NYFW: במנהרת הזמן של מייקל קורס

היעד - סטודיו 54 בניו יורק, הזמן - שנות השבעים, הפסקול - בארי מאנילו: מנהרת הזמן של מייקל קורס מציעה ביקור אותנטי לתקופה הכי שמחה של המאה הקודמת עם המון צבע, פאייטים ואווירת חג חורפית. ומה מכל זה נראה בישראל? שירי ויצנר עם הצצה מקרוב בשבוע האופנה של ניו יורק

צילומים: יח״צ, רועי קאשי, שירי ויצנר


ג׳יג׳י חדיד בתצוגת סתיו-חורף 2019 של מייקל קורס (צילום: יח״צ פקטורי 54)

ג׳יג׳י חדיד בתצוגת סתיו-חורף 2019 של מייקל קורס (צילום: יח״צ פקטורי 54)

 מסיבת דיסקו בעשר בבוקר

אומרים שההצגה הכי טובה בשבוע האופנה מתקיימת דווקא מחוץ לאולמות התצוגות. ייתכן שזה נכון בחלק מהמקרים אבל לא אצל מייקל קורס. המעצב שלקח את המונח ״יוקרה נגישה״ עשרה צעדים קדימה יודע לתת את ההצגה הכי טובה בעיר, גם אם היא מתקיימת בעשר בבוקר. עם מיצג כדורי מראה משתלשל מהתקרה וקונפטי מוזהבים שפוזרו על ריצפת השטיח, מצאנו את עצמנו נכנסים לאולם כאילו הגענו לעיצומה של מסיבת דיסקו נוצצת אך למעשה, ההצגה הגדולה טרם התחילה.

גם קריצות לשנות ה-80׳ ואווירת ׳פלאשדנס׳ (צילום: יח״צ)

גם קריצות לשנות ה-80׳ ואווירת ׳פלאשדנס׳ (צילום: יח״צ)

 

כל היפות אצלו

מייקל קורס גם יודע שבית האופנה שלו הוא הרבה מעבר לאופנה וכי המעמד מחייב, כך שבעצם מהשורה הראשונה נעדרו הדוגמניות החשובות ביותר בעולם – הן פשוט צעדו כולן על המסלול. מג׳י׳ג׳י חדיד ועד קאיה גרבר אפשר בהחלט להגיד שכל היפות אצלו. מצעד הלוקים הסוגר כל תצוגה הוחלף בהופעה חיה של בארי מנילו בשיר ״קופה קבאנה״ מלווה בסופר-מודלס של התקופה מפזזות לצידו.

 ברוכים הבאים לסטודיו 54

והיו גם בגדים כמובן. בקולקציית החורף הבא מייקל קורס חוגג את ניו-יורק של שנות ה-70׳ ושואב את ההשראה שלו מתקופת סטודיו 54 האגדי, תקופה שקורס עצמו זוכר היטב: הוא חי אותה במקסימום כצעיר בתחילת דרכו בעולם האופנה. ניכר כי זו היתה תקופה עליזה במיוחד עבורו. פאייטים, נוצות, פרוות סינתטיות ועורות, הקולקציה כולה משדרת המון שמחה ורוח האופטימיות של שנות ה-70׳ עם קריצות תקופתיות גם לשנות הצ׳ארלסטון ונערות הפליפר ולשנות ה-80׳ עם סריגי מעטפת וחותלות המתכתבים עם מראות הדאנס מהסרט ׳פלאשדנס׳. הפריטים מרהיבים, נוצצים, צבעוניים ומרגשים, נאמנים לרוח התקופה עד כדי שימוש בלוגו המקורי של סטודיו 54 על גבי תיקים, חולצות, שמלות ומעיל פוך אחד גדול מהחיים. גם המונוגרם המפורסם, MK, עוצב מחדש-ישן והוא גרסא מעודכנת נאמנה למקור של המונוגרם המקורי מימי הקמתו של המותג.

MKC_FS19_RUNWAY_LOOK_41.jpg
מייקל_קורס_צילום_רועי_קאשי.JPG

 

במנהרת הזמן

החגיגה מסביב ותצוגה תיאטרלית עשויה לעיתים לטשטש קולקציות בינוניות אך לא זה המקרה. בפרזנטציית ה- Re-See המתקיימת כמה שעות לאחר התצוגה מתאפשרת לעיתונאים ולקניינים הצצה נוספת לקולקציה, הפעם מקרוב. במשרדי החברה בבראיינט פארק בניו יורק עוצבו חדרים גם כן ברוח התקופה והתצוגה, ובין כדורי דיסקו ושנדלירים בהחלט הורגשה החזרה במנהרת הזמן. כל המראות מהתצוגה הוצגו כפי שהם על גבי בובות ראווה וספסלי קטיפה. כך ניתן היה לראות מקרוב את הדיטיילינג המדויק, חיתוכי הלייזר המושלמים של הפרנזים, תיפורי הפאייטים המתוקתקים ולחוש את הפרוות הסינתטיות המלטפות - המוכיחות שוב שאין שום צורך בשימוש בפרוות בעלי חיים. ומה מתוך הקולקציה הזו נראה בישראל? ״זה כבר תלוי בקניינים של פקטורי 54״ מסבירה לנו בחיוך לארה ראפין, מנהלת יחסי הציבור האיזורית של בית האופנה, שהציגה עבורנו את הקולקציה. ״הם יצטרכו לבחור מתוך הקולקציה מה שהם ירגישו שהקהל הישראלי יתחבר אליו יותר. אולי את מעילי האדמירלים יאהבו אצלכם?״ בטוח שכן, כמו גם שזו תהיה משימת קניינות מאתגרת עבור עבור הנציגים הישראלים של מייקל קורס. מרבית הקולקציה של החורף הקרוב עשויה לטעם הישראלי, והאתגר העיקרי יהיה כמובן המחיר בהתחשב בכך שמחירי קולקציית ׳מייקל קורס קולקשן׳ גבוהים בהרבה מאלו של קווי הקז׳ואל של בית האופנה הפופולריים מאוד בישראל.

מעילי אדמירלים ופרנזים בחיתוכי לייזר מדוייקים. מייקל קורס, סתיו-חורף 2019 (צילום: יח״צ)

מעילי אדמירלים ופרנזים בחיתוכי לייזר מדוייקים. מייקל קורס, סתיו-חורף 2019 (צילום: יח״צ)

מייקל קורס בישראל: להשיג בחנות הדגל של המותג בקניון רמת אביב, וברשת חנויות והאתר של FACTORY 54

שירי ויצנר, 38, נשואה ואמא לשני בנים ובת, סטייליסטית אישית. 

אחרי עשר שנים בתחום הפרסום והשיווק, ובזכות שתי חופשות לידה, ההתכחשות לאהבה האמיתית של שירי הסתיימה, והיא פנתה ללימודי סטיילינג בשנקר, פתחה עסק, וכיום עובדת כסטייליסטית אישית, מנחת חוגים וסדנאות וכתבת אופנה. וכך היא מגדירה את מה שהיא עושה: "אני בעצם לא עובדת, כי מי שעושה את מה שהוא אוהב, לא עובד יום אחד בחייו, נכון?"

בלוג פייסבוק / אינסטגרם