PINK IRA

PINK IRA

רק לשמוע איך נראה יום בחייה עלול להיות מעייף במיוחד, ועם זאת גם מלא השראה. בתוך המהומה-בדופק-מהיר הזו, הכוללת ניהול שני סניפים של ׳פינק רום׳, עובדים, העברת אימוני בוקר וערב, פגישות עסקים, וצילומים לתכנית טלוויזיה, היא גם אשתו של אורן, ואימא של אביב (6) ואור (4). גורו הכושר אירה דולפין (35) על החיים בחדר ורוד.

הפקה וסטייל: הגר טהר לב

צילום: מרק סגל

איפור ושיער: מיכל פוסמן במוצרי איל מקיאג'

"כרגע מתרכזים בקריירה" אירה דולפין (צילום: מרק סגל)  אוברול: ליאת גרינברג ל'שנקר', סניקרס: PULL AND BEAR

"כרגע מתרכזים בקריירה" אירה דולפין (צילום: מרק סגל)

אוברול: ליאת גרינברג ל'שנקר', סניקרס: PULL AND BEAR

בדופק מהיר

את הריאיון אירה ואני עורכות אחרי יומיים מפרכים ״מזריחה לשקיעה״, בהם הצטלמה לתוכנית טלוויזיה חדשה שבה היא משתתפת לערוץ בידור ישראלי. שידור התוכנית תוכנן למועד מוקדם יותר כשה״פינק רום״ שלה עוד היה רק בתכנון. בסופו של דבר, התכנית תעלה לאוויר סביב החגים, ומאז היא הספיקה כבר לפתוח את הסניף החדש 'פינק רום צפון'. איך מתארגנים לכל כך הרבה דברים חדשים שקורים, אני תוהה. ״קרה משהו טוב" היא מסבירה "אני מכשירה עוד מאמנות, יש סניף חדש-דנדש מהניילונים, אני יותר ממוכנה לזה״.

איך האימהות משתלבת בתוך כל זה?

״אני מנסה להקדיש להם לגמרי את השעה הראשונה של הבוקר, אחרת אין לי זמן. אנחנו אוכלים ארוחת בוקר, מדברים על החלומות בלילה. בערב אני אומרת לאורן ׳תחזיק לי אותם׳ כי אני רוצה להספיק לספר להם סיפור, אבל לא תמיד זה מצליח. אני יותר אמא בשישי-שבת, מבחינתי זה קדוש, אסור לאף אחד לגעת לי בזה. כשאני איתם, אני לא מסתכלת בטלפון, אחרת זה לא נגמר. ההחלטה הייתה מאוד ברורה, כרגע מתרכזים בקריירה, אמא מאושרת ממה שהיא עושה, הכול טוב. זה המוטו. אני אמא מעורבת, זוכרת ללכת איתם להסתפר, לוקחת לחוגים וחזרה, אבל לפעמים, מה לעשות, הם צריכים גם לבוא עם אמא לעבודה"

׳בבקשה אל תיקחו אותי ברצינות׳ אירה דולפין (צילום: מרק סגל)  וסט וגופיה: זארה, מכנסים וסנדלים: ברשקה

׳בבקשה אל תיקחו אותי ברצינות׳ אירה דולפין (צילום: מרק סגל)

וסט וגופיה: זארה, מכנסים וסנדלים: ברשקה

זהירות, פוטין צופה בך

עם כל התהילה והוייב שהיא הצליחה לייצר סביבה, קצת קשה להאמין שרק עכשיו היא סוגרת שנתיים בעסק הזה. היא החלה לחשוב על הרעיון, בעידוד מאסיבי של אמה, קצת אחרי שנולדה אור, ביתה בת ה-4. מאוחר יותר הצטרפה לקורס מאמנים בווינגייט, ועם סיומו לפני שנתיים החלה לאמן חברות ומכרות מתל אביב, חלקן דוגמניות ונשים בעלות פרופיל גבוה. מהר מאוד היא זכתה לתהילה מקומית ובתקופת פעילותה הקצרה כמאמנת כושר, הספיקה דולפין להפוך ל״מאמנת הסלבס״, אושיית רשת ולבסס מוניטין של משטר אימונים סובייטי ונוקשה. גם את הכינוי ״פוטין״, שהדביקו לה לקוחותיה, היא אימצה ככתובת ״זהירות, פוטין צופה בך״ על קיר הסטודיו.

אפשר לומר שהצלחת להפוך את הגישה הסובייטית לייחודיות שלך בעסק?

״כל הזמן מדברים איתי על זה, על המשמעת שלי. אני גם סובייטית ואני גם פרפקציוניסטית. לפעמים יוצא לי להגיד לבנות בסוף האימון ׳בבקשה אל תיקחו אותי ברצינות׳, כי באימון אני נכנסת לסוג של זעם כזה, כי אני דוחפת אותן לשיא שלהן. לפעמים הן ממש מפחדות ממני״.

נדמה שלרשתות החברתיות יש חלק עצום בהצלחה המטאורית שלך.

״אנשים עושים הכול מהכול רק בגלל הרשת החברתית. זה יותר חזק היום מכל דבר. אם לא היה את הרשתות לא הייתי מצליחה ככה. תראי, אפשר גם להרוס את העסק דרך המדיה. במקרה שלי, זה עזר. אנשים אומרים לי ׳את מאמנת טובה, אבל גם אשת שיווק מאוד טובה׳.״

עם רקע בתקשורת וניסיון קודם במכירות ושיווק, ואפילו דוגמנות, נראה כאילו כל הכישורים האלו נבנו בכדי לשרת את המקצוע החדש שלך.

״לפעמים צריך ללכת דרך ארוכה כדי למצוא את הייעוד שלנו. אני תמיד אומרת שהמקצוע הזה בחר אותי ולא אני בו. הגעתי אליו במקרה. קריירת הדוגמנות הייתה אפיזודה שמאוד משכה אותי. היום אני אומרת, איזה כיף שעשיתי את זה. אני צריכה להצטלם היום לקמפיינים, לשיתופי פעולה, לאינסטגרם, לטלוויזיה. גם הניסיון בדוגמנות משרת אותי טוב.״

"תמיד שואפת להיות הכי טובה במה שאני עושה" אירה דולפין (צילום: מרק סגל)  ג'קט ונעלים: זארה, גופיה וחצאית: ברשקה

"תמיד שואפת להיות הכי טובה במה שאני עושה" אירה דולפין (צילום: מרק סגל)

ג'קט ונעלים: זארה, גופיה וחצאית: ברשקה

חדר ורוד משלה

למרות ההצלחה המהירה באימונים האישיים לתל-אביביות, אירה הבינה מהר מאוד שהיא לא רוצה להיות רק עוד מאמנת כושר בפארק. כיום, היא מקדישה את עצמה לאימונים הקבוצתיים, שהפכו לא מכבר לטרנד לוהט בכל העולם ולמהות העסק שלה, ה״פינק רום״ שמושך אליו את מיטב סלבריטאיות וכוכבות ארצנו. מדובר בעצם בחלל אימונים, המפעיל מערכת שעות של שיעורים מודרכים. בשעת אימון אחת הקבוצה עוברת מעין מחנה אימונים קצר שבו עובדים על מגוון פעילויות, כשאין בעצם אפשרות לבוא ולהתאמן לבד כמו בפורמט המוכר של חדרי הכושר.

איך נבנה הרעיון לעבור מהפורמט המוצלח של אימונים אישיים לתוך סטודיו?

״זה התחיל בכלל כי רציתי לבנות לנו בית. אימנתי אז קבוצת בנות מאוד מוכרות ולא היה נעים לאמן אותן בפארק כשאנשים מסביב צועקים להן ׳בואי, תורידי חולצה׳. ואז הגיע משקיע שהאמין בי, פתחתי את פינק רום, והיום אני במקום אחר. אני מאוד פרפקציוניסטית, תמיד שואפת להיות הכי טובה במה שאני עושה. גם בעסק רציתי את המקום הכי טוב, הכי ממותג. היום מתקשרים אליי מעזריאלי ומציעים לי מקום בקניון חדש, מתקשרים יזמים גדולים. דברים השתנו״

אז למה בעצם לא לפתוח סטודיו וחדר כושר?

"אני אנטי חדר כושר. אנחנו כל הזמן יושבים ואז באים לחדר כושר ויושבים עוד קצת? עכשיו כולם מתאמנים ביחד בחדר קטן, זה נקרא ׳בוט-קאמפ׳, זה הדבר החדש. אנשים באים, מזיעים ביחד, עוברים אותה חוויה ביחד. בחדר כושר אתה לבד. או שאתה אומר טוב, אני אלך מחר. אני מאוד מאמינה בבוט-קאמפ הזה״

ועדיין, האמא הממוצעת תגיד לך ׳אין לי זמן׳. בתוך כל המשימות שלנו, הכושר לא תמיד בראש סדר העדיפויות, איך מתמודדים עם זה?

״היום מאמני כושר הם קואצ׳רים, לידרים. הם גם מובילים את האנשים להבנה שזה חלק מהחיים שלהם. יש היום מודעות מטורפת לכושר. גם אם זה לעשות יוגה, פילאטיס, ללכת בערב. זה משהו שבנאדם מתחייב אליו. היום יש גם אימונים קצרים ואינטנסיביים מאוד. אני תמיד אומרת גם אם יש לך 20 דקות, תעשה 20 דקות. לא צריך שעה. זה יותר טוב מלשבת על הספה ולאכול פלאפל. בכלל, העולם הולך לכיוון של אימונים קצרים ואינטנסיביים שיותר מתאימים לסגנון החיים שלנו שהוא מולטי-טסקינג, אנחנו הכול מהכול״

היום, אם אתה לא עוסק בספורט כלשהו, אתה יצור מוזר. איך את מסבירה את המגמה?

״אנשים מבינים שהחיים שלנו מתוחים ומלאי לחץ. ואפשר להפיג את זה ככה. ישראלים גם שואבים השפעה מחו״ל, שם אנשים משוגעים על כושר וזה מגיע לארץ כמו גל ענק. לפני שפתחתי, מי חלם על דברים כאלה? היום זה כמו פטריות אחרי הגשם. יש יותר מודעות ולכן יותר גם ביקוש״

"שום אורגזמה לא תחליף את זה" אירה דולפין (צילום: מרק סגל)  ג'קט ונעלים: זארה, גופיה וחצאית: ברשקה

"שום אורגזמה לא תחליף את זה" אירה דולפין (צילום: מרק סגל)

ג'קט ונעלים: זארה, גופיה וחצאית: ברשקה

ואם יש ביקוש, צריך לדאוג להיצע. בחודש שעבר,  היא פתחה את ׳פינק רום צפון׳, הממוקם בשכונת רמת אביב, סביבה שונה לחלוטין מזו של הסניף המקורי. המיקום אינו מקרי, ועם תואר ראשון בתקשורת ורקע תעסוקתי בשיווק, דולפין ידעה בדיוק אילו התאמות היא צריכה לבצע לסביבה החדשה. אחת מהן היא פתיחת חוג כושר מיוחד לילדים, ׳פרוגרס׳, כשאת הרעיון היא קיבלה מניסיון האישי.

יש הבדל בין הסניפים?

״בדיזנגוף זה יותר דוגמניות, שחקניות, תל-אביביות, הרבה מגניבות. פה, אני בתוך שכונת מגורים ממש, עם הרבה משפחות, הסניף עצמו מוקף בשדרה של גנים. אז הקונספט של פינק-רום לא השתנה מבחינת הנראות שלו והשיטה שלי, אבל הוא כן השתנה מבחינת קהל היעד, והייתי צריכה לעשות התאמות״.

כמו למשל החוג לילדים, מה בעצם הם לומדים בו?

״הילדים שלי הלכו לחוג כושר אתגרי שנקרא פרוגרס, שמפתח את היכולות המוטוריות שלהם, טיפוס, זריקה, קפיצה. וזה מאוד פיתח אותם. החלטתי  להכניס את השיטה אליי לסטודיו. זה נוגע בהיבט ההתפתחותי, ומקרב אותם לכושר ולספורט. טיפוס על סולמות, חישוקים, הולכים על קורות. עושה את זה צוות מאוד מוסמך של אנשי חינוך, אותו הצוות שאימן את הילדים שלי, זו בעצם סגירת מעגל״.

כמה אירה דולפין של היום היא מאמנת וכמה אשת עסקים?

״היום אני 50-50. הדבר שאני הכי אוהבת זה לאמן ולהשפיע והאנרגיה הזו שהסטודיו עף באוויר, וכולן מזיעות ויש אנרגיות קבוצתיות ששום אורגזמה לא תחליף את זה. אבל זה מלווה גם בהמון אחריות, המון על הכתפיים. הניהול, הביטוחים, העובדים, הכסף, הקופה, הדאגה שכולם לא ייפצעו, הדאגה שהצוות יגיע, ויש אחריות על הכול. זה הרבה שערות לבנות״

את בעניין עכשיו, לגדול ולפתוח עוד סניפים? 

״לא, אני לוקחת אוויר. נהנית מזה. נראה לאן זה יוביל, אני בטוחה שזה לא הסוף. יש עוד הרבה דברים על הפרק, וכל הזמן קורים דברים. אני לא יושבת על השמרים. גם כשאני יושבת בבית גמורה בלילה, אני מניעה את המהלך הבא״

למה נצפה מאירה דולפין בעוד 5 שנים?

״אני מניחה שתהיה לי רשת שתתרחב, אולי תכנית טלוויזיה משלי, לא עובדת כל כך קשה, אולי עם עוד ילד. אני רואה את הילדים גדלים ואני אומרת, מה, זהו?״.

"מה, זהו?" אירה דולפין (צילום: מרק סגל)  ג'קט: זארה, שמלה: ברשקה, נעלים: קסטרו

"מה, זהו?" אירה דולפין (צילום: מרק סגל)

ג'קט: זארה, שמלה: ברשקה, נעלים: קסטרו

SHOP THE STORY

שירי ויצנר, 38, נשואה ואמא לשני בנים ובת, סטייליסטית אישית. 

אחרי עשר שנים בתחום הפרסום והשיווק, ובזכות שתי חופשות לידה, ההתכחשות לאהבה האמיתית של שירי הסתיימה, והיא פנתה ללימודי סטיילינג בשנקר, פתחה עסק, וכיום עובדת כסטייליסטית אישית, מנחת חוגים וסדנאות וכתבת אופנה. וכך היא מגדירה את מה שהיא עושה: "אני בעצם לא עובדת, כי מי שעושה את מה שהוא אוהב, לא עובד יום אחד בחייו, נכון?"

בלוג פייסבוק / אינסטגרם