Another Purim

מקוריות, מלאכת יד ותשומת לב אישית לכל תחפושת הן רק חלק מזכרונות הילדות של האימהות הצעירות בדורנו. בעידן שבו נראה כאילו כל התחפושות מגיעות מאותו פס ייצור המוני, סיני וממותג, כמה מעצבות שאינן מתפשרות על אמירה אישית יעזרו לכן ליהנות מרוח החג ממש כמו פעם

בתמונה למעלה- איפור: טוני בלוסטון , צילום: סיגל בר-אל 

פורים של היום קצת אחר, ותופעות של חשיבה על קונספט ויצירה עצמית של תחפושות כמעט נעלמו ואינם. אחת הסיבות היא שהאימהות בדור שלנו קצת שונה מזו של הורינו. חלק ניכר מן האמהות בעבר, עבד במשרות ובשעות שנחשבו נוחות יותר לגידול ילדים בעוד שאמהות כיום מטפחות קריירה לתפארת לא פחות משל בן הזוג שלצידן. גם מלאכות הבית כגון תפירה אינן נפוצות כבעבר, והקרקע הוכשרה להשתלטות העויינת של אליאקפסרס על חיינו בכלל ועל תחפושות בפרט. אולם העובדה ששזירת החוט למחט אינה כוס התה של חלקנו  לא צריכה לשמש כעילה להשתלטות העוינת של אליאקספרס לחיינו ובזכות מעצבות נפלאות שאינן מתפשרות על האמירה האישית, האיכות וההקפדה אפשר להמשיך ולהנות מרוח החג ממש כמו פעם.

נועה סטוקלין ל״יצירתילי״, צילום: מעיין חיים

נועה סטוקלין ל״יצירתילי״, צילום: מעיין חיים

תחפושות שנשארות במשפחה

מי? נועה סטוקלין ל"יצירתילי"

מה? המוטו של נועה הוא ליצור תחפושות איכותיות שנשארות בתוך המשפחה במשך שנים ועוברות מאחת לשניה. התחפושות מעוצבות על טהרת שמלת בלרינה עם טול ותוכלו למצוא שם חד קרן, איילה ואפילו פלמינגו ורדרד.

למה? כי השמלות הן שילוב חלומי של התחפושת שאנחנו היינו רוצות לתחפושות שהבנות רוצות.

להשיג באתר www.yeziratili.com

חד קרן, אילאיל עיצוב בגדי ילדים (צילום: שירלי גולן)

חד קרן, אילאיל עיצוב בגדי ילדים (צילום: שירלי גולן)

שמלה שהיא גם תחפושת

מי? אילאיל עיצוב בגדי ילדים בעבודת יד

מה? אילאיל היא רקדנית בטן המעצבת תלבושות לרקדניות בטן, ובשנים האחרונות החלה לעצב "שמלות מסתובבות" לילדות. בזכות העובדה שהיא באה מעולם הריקוד, היא מקפידה על הנוחות של הבגד והתנועה של הבד. הבסיס לתחפושות הוא השמלה המסתובבת שעליה מולבשים האביזרים של התחפושת בנפרד. תוכלו למצוא שם בין היתר כיפה אדומה, חד קרן, מלכת הלילה ולאמהות שבינינו מוצעים אביזרים תואמים לאלו של הבנות.

למה? השמלות של התחפושת הן שמלות לכל דבר וסוגרות פינה גם לפורים וגם לליל הסדר בפסח, מינוס האביזרים הנלווים כמובן. הן איכותיות ובזכות התנועה של הבד הילדות לא ירצו להוריד אותן, ואת תצטערי שאין אחת גם לגודל שלך 

  www.ilil-design.co.il להשיג באתר  

מליפיסנט וכיפה אדומה, אילאיל עיצוב בגדי ילדים (צילום: שירלי גולן)

מליפיסנט וכיפה אדומה, אילאיל עיצוב בגדי ילדים (צילום: שירלי גולן)

למבוגרים שאוהבים להשקיע

מי? אילה סאן מעצבת תלבושות ותחפושות  

מה? כבר למעלה מ-20 שנה סאן מעצבת תלבושות ותחפושות עד שהפכה במרוצת השנים לשם דבר בתחום התחפושות למבוגרים. התחפושות של סאן נראות כאילו נלקחו היישר מתוך סט סרטי מדע בדיוני או מהצגות התאטרון. הן מושקעות עד הפרט האחרון ובנוף לארסנל התחפושות המרשים שהיא מוכרת בסטודיו ניתן גם להזמין תחפושת בהתאמה אישית.

למה? כי זאת דרך נהדרת למצות עד תום את רוח החג וליהנות עדא לא ידע.

להשיג בעמוד הפייסבוק של אילה

אילה סאן (צילום: Stu on mazor) 

אילה סאן (צילום: Stu on mazor) 

ועוד משהו קטן להשראה

מי? הצלמת סיגל בר-אל והמאפרת טוני בלוסטון.

מה? לפני חודשיים, במסגרת גל השריפות הגדול שפקד את איזור מגוריה נשרף חורש שליד ביתה, אולם דווקא המראה של החורש המפויח והשרוף הוא שעורר את השראתה של בר-אל שחשה צורך עז להפיח רוח חיות חדשה בחורש. היא חברה לבלוסטון המאפרת שבחרו בקונספט צילומים של "חיות אנושיות". 

למה? השראה פורימית קסומה.

לאתר של טוני בלוסטון www.yofitofiart.com  ,לחשבון האינסטגרם של סיגל בר-אל

איפור: טוני בלוסטון , צילום: סיגל בר-אל

איפור: טוני בלוסטון , צילום: סיגל בר-אל

הילה בן חנוך-לוי, בת 36, נשואה לאסף ואמא לסתיו ולגור. 

כותבת, מצלמת, מתעדת, מעלה, מורידה ומידי פעם גם לוקחת נשימה עמוקה. 

הבלוג של הילה:  http://taltalimi.com

הילה באינסטגרם