תמונות מספרות

הקיץ בפתח, הילדים מתכוננים לחופשה, ובקרוב ממש נחווה אתם המון רגעים יפים ושטופי שמש, את אותם רגעים בוודאי נרצה להנציח ולנצור. צילומי ילדים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, הרצון שלנו לתעד רגעים בחיי המשפחה, לצד מגוון האפשרויות שמציעה לנו הטכנולוגיה, מאפשרים לנו ליצור תמונות מרהיבות ואף לשתף אותן, וליצור לעצמנו מעין אלבומי תמונות וירטואליים שמספרים סיפור חיים. כיום, קל מתמיד להרים מצלמה ולייצר תמונות נהדרות גם מבלי להיות מקצועי בתחום. בדיוק לשם כך, ריכזנו עבורכן, בעזרתה האדיבה של אורטל אקרמן, אימא של יהלי בן השלוש, המתמחה בצילום הריון, ילדים, ומשפחה בסגנון דוקומנטרי, 5 טיפים לצילום מוצלח.

הכמות והאיכות 

ילדים זזים הרבה. למזלנו, בעידן הדיגיטלי אפשר למלא כרטיס זיכרון תוך דקות ולא חייבים לפתח או להדפיס את כולן. צלמו הרבה תמונות בכל הזדמנות וכך תהיו בטוחים שתפסתם לפחות תמונה אחת טובה. כשתסיימו לצלם, בחרו את התמונות הטובות ביותר ואת השאר, פשוט תמחקו, ואם יצאו לכם הרבה תמונות טובות מקסימום תעשו מזה קולאז' מגניב.

תאורה

התאורה המומלצת ביותר לצלם ילדים היא אור טבעי. אם אתם בתוך הבית, שימו לב לאור שנכנס, איפה הוא נופל ומהיכן הוא מגיע. בשביל תמונות שטופות אור , פתחו כמה שיותר חלונות, או הושיבו את הילד מול חלון גדול, לקבלת תאורה רכה ונעימה.

צילומי חוץ

צילום בגן השעשועים הקרוב, בפארק השכונתי, או אפילו במרפסת, תמיד מומלץ ונראה טבעי ונונשלנטי. תנו לילדים לשחק ובין לבין צלמו אותם, ונסו לתפוס אותם באותנטיות מירבית, מבלי לקרוא להם שיחייכו או יסתכלו אליכם. כדי להימנע משמש חזקה שתהיה דומיננטית בתמונות, רצוי לצלם בצל עץ או סככה ולצאת לצלם בשעות אחה”צ המאוחרות כשהשמש פחות חזקה.

הפרטים הקטנים

על אף שהפרצוף המתוק במיוחד שלהם מסיט את תשומת לבכם מכל דבר אחר בסביבה, גם הפרטים שמסביב יכולים להפוך תמונה למוצלחת. שימו לב לפרטים קטנים כמו הרגליים שלהם, היד שמחזיקה את הבובה, אוכל שמרוח על הפנים, המשחקים בחדר או ציור חדש שציירו לאחרונה, ותנציחו כל רגע בטבעיות, כי הרגעים הקטנים והאמתיים הם שגורמים לנו להתרגש כל פעם מחדש.

מד זווית

נסו לצלם מכל מיני זוויות, מלמעלה, למטה, מאחור, ומהצד, תתרחקו, תתקרבו, תשכבו על הרצפה, תטפסו על סולם, ותהיו כמה  שיותר יצירתיים. כדי ליצור גיוון בתמונות, נסו לשלב יותר מנקודת מבט אחת.

ומה אתכם?

אל תשכחו להצטלם איתם בעצמכם, היכנסו לפריים מידי פעם, כי בכל זאת, אתם חלק נכבד מחייהם. בקשו ממישהו שיצלם אתכם ביחד, הניחו את המצלמה עם טיימר וצלמו בעצמכם, או הפכו את המצלמה למולכם ותנו נשיקה או חיבוק לסלפי מסורתי.

אם צילמתן ויישמתם את הטיפים של אורטל, שתפו את התמונות ב"אתגר צילום ילדים" בבלוג שלה. תייגו את התמונות ב#אתגרצילוםילדים באינסטגרם, ותשתתפו באתגר, פעם בחודש אורטל בוחרת את התמונה הזוכה ומפרסמת אותה אצלה בבלוג.

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@