יום ה M

הן נולדו בראשון לציון לשני הורים מוכשרים מאוד, אבא בעל חוש טכני מפותח, ואימא למדה אופנה ושימשה עבורן מקור השראה לעיסוק באופנה. בבית בו גדלו תמיד היו שאריות בד וחומרים שונים ומשונים שאימא נתנה להן לשחק בהם בשעות הפנאי, וכבר מילדות, כל אחר הצהריים הן ישבו מול מכונת התפירה ותפרו קולקציות לבובות הבארבי שלהן. שתיהן למדו אופנה, אולם בבתי ספר שונים, והיום הן האחראיות על אחד מהמותגים החשובים, והיותר מוצלחים ומבוססים שצמחו בעולם האופנה הישראלי.

10 עובדות על מיטל ורעיה, אחיות, והאימהות של המותג SISTER M

(צילום: ערן ודניאל אלסטר, איפור: סגית רייס, סטייל והלבשה: סיסטר אם)

"אחיות מלידה ולא תאומות" מיטל ורעיה מיטרני עם נויה ותלמה (צילום ערן ודניאל אלסטר)

"אחיות מלידה ולא תאומות" מיטל ורעיה מיטרני עם נויה ותלמה (צילום ערן ודניאל אלסטר)

הן אחיות מלידה ולא תאומות

מיטל בת 38 נשואה +2: נויה (6) ותלמה (2.8), רעיה בת 36 נשואה טרייה. פער הגילאים ביניהן הוא רק שנה ותשעה חודשים. "תמיד שואלים אותנו איך אתן יכולות לעבוד ביחד כאחיות, אז התשובה לכך כנראה טמונה בעובדה שפער הגילאים בינינו מאוד קטן, תמיד היינו אחיות קרובות, חברות ממש. אנחנו אמנם מאוד שונות אבל גם מאוד דומות בכל הנוגע לתחומי העניין וההסתכלות הויזואליתהן מספרות. 

בילדותן למדו בגימנסיה הריאלית כימיה פיסיקה וביולוגיה

"את הכישרון באומנות כבר יש לכן, בואו נפתח גם את הכישורים האחרים" היה המשפט הקבוע של אימן. ההורים העדיפו שיעסקו ברפואה או מדע, רק לא באומנות, כך שעל אף שגדלו בסביבה יצירתית, למדו שתיהן בגימנסיה הריאלית, בית ספר שמתמחה במקצועות הריאלים והמדעיים. מיטל למדה במגמה כימית-פיסיקאלית ורעיה למדה במגמה כימית-ביולוגיתלמרות שלא אהבו ממש את הלימודים הריאליים, שתיהן הצליחו בהם, "אבל הניצוץ לא היה שם" הן מספרות "תמיד הרגשנו שמשהו חסר לנו, העבודה עם הידיים והיצירתיות לא נמצאת בכימיה ופיסיקה".

"לידת ביתה הראשונה של מיטל חודשים ספורים לאחר הקמת המותג SISTER M, היא שהובילה להקמת הסטודיו" נויה בת ה 6 (צילום ערן ודניאל אלסטר)

"לידת ביתה הראשונה של מיטל חודשים ספורים לאחר הקמת המותג SISTER M, היא שהובילה להקמת הסטודיו" נויה בת ה 6 (צילום ערן ודניאל אלסטר)

מיטל למדה בבצלאל

הבחירה ללמוד אופנה באה בעקבות נסיעה של מיטל לניו יורק לטיול אחרי צבא, שם התארחה אצל בת דודתה שסיימה ללמוד בבית הספר לאומנות PARSONS. כשנחשפה לתהליך בניית תיק העבודות של בת הדודה, החלה להתעניין בתחום, ומצאה שהעיסוק באומנות ועיצוב זה "הדבר הכי מגניב שיש" לדבריה, והחלה להעמיק בתחום. מיטל רוכשת את ה sketch book הראשון שלה ומתחילה לצייר כשכשרון הציור שלה הולך ומתפרץ. כל האהבה והתשוקה לציור ולעיסוק בחומר מהילדות חזרו אליה אזבמהלך הטיול בארה"ב הבינה שהיא רוצה ללמוד אמנות ועיצוב והחליטה שעם החזרה לארץ תירשם לבחינות ב"בצלאל" וכך היה. עם סיום לימודיה ב"בצלאל" ב 2004 נסעה עם בעלה לגור בניו יורק, בירת האופנה הבינלאומית, שם למדה בבית הספר לאופנה FIT

רעיה למדה בשנקר

לאחר שהתקבלה מיטל ללימודים ב"בצלאל" עברה גם לגור בירושלים, כשאחותה רעיה מגיעה רבות לבקר, ואף לוקחת חלק בעזרה בפרויקטים השונים. בשנה השלישית ללימודיה של מיטל, רעיה החליטה שגם היא רוצה להיכנס לתחום האופנה ונרשמה ללימודים ב"שנקר"כדרכם של אחים גדולים, מיטל סוללת לרעיה את הדרך לעולם העיצוב, כך שעבור הוריהן, שכבר קיבלו את התפנית שעשתה מיטל, קל היה לקבל את ההשתלבות בתחום גם של רעיה. לימים הן הבינו שבדיעבד הבחירה שלהן ללמוד בבתי ספר שונים, העשירה את השפה העיצובית שלהן, ועוזרת להן להסתכל על המותג ועל העיצוב מאספקטים שונים

"משלימות אחת את השנייה" מיטל ורעיה מיטרני עם נויה ותלמה (צילום: ערן ודניאל אלסטר)

"משלימות אחת את השנייה" מיטל ורעיה מיטרני עם נויה ותלמה (צילום: ערן ודניאל אלסטר)

רעיה עיצבה ל le chatue הקנדית כבר בשנה השלישית ללימודיה

בשנה ג' ללימודיה ב"שנקר" נשלחה רעיה להתמחות בחברת האופנה הגדולה le chatue שבמונטיראול, איורי האופנה הקסומים שלה צדו את עיניה של בעלת החברה ובמקום לבצע עבודות שוליות, סופחה ישירות לצוות המעצבים הראשי של החברה ועיצוביה כיכבו בספר הקולקציה ואף יוצרו לקהל. 

הסטודיו שלהן ממוקם שתי דקות הליכה מהבית

לאחר שנים של מגורים ועבודה בארץ ובחו"ל, בשנת 2011, הן הקימו את המותג המשותף. כמה חודשים לאחר מכן פתחו את חנות הסטודיו שלהן בדרך שלמה 79, ת״א. לידת ביתה הראשונה של מיטל חודשים ספורים לאחר הקמת המותג SISTER M, היא שהובילה להקמת הסטודיו "כשהקמנו את המותג, עבדנו מסטודיו בביתה של מיטל, כעבור כמה חודשים של עבודה משותפת והולדת ביתה הראשונה, רעיה הציבה אולטימטום שאם לא עוברים לחלל עבודה ניטראלי היא לא ממשיכה לעבוד. עם תינוקת קטנה, ובחשש, התרוצצנו בין חללים עד שמצאנו סטודיו קסום בדרך שלמה, שתי דקות הליכה מהבית, שיפצנו אותו לבד והתחלנו לעבוד" מרגע שהתמקמו בסטודיו מצאו עצמן מחויבות והחליטו לתת את המקסימום. 

"ההשתתפות בשבוע האופנה אפשרה להן להציג את ה'ויז'ן' שלהן" בתמונה: תלמה ביתה של מיטל (צילום ערן ודניאל אלסטר)

"ההשתתפות בשבוע האופנה אפשרה להן להציג את ה'ויז'ן' שלהן" בתמונה: תלמה ביתה של מיטל (צילום ערן ודניאל אלסטר)

הן לקחו חלק בשני שבועות אופנה

בשנת 2011, בסמוך לפתיחת הסטודיו הבחינו השתיים בפרסומים על קיומו של שבוע אופנה בישראל, מיד הן הרגישו שזו ההזדמנות עבורן לממש את כל הפנטזיות העיצוביות ולהציג אותן על המסלול "הגשנו מועמדות לתחרות המעצב הבא של ישראל" הן נזכרות "מתוך עשרות מעצבים שהגישו מועמדות אנונימית נבחרנו להיות בעשירייה שתציג בשבוע האופנה"ההשתתפות בשבוע האופנה אפשרה להן להציג את ה'ויז'ן' שלהן במלואו, ומאז הן ממשיכות את הקו העיצובי של SISTER M שהולך ומתפתח משנה לשנה .גם בשנת 2014 נבחרו לייצג את המעצבים המבטיחים של ישראל בשבוע האופנה

הן שונות אך משלימות

למרות השוני ביניהן, הן משלימות אחת את השנייה, וזה כנראה סוד הקסם, לכל אחת יש את תחום העיסוק שלה במותג, כדי לבחון את העניין ערכו ניסוי ובדקו עד כמה הן מתחברות לאותם הבדים חומרים "נכנסנו לאותה חנות בדים, כל אחת לקחה 10 דוגמאות של בדים שהיא אוהבת, כשהשווינו את הבחירות הן היו כמעט זהות לחלוטין" הן מספרות.

"טרם אמרו את המילה האחרונה" מיטל מיטרני עם נויה ותלמה (צילום ערן ודניאל אלסטר)

"טרם אמרו את המילה האחרונה" מיטל מיטרני עם נויה ותלמה (צילום ערן ודניאל אלסטר)

הן מעצבות 3 קולקציות בעונה ומוכרות גם מעבר לים

תחת קורת גג אחת הן מעצבות שלוש קולקציות בעונה, קולקציית ערב ובגדי יום, קולקציית תכשיטים ואביזרים מיוחדים בעבודות יד, וקולקציית שמלות כלה בוהמייניות, קו המאפיין את כל עיצובי המותג. ניתן למצוא את הפריטים שלהן ב 25 נקודות מכירה בארץ ובעולם , בניו יורק ,שיקאגו , מיאמי ובקרוב גם בברלין ואוסטרליה.

הן טרם אמרו את המילה האחרונה

לאחרונה קיבלו פנייה רשמית ומרגשת ממגזין האופנה הבינלאומי VOGUE בבקשה לשיתוף פעולה עם המותג SISTER M. המשך יבוא...

מיטל, רעיה, נויה, ותלמה (צילום: ערן ודניאל אלסטר)

מיטל, רעיה, נויה, ותלמה (צילום: ערן ודניאל אלסטר)

אופנת SISTER M

להשיג בחנות הסטודיו של המותג, דרך שלמה 79, ת"א,  בתיאום בטלפון : 050-9028063.

ברשת חנויות רזילי ובבוטיקים נבחרים.

 www.sisterm.co.il

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@