונראית מקום מבטיח לחופשה בסדרה, ולא רק כדי לנפוש. חופשות ונופש בתורכיה סביב ובהשראת ״הכלה מאיסטנבול״ הפכו פופולאריות, והישראלים מבקרים, ואפילו פוגשים את הקאסט והשחקנים. 

ולמי שתוהה איך קרה שדווקא כוכב טלנובלה תורכית כובש את לב הקונצנזוס הישראלי, כדאי שישאל מהו סוד קסמה של הסדרה התורכית שכזכור גם הגיעה ללב הפריים-טיים ולטייק-אוף הקומי ״השתול מאיסטנבול״ בתכנית הבידור ״ארץ נהדרת״. אולי זו הקירבה התרבותית? אולי השחקנים המרשימים? או אולי זו הפשטות? כי לפעמים לא צריך מהלכים גדולים ומיוחצנים, צריך פשטות שבאה מהלב. מסתבר כי על אף העולם הציני בו אנחנו חיים, ואולי דווקא בגללו, חום ואהבה גוברים על הכל. ואם רציתם הוכחה שאהבה יכולה לעשות אפילו שלום, ולעקוף בדרך את גדולי המנהיגים, קיבלתם אותה כאן עכשיו. אהבה ואופנה כמובן. 

 בקרוב פרטים נוספים על המהלך המעניין, בהצלחה להארדל, ולקסטרו, האללה האללה. 

*לטובת המעריצות האדוקות נציין כי נמסר שהודעה על מפגש מעריצים לקהל הרחב תמסר בהמשך.

הגר טהר לב, 40, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@