Children of the Sea

כשהיינו ילדים, עוד טרום ימי הסמארטפונים והמסכים, שיחקנו במשחקים אמיתיים, כמו כדור, תופסת, או מחבואים. היום, המקום היחידי אולי שבו משחקים כאלו מתבקשים הוא הים. בילוי משפחתי בים הוא פאוזה, הפסקה מבורכת מכל הרעש השאון וההמולה, הזמן ליהנות ממרחב טבעי, מפיסת אלוהים קטנה. זמן הים שלכם הוא הזמן בו תוכלו להתנתק מכל השאר ולהקדיש לקטנטנים, כי בים, כל פעילות פשוטה, עם החומרים הפשוטים שמציע לנו הטבע, הופכת לזמן איכות בלתי נשכח. לכבוד עונת הרחצה שבשיאה, הכנו עבורכן רשימת משחקי רטרו שתמיד יהיו רלוונטיים לבילוי משפחתי בים.

בגדי ים: FOX KIDS / The children's place

צילום: אורטל אקרמן

רון  בחולצת גלישה ובגד ים FOX  (צילום אורטל אקרמן)

רון בחולצת גלישה ובגד ים FOX (צילום אורטל אקרמן)

החיים בבועה

בועות סבון הן משחק מרתק עבור קטנים וגדולים כאחד. כנראה שקשה לעמוד בפני כדורים שקופים שעפים באוויר, והופכים את כל הסיטואציה לפנטזיה קסומה. בדך כלל בבית אין מקום והבועות יוצרות כתמים על הרצפה ותוך כדי משחק מי הסבון עלולים להישפך על המיטה או הספה, לכן הים הוא המרחב המושלם לשחק בהן בלי-הפסקה.  אפשר להכין לבד בבית מסבון כלים, או לקנות בתמורה לכמה שקלים בודדים בחנויות הצעצועים.

גאיה בבגד ים שלם פסים FOX (צילום אורטל אקרמן)

גאיה בבגד ים שלם פסים FOX (צילום אורטל אקרמן)

המשחק הלאומי

ישראלים אנחנו, ובים כמו בים, המטקות הן המשחק הלאומי. חובה על כל ילד לדעת להניף לפחות כמה חבטות בעזרת זוג קרשי העץ העגולים. החל מגיל 5 תוכלו ללמד את ילדיכם לחבוט, הם ייהנו מהמשחק וגם מהאפשרות לתזז אתכם לאורך החוף, ואילו אתם הרווחתם את מכסת הספורט היומית, תתכוננו לרוץ הרבה אחרי הכדור. ההשקעה בדור שחקני המטקות הבא, תשתלם לכם כשתחפשו פרטנרים בעתיד.

צ'ילדרנס פלייס בגדי ים
איתי בבגד ים פסים זוהרים של  The children's place , אוהל טיפי דקורטיבי  WANDERLUST TeePee

איתי בבגד ים פסים זוהרים של The children's place, אוהל טיפי דקורטיבי WANDERLUST TeePee

תכשיט מן הים

צדפים הם אחד מיצירות הטבע היפות ביותר. ילדים ומבוגרים נהנים להביט באבן שסיתת להפליא הטבע, הים מציע לנו שפע של צדפים מסוגים שונים, בגוונים שונים, ובגדלים שונים. איסוף צדפים הוא תמיד מעניין ויכול לארוך זמן רב, נסו למצוא צדפים שמי המלח שחקו בקצה ויצרו מעין חור, אותם ניתן להשחיל על חוט וליצור שרשרת צדפים שילדים מאוד אוהבים.

גאיה בבגד ים שני חלקים  The children's place  ורון ב בגד ים גלישה FOX , אוהל טיפי  WANDERLUST TeePee  (צילום אורטל אקרמן)

גאיה בבגד ים שני חלקים The children's place ורון בבגד ים גלישה FOX, אוהל טיפי WANDERLUST TeePee (צילום אורטל אקרמן)

שומרי הארמון

בין אם אתם משתמשים בדליים ואתי חפירה מפלסטיק, ובין אם אתם הולכים על זה "פריסטייל" ומטפטפים חול לח לגובה לארמון נטיפים, היצירה הזו היא מרתקת עבור הקטנטנים. הכינו מראש דליים וקופסאות מצורות שונות ליצירת טירות וארמונות מיוחדים שתכננתם, או נסו לבנות מגדל נטיפי חול גבוה ככל האפשר מבלי שיתפרק.

גאיה בבגד ים שני חלקים ורוד פפלום בשילוב קשת שיער תואמת  The children's place  (צילום אורטל אקרמן)

גאיה בבגד ים שני חלקים ורוד פפלום בשילוב קשת שיער תואמת The children's place (צילום אורטל אקרמן)

בקטנה

הטבילה בים הרחב והאינסופי היא בדרך כלל קצובה בזמן, כדי לא להפיג את ההנאה מהרחצה במים, הביאו עמכם בריכה קטנה בה הקטנטנים בעלי האנרגיה הבלתי פוסקת יוכלו להמשיך וליהנות ולהישאר רטובים, תוכלו לשים אותם בבריכה בצל כדי להימנע מחשיפה מרובה לשמש. מומלץ במיוחד עם פעוטות.

רון בבגד ים 'כרישים'  The children's place  (צילום אורטל אקרמן)

רון בבגד ים 'כרישים' The children's place (צילום אורטל אקרמן)

פיקניק ים

אם הגעתם לים לזמן ממושך, הכינו עמכם צידנית אוכל מבעוד מועד, והוסיפו כמה בקבוקי קפואים שיישארו קרים לאורך זמן. פריסת הפיקניק בים והארוחה למול הגלים, היא חוויה בפני עצמה, תכננו את הפיקניק עם הילדים, ואפשרו להם לקחת חלק פעיל, הביאו את האוכל שהם מעדיפים ואוהבים, אל תשכחו פינוקים ופירות, וכסף קטן לקרחונים מהקיוסק.

עם קצת מעוף

עפיפון הוא אחד מן המשחקים העתיקים והפשוטים שעדין מרגשים אותנו בכל פעם. המרחבים של חוף הים והרוח החזקה, הופכים את הים לאזור המושלם להפרחת עפיפונים, תוכלו להכין עפיפון בעצמכם בקלות או להגיע עם אחד מוכן ולאתגר את הילדים. להפרחת העפיפון נדרשת טכניקה בסיסית וכמה ניסיונות, ברגע שמצליחים זוהי אחת ההנאות הפשוטות אך המופלאות עבור הילדים.

גאיה בבגד ים אבטיח וקשת לשיער  The children's place  (צילום אורטל אקרמן)

גאיה בבגד ים אבטיח וקשת לשיער The children's place (צילום אורטל אקרמן)

 קחו כדור

והפעם מסיבה טובה. משחקי כדור תמיד יעניינו ילדים, ויש מהם אינספור, החל ממשחק מסירות פשוט עם הפעוטות, ועד למשחק כדורגל קלאסי, ודרך משחק "21" בו לכדור אסור לגעת באדמה עד שתספרו 21 מסירות, אם יש מספיק ילדים אפשר לשים אחד באמצע שינסה להפיל למוסרים את הכדור. עוד פעילות גופנית מבורכת, להורים ולילדים.

איתי ב בגד ים וחולצת גלישה FOX  (צילום אורטל אקרמן)

איתי בבגד ים וחולצת גלישה FOX (צילום אורטל אקרמן)

תנו לגלוש בשקט

לפעמים הים שקט ואין גלים, אבל לרוב יש, גם אם הם קטנים ועדינים. חווית הגלישה היא חוויה שמתאימה לכל גיל ולכל מגדר, אם הגעתם עם גלשנים מהבית, אתגרו את חווית הגלישה ע"י משחקים ותחרויות. אם אין ברשותכם גלשן, "לתפוס גלים" ולרכב עליהם לחוף זה אתגר לא קטן הדורש מעט טכניקה. פעוטות יוכלו פשוט לקפוץ מעל הגל, לבד או יחד אתכם בהתאם לגילם. גלישה או משחקי גלים, זוהי חוויה בפני עצמה, תמיד טוב לגלוש גלים ולא לגלוש על הספה.

איתי, גאיה ורון בבגדי ים של  The children's place  (צילום אורטל אקרמן)

איתי, גאיה ורון בבגדי ים של The children's place (צילום אורטל אקרמן)

הכתבה בשיתוף רשת האופנה FOX KIDS ו The children's place המציעות אופנה ובגדי ים לילדים.

לרגל סוף העונה, עד 70% הנחה ברשת FOX, ו 50% הנחה ברשת THE CHILDREN'S PLACE.

*בכפוף לתנאי הרשת

 
 

SHOP THE STORY

הגר טהר לב, 41, בעלת והעורכת הראשית של מגזין it.

שנים ניהלה הגר בלוג אופנה עצמאי וכתבה במגזינים השונים. התשוקה לאופנה, והחיפוש אחר פלטפורמה שתדבר לאוהבי אופנה כמוה, הביא אותה להקים את מגזין it.

הגר באינסטגרם: hagar_ta@